Aktualności Przedszkole

"Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się - był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania”

Niezmiernie miło nam poinformować, że prace dwóch dziewczynek z grupy Słoneczka zostały zauważone w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Świat owadów”. Alicja Laskowska zdobyła wyróżnienie w kategorii 3-4 latków, z kolei Oliwia Mielech w kategorii 5-6 latków. Gratulujemy!

Ewa Wojtulewicz

Część 3

Niniejszym miło nam poinformować, że nasz wychowanek z grupy Słoneczka- Paweł Sosinowicz, został laureatem VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Ekologiczne ptaki cudaki”. Nasz przedszkolak wykazał się niesamowitą inwencją i twórczą fantazją, czego mu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Wojtulewicz

Pawel Sosinowicz z nagroda

11 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu „PLUM EKIDEN” wspierającego działalność Fundacji „Pomóż Im” działającej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców udało się stworzyć 7 sztafet.

Dnia 10 czerwca 2022 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej wraz z rodzicami wzięli udział w ,,Olimpijce Przedszkolnej – Mamo, Tato poćwicz ze mną”, która odbyła się na boisku Orlik. Imprezę sportową otworzyła Pani Ewa Chrabołowska- dyrektor Zespołu Szkół. Rozgrzewkę poprowadziła Pani Basia, instruktorka Paaro.

W Przedszkolu Samorządowym

w Turośni Kościelnej

przerwa wakacyjna

trwa od 1.07.2022r. do 31.07.2022r.

Uprzejmie prosimy o zaznaczenie do 24 czerwca br. w aplikacji "Pan Licznik"

ewentualnej nieobecności dziecka w sierpniu br.

W sierpniu wszystkie zdeklarowane dzieci zapraszamy do budynku przedszkola.

Dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej

Ewa Chrabołowska

4 czerwca w Białymstoku odbył się Wielki Taneczny Puchar Paaro 2022 – największe taneczne wydarzenie na Podlasiu. W konkursie brało udział 140 grup tanecznych ze szkół i przedszkoli. Dzieci spotkały się na scenie, aby przełamywać strach przed wystąpieniami publicznymi i zdobyć piękne wspomnienia. Całe wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z Samorządowego Przedszkola w Turośni Kościelnej

na ,,Olimpijkę przedszkolną - Mamo, Tato poćwicz ze mną”.

Impreza odbędzie się 10.06.2022r. na boisku Orlik,

w godz. 9.00-10.00.

Wszystkich obowiązuje wygodny strój sportowy.

W razie niepogody impreza odbędzie się w innym terminie.

Prosimy o zabranie dobrych humorów, życzymy udanej zabawy !!!

 

 

 

 

 

 

W tym roku „Dzień Dziecka” obchodziliśmy w naszej placówce na biegowo. Wszystkie grupy włączyły się do udziału w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod nazwą „Sprintem do Maratonu” organizowanym przez wydawnictwo „Bliżej Przedszkola”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie wśród nich nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

20 maja obchodzony jest „Światowy Dzień Pszczół”. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola pana Mirosława Bobrowicza, który od ponad 40 lat zajmuje się pszczelarstwem i na temat pszczół wie wszystko. Swoją wiedzą i pasją podzielił się z przedszkolakami, które z zainteresowaniem oglądały przedmioty wykorzystywane w prowadzeniu pasieki.

10 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkurs recytatorski „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Wśród 26 uczestników przeglądu wystąpił wychowanek naszego przedszkola- Tymoteusz Olendzki, który do konkursu przygotowywał się w domu wspólnie z mamą- Panią Joanną Olendzką. Tymek zaprezentował wiersz Hanny Niewiadomskiej „Felek Kartofelek” i zdobył wyróżnienie, które odebrał podczas Koncertu Galowego 13 maja.

Serdecznie gratulujemy Tymkowi i jego mamie sukcesu, życząc powodzenia w odkrywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu tych już odkrytych. 

Monika Bibułowicz

Dyplom wyroznienia Tymka  Tymek z Dobra Wrozka 1

27 kwietnia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odbył się konkus solistów i zespołów My English Song” . Była to już VII edycja tego konkursu skierowana do dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli, klas „0” szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych i placówek kultury miasta Białegostoku oraz powiatu białostockiego.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Aleksandra Klim z grupy Słoneczka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: „Pani Eko Wiosna”. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci oraz zachęcanie do nadania „drugiego życia” surowcom wtórnym.

Serdecznie gratulujemy.

Ewa Wojtulewicz

Aleksandra Klim wyrozniona w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym prezentuje swoj dyplom 

W Polsce od 1990 roku obchodzony jest Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie ma na celu promowanie ochrony środowiska, rozszerzenia świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

22 kwietnia nasze przedszkole zorganizowało „Wielki pokaz mody ekologicznej”. Rodzice wraz z dziećmi zaprojektowali przepiękne stroje, udowadniając, że moda i ekologia mogą iść w parze. Przedszkolaki wyśmienicie wcielili się w rolę modelek i modeli. Dumnie zaprezentowali pomysłowe kreacje, które mogłyby być inspiracją dla projektantów mody na całym świecie. Komisja w składzie :pani w-ce Dyrektor Beata Szymoniuk, pani Marzena Dobrzyńska z Urzędu Gminy w Turośni Kościelnej i pani Monika Bibułowicz miały nie lada wyzwanie.

W czwartek 14 marca rozstrzygnięty został rodzinny konkurs plastyczny ,,Wielkanocny bukiet”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z okresem Świat Wielkanocnych, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i wspólne spędzanie czasu z rodzicami. Na konkurs wpłynęło 26 prac ze wszystkich grup przedszkolnych. Bukiety oceniano w dwóch kategoriach wiekowych

3-4-latków i 5-6-latków.