Grupa KROPELKI

W naszej grupie nie ma czasu na nudę. Zobaczcie, jakie super zajęcia sensoryczne przygotowuje dla nas p. Asia logopeda. Za każdym razem żałujemy, że tak szybko się kończą.

KROPELKI

We wtorek 21 maja zaprosiliśmy naszych rodziców na wiosenną łąkę, którą wyczarowała w naszej sali p. Ania. Zebrani goście mogli podziwiać na niej urocze biedronki, piękne motyle, zielone żabki, zaspane misie, panią Wiosnę i pracowite pszczółki.

We wtorek 7 maja udaliśmy się do szkolnej biblioteki na spotkanie czytelnicze. Pani Katarzyna Purta przywitała nas serdecznie i oprowadziła po wszystkich zakamarkach biblioteki. Opowiedziała nam na czym polega praca bibliotekarza i przeczytała krótką opowieść pt. „Uśmiech dla żabki”.

W czwartek 25 kwietnia gościliśmy w naszej grupie mamę Leonarda- Panią Agnieszkę Wiszowatą, która jest autorką serii książek dla dzieci o przygodach sympatycznej myszki o imieniu Mo. Podczas spotkania Pani Agnieszka pokazała nam wszystkie książki, które napisała i przeczytała fragment opowiadania o myszce Wełniaczku. Potem szukaliśmy cieni różnych bohaterów i wspólnie z myszką Mo pokonywaliśmy tor przeszkód.

Bardzo lubimy zabawy na świeżym powietrzu. Możemy wtedy biegać po całym placu, grać w piłkę nożną, huśtać się i bawić w piaskownicy. Cieszymy się, że dni są coraz cieplejsze i będziemy mogli częściej korzystać z pobytu na podwórku.

W marcu rozpoczęliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Świętujemy! Freblujemy! Projekt powstał, by uczcić urodziny Friedricha Froebela- niemieckiego pedagoga, twórcy pedagogiki freblowskiej.

Z niecierpliwością czekaliśmy na wiosnę. W czwartek 21 marca świętowaliśmy jej przyjście. Najpierw jednak pożegnaliśmy symbolicznie zimę- wywieźliśmy ją na saniach z przedszkola, aby mogła zapanować nowa pora roku.

Ostatnia tematyka zajęć ogólnopolskiego projektu „Paluszkowe Maluchy” związana była z zimą, sportami zimowymi i wizytą na biegunie. Na zajęciach utrwalaliśmy kolory, poznawaliśmy zwierzęta żyjące na biegunie, ćwiczyliśmy dłonie i palce, poznaliśmy nową piosenkę i taniec oraz uczyliśmy się liczyć i karmiliśmy pingwina.

KROPELKI”

W środę 14-go lutego obchodziliśmy w naszej grupie „Święto Przyjaźni”. Na początku zajęć szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Kim jest przyjaciel?”, potem wesoło bawiliśmy się przy różnych piosenkach. Pokonywaliśmy tor przeszkód i wyklejaliśmy z czerwonych piłek serce na dywanie.

We wtorek 16-go stycznia gościliśmy w naszej grupie wspaniałych gości- nasze babcie i naszych dziadków. Tego dnia zaprezentowaliśmy im jasełka oraz krótki montaż słowno- muzyczny z pięknymi piosenkami. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas robią.