Grupa CHMURKI

W piątek, 24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tego dnia przyniosły swoje ulubione pluszaki. Chyba nie ma domu, w którym na półce, w fotelu lub na łóżku nie siedzi miś. Miś Pluszowy nie jest zwykłą zabawką.

W czwartek zrealizowaliśmy kolejną misję z Kubusiem . Tematem były Ekonawyki przedszkolaków. Głównym założeniem drugiego spotkania z Kubusiem było poszerzenie i utrwalenie dobrych nawyków i wiadomości:

W grupie Chmurki realizowany jest program profilaktyczny ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W środę odbyły się zajęcia z modułu I ,,Misja Przedszkole , na tropie zmian klimatycznych”. Podczas zajęć dzieci się nauczyły:

W ramach poszerzania świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko, Chmurki odwiedziły Miejską Komendę Policji przy ulicy Bema w Białymstoku a dokładnie salkę edukacyjną ,,Komisariat Młodego Policjanta”. Podczas trwania zajęć edukacyjnych został przybliżony nam zawód policjanta, utrwaliliśmy numery alarmowe i przypomnieliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w roli pieszych i przyszłych kierowców.

Ten cytat z ,,Opowieści z Narnii” jest ciągle aktualny. Piątego listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W piątek 27października , przedszkolaki z grupy Chmurki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odwiedziły szkolną bibliotekę. Tym razem dzieci przyszły ze swoją książeczką pt. ,,Mój kochany Kotopies”, autorstwa Beaty Ostrowickiej.

W piątek, 6 października Chmurki wybrały się po raz pierwszy w tym roku ,do szkolnej biblioteki. Pani Kasia z ogromną radością przeczytała dzieciom, jedną z opowieści o małym żółwiu Franklinie pt.,,Franklin świętuje”.

W poniedziałek 25 września, korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci z grupy Chmurki odwiedziły pobliską ,,Stodołę na cztery nogi”. Idąc do gospodarstwa, zebraliśmy kasztany, które długo będą przypominały naszą wycieczkę, a także posłużą do zabaw matematycznych.

W środę 7 czerwca wybraliśmy się do „Stodoły na cztery nogi”, aby spędzić miłe chwile w towarzystwie mieszkających tam zwierząt. Pani Ania- właścicielka gospodarstwa- opowiedziała nam różne ciekawostki na ich temat. Z chęcią pomogliśmy potem nakarmić alpaki, kozy i króliki. Na zajęciach plastycznych każdy z nas wykonał własną alpakę. Pozostały czas spędziliśmy na poznawaniu zakamarków stodoły, obserwacjach pozostałych zwierząt i na wesołych zabawach.

Od 31 maja spotykaliśmy się codziennie w naszej grupie z zaproszonymi gośćmi na spotkaniach czytelniczych w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i słuchaliśmy opowiadań o przygodach sympatycznego słonia w kratkę o imieniu Elmer. Gościliśmy w naszych przedszkolnych progach panią wicedyrektor Beatę Szymoniuk, panią Annę Brandeburg- mamę Bartosza, panią Edytę Cekało- mamę Alicji oraz panią Annę Sobolewską- mamę Alberta.