Aktualności Przedszkole

W ubiegłym tygodniu dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne, pod kierunkiem p. Moniki Bibułowicz przygotowały przedstawienie p.t. ,,Zamieszanie w Krainie Bajek”. By pokazać w praktyce czego się nauczyły, zaprosiły na swój spektakl Panią Dyrektor oraz swoich kolegów i koleżanki z przedszkola.

Dzień 26 października na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy Kropelki. To w poniedziałek odbył się finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka”. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość. Gośćmi honorowymi byli Wójt Gminy Turośń Kościelna, Pan G. Jakuć, Sekretarz Gminy, Pan P. Kondracki i Dyrektor Zespołu Szkół, Pani E. Chrabołowska.

Wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich „Zdolne Babki” oraz społecznością Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej włączyliśmy się w zbiórkę kasztanów dla Kubusia chorującego na SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród rodziców i przedszkolaków.

Dzień przedszkolaka w grupie Kropelki wypełniony był zabawami integracyjnymi z kolorowymi balonami. Były tańce i konkurencje sportowe. Na zakończenie przedszkolaki z własnych odbitych raczek stworzyły wazon z jesiennymi kwiatami. Na zakończenie obchodów Dnia Przedszkolaka, każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal.

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami sprzątnęli swój kawałek Polski. Akcja miała miejsce 19 września 2020 roku. Piękna pogoda sprzyjała ciężkiej pracy.

W tym roku nasze przedszkolaki w piątek 18 września wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom.

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. To też dzień prezentowania różnorodnych talentów.

Decyzją Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Turośni Kościelnej składka na rok szkolny 2020/21 wynosi 40 zł od rodziny.
Uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat na rachunek bankowy o numerze
92 8074 0003 0130 1414 2000 0010

Dziękujemy
Rada Rodziców

zebranie PS

Instrukcja do pierwszego logowania się do dziennika elektronicznego    pobierz

  • Do Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej uczęszczać będzie 111 dzieci, co może spowodować kolejki przy pozostawianiu dzieci. Dlatego prosimy, by dzieci, które uczęszczały do przedszkola i znają już placówkę były przekazane pracownikowi, który odprowadzi dziecko do odpowiedniej grupy.
  • Rodzice dzieci, które pierwszy raz przychodzą do przedszkola mają prawo wejść razem z dzieckiem do szatni i tam przekazać dziecko wychowawczyni (wrzesień okresem adaptacyjnym). Rozstanie powinno być krótkie, nie przedłużamy pobytu w szatni.
  • Rodzice przebywający na terenie przedszkola, zachowują dystans społeczny oraz przestrzegają zasad bezpieczeństwa: maseczka, odkażenie rąk lub rękawiczki - nie przedłużają pobytu w szatni.

Rodzice są zobowiązani do zapoznania się z niżej wymienionymi procedurami, wypełnienie i podpisanie załączników oraz dostarczenie do przedszkola lub pozostawienie w skrzynce podawczej.

Rodzice, którzy nie mają możliwości wydrukowania dokumentów mogą odebrać je z skrzynki podawczej, która znajduje się w budynku szkoły.

Dnia 1 września 2020 (wtorek) rozpoczynamy nowy rok szkolny i serdecznie zapraszamy dzieci z grup:

Kropelki do sali numer 3

Gwiazdeczki do sali numer 4

Słoneczka do sali numer 1

Chmurki do sali numer 9 (w budynku Szkoły Podstawowej)

Promyczki do sali numer 8 (w budynku Szkoły Podstawowej)

Procedury obowiązujące od 1 września 2020 r. na terenie Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej w okresie pandemii COVID-19.

Zgoda na pomiar temperatury

Oświadczenie o zapoznaniu się z procedurami

Listy dzieci z podziałem na grupy umieszczone

są na drzwiach przedszkola.Zachęcamy do śledzenia strony internetowej.

Informacje o nowym roku szkolnym 2020/2021

będą umieszczone na stronie naszego przedszkola.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 3-4 latka

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W TUROŚNI KOŚCIELNEJ

 

  • piżama podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka 
  • kapcie (łatwe do zakładania- najlepiej na zatrzask lub rzepy) podpisane inicjałami 
  • podpisany woreczek z ubraniami na zmianę (majtki, rajstopy, skarpety, spodnie, bluzka) 
  • płaska poduszeczka i kocyk w poszewce (wszystko w dużym worku)- podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka 
  • 2 opakowania chusteczek higienicznych (100 sztuk) 
  • 2 opakowania chusteczek nawilżonych 
  • teczka tekturowa z gumką (na prace plastyczne)

Informujemy, iż ze względu na pandemię,

w przedszkolu nadal obowiązują procedury zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19, a co za tym idzie ogranicza się do minimum pobyt w placówce osób trzecich.

W związku z tym zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo-przyjętych nie odbędą się.