31 lipca 2017 roku zakończyliśmy udział w programie „Szkoła z klasą 2.0”. Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane. Większość wykonaliśmy w 100 procentach. Jedno z zadań realizacji doczekało się w sierpniu. Dzięki staraniom Pani Dyrektor przy wejściu do szkoły ustawione zostały dwie ładne i wygodne ławki oraz kosz na śmieci. Można z nich podziwiać kwitnące jesienią słoneczniki i astry. Ławeczki są bardzo wygodne. Pierwsza siedziała na nich Pani Dyrektor z Panią Dorotą. Można będzie na nich odpocząć w czasie przerw między zajęciami lub po lekcjach.

Uwieńczeniem naszych działań jest dyplom dla koordynatora programu  oraz certyfikat „Szkoły z klasą”. Jesteśmy z niego dumni.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

SZKOLNY DZIEŃ RODZINY

Wiosna ma w kalendarzu kilka ważnych dni. Należą do nich Dzień Rodziny, Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. W naszej szkole łączymy te wszystkie święta w jedną wielką uroczystość – Dzień Rodziny. Obchodzimy go dziś 1 czerwca w Dniu Dziecka bo każdy z nas jest lub był dzieckiem.

Prowadząca powitała zebranych słowami wiersza nieznanego autora.

Raz w roku jest taki dzień,
Kiedy wspomnienie dzieciństwa,
Powraca do nas jak cień!

W tym dniu, każdy z nas,
Chciałby znów się dzieckiem stać,
Choć na krótki czas!

Bo przecież w każdym z nas,
Bo przecież w każdej,
dorosłej osobie.
Zarówno we mnie,
Jak i w tobie.

Cząstka dziecka nadal tkwi!
Więc bawmy się dziś,
- Jak dzieci!
I otwórzmy zabawie drzwi!

Życzę Wam wiele słoneczka,
uśmiechu i radości.
Niech w Waszych sercach,
zawsze ciepełko gości.

Bawcie się dziś wesoło,
realizujcie marzenia,
bo kiedy minie to Święto,
zostaną wspaniałe wspomnienia!

W programie naszego świętowania był  występ taneczny zespołu ZUMBA pod kierunkiem p . Basi,  program o rodzinie w wykonaniu społeczności uczniowskiej oraz wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek przy nutach harcerskich piosenek.

Dziękujemy serdecznie instruktorce tańca za przygotowanie tanecznych  układów  oraz harcerzom przybyłym z Białegostoku w celu podniesienia rangi naszej zabawy.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do taty Szymona, który w ten wietrzny dzień pełnił strażacką służbę nad bezpieczeństwem przy ognisku.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

UKWIECAMY TEREN PRZED SZKOŁĄ

Słoneczne i ciepłe dni były okazją do wysadzenia kwiatów przed wejściem do szkoły. Cała społeczność uczniowska przyczyniła się do tego, by wokół naszej szkoły było kolorowo. Klasa IIb wyhodowała kwiaty. Piątoklasiści rozpoczęli akcję wysadzania roślinek na rabatki. Dziewczynki posadziły cynie i aksamitki. Maciek z klasy piątej podjął się podlewania roślin do końca roku szkolnego. Klasa IIIb przyniosła pelargonie i samodzielnie umieściła je w donicach. Uczniowie z klasy IIa zajęli się skrzynkami stojącymi na murku. Najwięcej radości mieli pierwszoklasiści. Im pozostawiliśmy ozdobne słoneczniki. Teraz tylko pozostało nam czekać, kiedy przed naszą szkołą będzie mnóstwo pięknych kwiatów. Liczymy, że astry i słoneczniki ucieszą nasze oczy pierwszego września, kiedy przekroczymy próg naszej szkoły po wakacjach.

Będziemy dumni z naszych działań, jeśli uda się jeszcze zdobyć ławeczki i ustawić je na trawniku. Powstanie w ten sposób kącik relaksu podczas przerw oraz wypoczynku po lekcjach, szczególnie uczniom przebywającym w świetlicy.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne zadanie w trakcie realizacji.

Wraz z nadejściem wiosny założyliśmy hodowlę kwiatów do dekoracji terenu przy szkole oraz kącika wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

Tegoroczna wiosna zimna i wietrzna. Roślinki rosną wolno. Klasa IIb dokłada wszelkich starań by wzrastały w odpowiedniej temperaturze, nasłonecznieniu i wilgotności.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Odnowienie klasopracowni to jedno z zadań programu „Szkoła z klasą 2.0” realizowanego w w bieżącym roku szkolnym.

Remont pracowni polonistycznej rozpoczął się w czasie ferii zimowych. Po odpoczynku wróciliśmy do pachnącej świeżością, słoneczno - żółtej klasy. Piąta klasa będzie dbała, by ich pracownia zachowała swój blask na kolejne lata.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUROŚNI KOŚCIELNEJ

W pierwszym Dniu Wiosny Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej otworzyła swoje drzwi wszystkim zainteresowanym. Był to dzień szczególny. Od wczesnych godzin porannych byliśmy przygotowani na przyjęcie gości. O godzinie 8.00 rozpoczęły się zajęcia otwarte w klasie I. Później był apel poświęcony nadejściu Wiosny. W inscenizacji uparta Zima próbowała różnych sztuczek, by pozostać z nami. Na kolejnych lekcjach odbywały się zajęcia, na które mogli wejść wszyscy zainteresowani. Ze szczególnym zaproszeniem przyjęliśmy młodszych kolegów z Przedszkola Samorządowego. Wspólnie z uczniami poznawali oni tajniki wszystkich przedmiotów i zajęć szkolnych. Odwiedzili wszystkie pracownie i z zaangażowaniem podjęli się wyzwań edukacyjnych. Mieli wsparcie w starszych kolegach. Każdy spróbował zdobycia wiedzy i umiejętności ćwiczonych w szkole.

Punktem kulminacyjnym była godzina 15.30. Rozpoczęło się wówczas spotkanie z rodzicami przyszłych i obecnych przedszkolaków, na którym pani Dyrektor zapoznała  zebranych z programami edukacyjnymi, zajęciami oraz warunkami rekrutacji do przedszkola. Po pewnym czasie dołączyli na spotkanie kandydaci na uczniów ze swoimi rodzicami. Pani Dyrektor przedstawiła, warunki pracy, programy, projekty realizowane w szkole, zajęcia dodatkowe, organizację wycieczek i wyjazdów. Następnie zaprezentowała się szkolna grupa taneczna ZUMBA i porwała do wspólnej zabawy wszystkich chętnych. W tanecznym rytmie zaprosiliśmy zebranych do zwiedzania szkoły, wszystkich pomieszczeń i klasopracowni. Czekali w nich nauczyciele z wystawami, grami, pomocami, zagadkami, pokazami laboratoryjnymi, specjalnymi zajęciami itp.

Kolejnym punktem tego specjalnego dnia były występy artystyczne naszych uczniów. Klasa IIb w swoim programie namawiała niezdecydowanego ucznia do podjęcia nauki w szkole, w której jest jak w bajce. Mali artyści starali się zaprezentować nauczycieli, szkołę i rozrywki w samych superlatywach. Następnie klasa IIa pożegnała Zimę, a Wiosna w tym czasie odczarowała kwiaty, kolory i zwierzęta. Zwierzątka i kolorowe rośliny wprowadziły zgromadzonych w radosny, wiosenny nastrój. Występem przedstawicieli chóru zakończyliśmy nasz Dzień Otwarty. Czekamy teraz na nowych uczniów, których z radością przyjmiemy w nasze mury!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Miesiące jesienne przeznaczone były na badanie potrzeb uczniów i ich oczekiwania wobec szkoły. Po określeniu celu zabraliśmy się do realizacji planowanych działań.

Wprowadziliśmy 3 przerwy muzyczno – taneczne w tygodniu. Odpowiada za nie p. Dorota P.

 

Dzięki uprzejmości rodziców uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej w „Wiosce Świętego Mikołaja” w Majątku Howieny w Pomigaczach.

 

Zorganizowaliśmy ogólnoszkolny Dzień Babci i Dziadka. Każda klasa wykonała zaproszenia i upominki swoim gościom. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uczniowie klasy I, IIa, IIb i IIIb zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „Powróćmy jak za dawnych lat”, a klasa IIIa przedstawiła inscenizację pt. „Pampillo”. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały p. Danusia i p. Kasia.

 

Zorganizowaliśmy dyskotekę karnawałową dla klas IV – VI. Były wspólne tańce, zabawy integrujące i wiele radości.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła z klasą 2.0. Powołany został zespół odpowiedzialny za jego realizację. Członkowie zalogowali się na platformie programu i podjęli się wykonywania zadań. Zespół działa prężnie. Odbywają się cykliczne spotkania, analizujemy potrzeby szkoły i szukamy sposobów na wdrożenie ich w życie.

Naszym celem jest wprowadzenie w szkole zmian i zdobycie certyfikatu Szkoły z klasą 2.0. Liczymy na wsparcie i zaangażowanie wszystkich kreatywnych i chętnych do pracy.

Szkolny koordynator