Grupa KROPELKI

Od września realizujemy w naszej grupie projekt edukacyjny „Paluszkowe Maluchy” opierający się na zabawach paluszkowych, masażykach oraz aktywności ruchowej i manualno- plastycznej. Bohaterem zajęć jest mały pajączek Kazik, który co miesiąc przeżywa różne przygody i poznaje nowych przyjaciół.

W czwartek 23 listopada świętowaliśmy w naszej grupie „Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji zaprosiliśmy na pierwsze zajęcia otwarte nie tylko misie, ale też i rodziców. Spotkanie zaczęliśmy od gimnastyki, potem bawiliśmy się chustą animacyjną i pokonywaliśmy tory przeszkód.

W ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Gramy w zielone” zadbaliśmy o ptaki. Na parapecie umieściliśmy nieduży karmnik, do którego będziemy sypać zimą ziarna dla ptaków. Samodzielnie przygotowaliśmy im również zawieszki z ziaren zbóż. Z radością i ciekawością będziemy teraz obserwować ptaki, które będą przylatywać do naszych smakołyków.

 

W piątek 3 listopada obchodziliśmy w naszej grupie „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy wspólnie z rodzicami stroje naszych ulubionych bohaterów- Czerwonego Kapturka, Wilka, Elzy, Minionka, Smoka, Spidermana, Batmana, Pszczółki Mai, Myszki Miki, Marshala, Strażaka Sama, Boba Budowniczego, Mike, Księżniczek i Wróżki.

W październiku zrealizowaliśmy kolejne zadania w ramach projektu ekologicznego- wykonaliśmy samodzielnie piękne prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych oraz ułożyliśmy w parach obrazki z orzechów, żołędzi i kasztanów. Bardzo lubimy jesień za te wszystkie dary natury, za kolorowe liście również.

KROPELKI”

Od października w każdy piątek w naszej grupie odbywają się grupowe zajęcia logopedyczne prowadzone przez panią Joannę Strzałkowską. Podczas różnorodnych zabaw nie tylko usprawniamy narządy mowy, ale też poprawiamy koncentrację uwagi i percepcję słuchową.

W piątek 13 października świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Było wesoło i kolorowo, smacznie również, ponieważ mieliśmy okazję skosztować pysznego miodu i urodzinowego tortu.

Kolejnym zadaniem, jakie wykonaliśmy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy w zielone” były obchody „Światowego Dnia Drzewa”, które przypada 10 października. W tym dniu posadziliśmy dęby, które hodować będziemy w naszej sali.

W październiku rozpoczęliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy w zielone”. Pierwszym zadaniem, jakie wykonaliśmy były obchody „Dnia Jabłka”, które miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

29 września w całej Polsce obchodzony jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a jej patronką została pisarka Janina Porazińska. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie wspiera wszechstronnie rozwój dziecka: rozwija m. in. wyobraźnię, inteligencję, słownictwo, wrażliwość. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas, a co najważniejsze zacieśnia więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem.