Grupa KROPELKI

20 lutego odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. W tym dniu od rana wystrój sali wszystkich wprowadzał w radosny nastrój. Również tego dnia przedszkolaki pojawiły się w swoich wymarzonych strojach. W sali można było spotkać wróżki, jednorożce, strażaków, księżniczki, biedronki, superbohaterów i wiele innych bajkowych postaci. Podczas balu śpiewaliśmy znane piosenki, tańczyliśmy w rytm muzyki oraz bawiliśmy się chustą animacyjną. Wspólna zabawa przyniosła wiele uśmiechu i pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli powtórzyć te radosne wydarzenie.

Małgorzata Turecka

Dzieci leza na chuscie animacyjnej  Dzieci na dywanie czworakują  Dzieci siedza w kole na chuscie animacyjnej  Dzieci stoja na dywanie trzymaja chuste  Dzieci trzymaja sie za rece w kole na dywanie  Dzieci w przebraniach stoja na dywanie  Przebrane dzieci siedza w kole na dywanie  Przebrane dzieci tancza na dywanie

W dniu 19 stycznia 2023 roku przedszkolaki z grupy „Kropelek” miały zaszczyt gościć na występie Babcie i Dziadków. Dzieci mimo tremy, z dumą zaprezentowały przygotowane wierszyki i piosenki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Na koniec wnukowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. To było bardzo miłe i udane spotkanie. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń.

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy "Kropelki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.

26 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Tego popołudnia nasza sala zmieniła się w łąkę, na której Kropelki, przebrane za bociany, żabki, motyle i biedronki,swoim śpiewem, tańcem i recytacją umilały rodzicom czas.

Od października 2021r. nasza grupa uczestniczy w projekcie pod hasłem ,,20 minut dla matematyki”. Każdego dnia w naszej grupie bawimy się matematyką wg koncepcji nauczania matematyki prof. E. Gruszczyk - Kolczyńskiej przez co najmniej 20 minut.

,,Mówi zając do baranka:

Jaka ładna ta pisanka.

Wtem z pisanki wyszła kurka.

Nastroszyła swoje piórka.

Teraz biega, głośno krzyczy,

że Wesołych Świąt Wam życzy”

Dzieci z grupy Kropelki 21 marca pożegnały Zimę, powitały Wiosnę.Tego dnia na znak rozpoczynającej się wiosny wszystkie dzieci miały na sobie coś w kolorze zielonym.

Domek dla ptaszków 03.12.2021  pobierz

Właśnie minął tydzień odkąd Kropelki pierwszy raz zostały w przedszkolu bez Rodziców. Były to dni pełne tęsknoty za kochanymi Rodzicami, poznawania rozkładu dnia w przedszkolu, pań oraz kolegów i koleżanek.