Grupa GWIAZDECZKI

23 maja dzieci z grupy Gwiazdeczki zaprosiły swoich rodziców na wspólne świetowanie Dnia Rodziny. W krótkich wierszach, instrumentalizacji, piosenkach oraz tańcu wyraziły swoją miłość do rodziców. Kochani rodzice cieszcie z każdego uśmiechu swoich pociech tak jak my to robimy każdego dnia.

Marta Świstun

Wprowadzając dzieci w tematykę emocji doskonalimy ich umiejętność wyrażania własnych emocji, kształtujemy umiejętności odreagowania napięć i właściwej postawy wobec innych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, iż złość jest emocją potrzebną w życiu jak każda inna i ma swoją specyficzną rolę. Pozwala nam na stawianie granic innym osobom, wyzwala w nas siłę i energię do działania, gdy chcemy coś w życiu zmienić. Ważne natomiast jest, aby w złości nie krzywdzić innych osób i samych siebie. Nasze zajęcia o emocjach prowadzone są tak, aby nie wywoływały nadmiernych napięć, odnoszą się do opowiadań, sytuacji z życia, książek, wierszy.

Wiosna tuż, tuż. Trzeba robić wiosenne porządki. Gwiazdeczki dowiedziały się jak należy przygotować ogród na przyjscie wiosny. Postanowiliśmy wzbogacić nasz przedszkolny ogródek o nowe kwiaty. W tym celu posadziliśmy w naszej mini szklarni nowe kwiaty, które potem przesadzimy do naszego ogrodu.

...W Układzie Słonecznym wirują planety
Wszystkie w innym tempie, okrążają Słońce
Różnią się kolorem, masą i rozmiarem
Lata lecą, one stale kręcą się wytrwale ….

Omawiając tematykę związaną z kosmosem dzieci z grupy Gwiazdeczek zamknęły kosmos w słoiku. Eksperyment był bardzo łatwy i szybki do wykonania. Były potrzebne słoiki, farby, woda, wata oraz brokat. Wodę zabarwiono farbami na kolor czerwony i niebieski.

22 lutego 2024 roku grupa Gwiazdeczek świętowała ,,Dzień Tosta”. Z tej okazji Pani wraz z dziećmi zorganizowała zajęcia kulinarne. Na wstępie wychowawczyni opowiedziała co oznacza nazwa ,,tost” i skąd wziął się pomysł na podpiekany chlebek. Po krótkim opowiadaniu dzieci zostały zapoznane ze sprzętem, który jest niezbędny do przyrządzenia tostów oraz z zasadami bezpiecznego korzystania.

W ramach treści programowych Gwiazdeczki zawitały do przedszkolnej kuchni. Dzieci chciały poznać sekrety kuchni i zawodu kucharza oraz zobaczyć kto kryje się za tymi pysznymi daniami. Na miejscu powitały nas panie kucharki, które oprowadziły dzieci po kuchni. W trakcie oprowadzania Pani Jola zapoznała wszystkich ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość,

poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.”- Rudolph Giuliani

19 stycznia 2024 roku Gwiazdeczki gościły w przedszkolu wspaniałych gości jakimi są Babcia i Dziadek. Był to dzień pełen uśmiechu i wzruszeń bo dziadkowie są dla swoich wnucząt źródłem pozytywnych emocji. To właśnie babcia i dziadek kochają, rozpieszczają, podtrzymują tradycje rodzinne i dużo opowiadają o dawnych czasach. Kiedy pojawiają się w przedszkolu na twarzach dzieci widać ogromną radość i więzi, które łączą oba pokolenia.

W naszej grupie w ramach cyklicznych zajęć wprowadzamy dzieci w świat wartości. Głównym celem tych zajęć jest świadome wprowadzanie naszych przedszkolaków w system pożądanych zachowań, zapewnienie warunków do pełnego rozwoju osobowego każdego dziecka i poprawa jakości pracy wychowawczej.

22 grudnia dzieci z grupy Gwiazdeczki zaprosily swoich rodziców na przedstawienie jasełkowe. W światecznym nastroju zaśpiewały kolędy, przedstawiły mini spektakl z udziałem aniołka, diabełka ( który również zmienił się w aniołka) oraz pastuszka.