Grupa GWIAZDECZKI

W przeddzień Święta Niepodległości wystąpiliśmy w przedszkolu z uroczystym apelem, realizując jednocześnie jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia każdy z nas przebrał się za ulubionego bohatera- Batmana, księżniczkę, Babę Jagę, wróżkę, Smoka Wawelskiego, Biedronkę czy Motylki.

Zadanie listopadowe ogólnopolskiego projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko” polegało na przygotowaniu interpretacji obrazu Van Gogha „Słoneczniki”.

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, który zainicjowany został przez ONZ, by zwrócić uwagę społeczeństwa na globalny problem brudnych rąk. Tego dnia obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Higieny”.

Chociaż mamy dopiero 3 lub 4 lata, wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna. Chętnie więc podjęliśmy się wyzwania w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Od października nasza grupa bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko. Zadanie pierwsze polegało na wykonaniu z naturalnych okazów „Jesiennej makiety”.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My świętowaliśmy to wydarzenie przez cały tydzień, ponieważ głośne czytanie ma wiele zalet: sprawia wielką przyjemność, buduje bliskość i poczucie bezpieczeństwa, poszerza słownictwo, rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata, pozwala zrozumieć emocje oraz obniża poziom stresu.

Dnia 7.10.2020r grupa „Gwiazdeczki” wzięła udział w zajęciach „Jak radzę sobie z emocjami” zrealizowanych zgodnie z harmonogramem tygodnia profilaktyki.Dzieci poznały znaczenie słowa „emocje” oraz rozwiązując zagadki dowiedziały się jakie są emocje.

Zabawy i ćwiczenia ruchowe oddziałują wszechstronnie na organizm każdego człowieka- zarówno dziecka, jak i dorosłego. Zwiększają jego wydolność i sprawność fizyczną. Wpływają pozytywnie na pracę układów i narządów wewnętrznych oraz na rozwój emocjonalny. Ruch działa również relaksacyjnie- pomaga wyciszyć się i skoncentrować, wspomaga rozwój koordynacji przestrzennej i wzrokowo- ruchowej oraz prawidłową postawę ciała.

We wrześniu po długiej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do przedszkola. Zmieniliśmy nie tylko salę, ale i nazwę grupy. Zmieniliśmy się także sami- jesteśmy starsi, sprawniejsi, wyżsi i mądrzejsi, posiadamy nowe umiejętności i chęć zdobywania kolejnych.