Grupa GWIAZDECZKI

Przy okazji omawiania kręgu tematycznego Zdrowie naszym skarbem grupa Gwiazdeczek przy gotowała zdrową przekąskę w postaci szaszłyków. Na wstępie wszystkie dzieci wraz z Panią zaśpiewały piosenkę W zdrowym ciele zdrowy duch. Konieczne było też ustalenie jakie produkty spożywcze korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

6 listopada Gwiazdeczki wybrały sie do Gminnej Biblioteki w Turośni Kościelnej, aby świetować Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Pani Alinka, bibliotekarka przeczytała dzieciom opowieść o Śnieżnej Damie i Domie Elfów. Odwiedziła nas również Pani Maryla, dyrektor GOK-u w Turośni Kościelnej, która przyczytała dzieciom bajkę pt.” Dzień najsmaczniejszych smaczności”.

W ramach ,,Narodowego programu rozwoju czytelnictwa” grupa Gwiazdeczek wraz z Paniami zorganizowała zajęcia otwarte pt.: ,,Jesienne recytowanie na średniaków dywanie” połączone z mini pasowaniem dzieci 3-letnich.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest wspieranie i promocja czytelnictwa, czytaliśmy książkę autorstwa U. Młodnickiej i A. Waligóry, pt. „Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku”. Dzieci miały możliwość poznania głównego bohatera i jego przyjaciół, a także poznały tak cenną wartość w życiu każdego człowieka, nawet tego małego jaką jest przyjaźń. Nie obyło się też bez burzy mózgów wokół tematu przyjaźni, dzieci dokonały też niezwykłych odkryć i opowiadały, iż są w grupie dzieci, które są ich przyjaciółmi, ale tymi przyjaciółmi okazali się także ich rodzice. Następnie przyszedł czas na wykonanie portretu przyjaciela, było twórczo i kreatywnie.

Marlena Kowalewicz

Pewnego październikowego dnia w grupie Gwiazdeczki królowały trójtąty. Przedszkolaki miały za zadanie:
rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych

utrwalenie znajomości trójkątów

utrwalenie znajomości kolorów

rozwijanie wrażliwości na kształty

aktywny udział w zaproponowanych zabawach

Marta Świstun

Gwiazdeczki w każdym tygodniu dokonują klasyfikacji oraz prób dodawania. Kształtowanie umiejętności klasyfikowania u małych dzieci jest procesem długotrwałym. Umiejętności te należy rozwijać przez cały czas i przy każdej okazji. Klasyfikowanie jest dzieciom potrzebne do tworzenia pojęć w obrębie wszystkich zakresów wiedzy. Im sprawniej dziecko klasyfikuje, tym łatwiej mu rozumieć rzeczywistość, porządkować ją i nazywać.

Marta Świstun

25 września ”Gwiazdeczki” wybrały sie na spacer, podczas którego zbierały jesienne dary: żołędzie, kasztany i liście. Tego dnia towarzyszyła nam piękna, jak na tę porę roku, słoneczna aura pogodowa. Dzieci miały super zabawę i były z siebie baaardzo dumne. Spacer zaowocował uzbieraniem całego kosza darów oraz porządną poobiednią drzemką :)

Na początku września “”Gwiazdeczki” utrwalały wiedzę na temat schematu własnego ciala. Pracując z dziećmi zawsze mamy na uwadze fakt, że należy przestrzegać poszczególnych etapów doskonalenia jakże trudnej umiejętności, którą jest orientacja przestrzenna. Nauka orientacji w przestrzeni obejmuje kilka lat. Można wyodrębnić stadia, które określają kolejność wykonywanych wspólnie z dziećmi ćwiczeń:

Adaptacja to przystosowanie dziecka do warunków i wymagań nowego środowiska pozarodzinnego w taki sposób aby mogło ono radzić sobie z trudnościami, umiało znosić ograniczenia zmiany standardów zaspokajania swoich potrzeb, mogło pełnić w nim określone role społeczne, a poprzez pełnienie tych ról zaspokajało swoje potrzeby oraz osiągało poczucie zadowolenia i wewnętrznej satysfakcji.

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy ,,Gwiazdeczki” zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i instrumentalizację piosenek. Za pomocą prostych słów przedszkolaki pragnęły podziękować swoim Kochanym Rodzicom za ich miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie.