Grupa GWIAZDECZKI

Zadanie styczniowe polegało na wykonaniu witraży dla babci i dziadka. Przystąpiliśmy do jego wykonania z radością.

W grudniu zrealizowaliśmy kolejne zadanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko. Samodzielnie wykonaliśmy przeplatane ozdoby choinkowe- bombki oraz choinki, które podarowaliśmy w świątecznym prezencie naszym rodzicom.

W końcu doczekaliśmy się upragnionego śniegu. Zabawy zimowe sprawiają nam wiele radości. Zdecydowanie bardziej wolimy doświadczać ich w rzeczywistości niż opowiadać o nich jedynie podczas zajęć.

W przeddzień Święta Niepodległości wystąpiliśmy w przedszkolu z uroczystym apelem, realizując jednocześnie jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia każdy z nas przebrał się za ulubionego bohatera- Batmana, księżniczkę, Babę Jagę, wróżkę, Smoka Wawelskiego, Biedronkę czy Motylki.

Zadanie listopadowe ogólnopolskiego projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko” polegało na przygotowaniu interpretacji obrazu Van Gogha „Słoneczniki”.

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, który zainicjowany został przez ONZ, by zwrócić uwagę społeczeństwa na globalny problem brudnych rąk. Tego dnia obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Higieny”.

Chociaż mamy dopiero 3 lub 4 lata, wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna. Chętnie więc podjęliśmy się wyzwania w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Od października nasza grupa bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko. Zadanie pierwsze polegało na wykonaniu z naturalnych okazów „Jesiennej makiety”.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My świętowaliśmy to wydarzenie przez cały tydzień, ponieważ głośne czytanie ma wiele zalet: sprawia wielką przyjemność, buduje bliskość i poczucie bezpieczeństwa, poszerza słownictwo, rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata, pozwala zrozumieć emocje oraz obniża poziom stresu.