Grupa CHMURKI

Mama i Tata to wielkie słowa, które kojarzą się z miłością, ciepłem rodzinnym, dobrem i szczęścia. Dla każdego dziecka. rodzice, to najważniejsze osoby w życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować miłość między dzieckiem a rodzicami.

Święta tuż, tuż… . Z tej okazji 19 marca w naszej grupie odbyły się warsztaty wielkanocne z Rodzicami. Celem spotkania było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi. W radosnej atmosferze i z dużym zaangażowaniem uczestników powstały niezwykłe zające świąteczne. Rodzice wraz z dziećmi wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

W czwartek, 8 lutego dzieci z grupy Chmurki, wybrały się z wizytą do marketu budowlanego Castorama, na zaproszenie jednego z rodziców, Pana Dawida Królickiego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą sprzedawcy artykułów budowlanych, zawodem stolarza oraz wyposażeniem marketu budowlanego castorama.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Oni zawsze maja dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

Dnia 22 grudnia 2023 roku dzieci z grupy „Chmurki”, przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe dla swoich rodziców.

Piękny śpiew kolęd, piosenek świątecznych w różnych językach oraz treść jasełek wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nasi mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci swym pięknym występem podbiły serca publiczności. Przedstawienie było wyjątkowe. Jasełka same w sobie wzruszyły nie jednego rodzica.

 To jak ważne w dzisiejszym życiu są odnawialne źródła energii mogły przekonać się przedszkolaki podczas kolejnego spotkania z Misiem Kubusiem. Niepozorny niedźwiadek zapoznał dzieci z zagadnieniami:

 Tym razem przedszkolaki musiały zmierzyć się z zagadnieniami:

 Przedszkolaki po raz kolejny przeżyły z Kubusiem ciekawą przygodę, związaną z poprawą życia na Ziemi. Tym razem dzieci nauczyły się:

W piątek, 24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tego dnia przyniosły swoje ulubione pluszaki. Chyba nie ma domu, w którym na półce, w fotelu lub na łóżku nie siedzi miś. Miś Pluszowy nie jest zwykłą zabawką.

W czwartek zrealizowaliśmy kolejną misję z Kubusiem . Tematem były Ekonawyki przedszkolaków. Głównym założeniem drugiego spotkania z Kubusiem było poszerzenie i utrwalenie dobrych nawyków i wiadomości: