Grupa CHMURKI

21 marca obchodziliśmy w naszej grupie nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się zakładane tego dnia skarpetki nie do pary. Święto to zostało ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 r. organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty, aby uczcić ten dzień wykonaliśmy w ramach ogólnopolskiego projektu Serdeczną Karteczkę dla Stomatologa. Ilustrację dentysty przy pracy wykonała Alicja, a wszyscy pozostali ozdobili obrazek pięknymi, kolorowymi sercami.

III Moduł Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy Dla Dzieci” autorstwa Jowity Łechtańskiej (MiguMig- zabawy językiem migowym) przygotowała Magdalena Maduaka (Jazzowianki).

W poniedziałek 6 marca, jak co miesiąc, byliśmy z wizytą w szkolnej bibliotece na spotkaniu czytelniczym z p. Kasią. Tym razem wysłuchaliśmy opowiadania Liliany Fabisińskiej pt. „Zadowolenie, czyli panna Foch i gwiazdka z nieba”. Dowiedzieliśmy się co oznacza powiedzenie „Mieć muchy w nosie”.

Karnawał to czas spotkań z przyjaciółmi, bali i przebieranych zabaw. Jest to zjawisko stare, wywodzi się ze starożytnych kultur. W zorganizowanym balu karnawałowym najstarsze grupy przedszkolaków- Promyczki i Chmurki, wcieliły się w różne postacie bajkowe.

W piątek 17 lutego gościliśmy w naszej grupie panią Krystynę Mielech, która opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest gra na gitarze. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się też co to jest akord, z jakich elementów zbudowana jest gitara i w jaki sposób się ją stroi, by wydawała właściwe dźwięki.

We wtorek 14 lutego w ramach Dni Otwartych Zespołu Szkół przygotowaliśmy zajęcia pokazowe z programowania utrwalając zdobyte wcześniej wiadomości i umiejętności. Poznaliśmy już niektóre litery, więc odkodowywaliśmy ukryte pod różnymi znakami słowa, ćwiczyliśmy głoskowanie i czytanie.

W poniedziałek 13 lutego spotkaliśmy się ponownie w bibliotece szkolnej z panią Kasią, aby porozmawiać o współczuciu. Wysłuchaliśmy opowiadania A. Czerwińskiej- Rydel pt: „Współczucie, czyli najlepsze drożdżówki”, którego bohaterem był niewidomy chłopiec.

W czwartek 19 stycznia wystawiliśmy krótkie przedstawienie dla bardzo ważnych dla nas gości. Na widowni zasiadły bowiem nasze kochane babcie, a obok nich wspaniali dziadkowie. Ten występ był wyrazem naszej miłości i wdzięczności za wszystko, co dla nas robią.

Po urodzinach Kubusia Puchatka, które wspólnie świętowaliśmy w przedszkolu, bardzo zależało nam na tym, aby miś odwiedził nas także w naszych domach. Tak zrodził się pomysł, aby wizyty Puchatka połączyć z realizacją nowego projektu. Każdy z nas codziennie zabierał ze sobą misia z przedszkola, by miło spędzić z nim resztę dnia.