„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych przez nauczyciela, wychowawcę w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.

Właścicielem programu jest angielska fundacja „Partnership for Children”. W Polsce, na podstawie podpisanej umowy licencyjnej, od 1 czerwca 2010 roku, wyłącznym przedstawicielem PFC, upoważnionym do upowszechniania programu „Przyjaciele Zippiego” jest Centrum Pozytywnej Edukacji."
więcej na stronie:
https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/o-programie
Na tej stronie znajdą Państwo również materiały do pracy z dziećmi.

Poniżej zdjęcia Zippiego wśród przedszkolaków.

dzieci bawią się na dywanie wraz z Zippim dzieci jedzą kanapki przy stole wraz z Zippim dzieci siedzą na dywanie wraz z Zippim dzieci spacerują wraz z Zippim dzieci uczestniczą na zajęciach na dywanie wraz z Zippim dzieci wykonują pracę w ćwiczeniach wraz z Zippim dzieci z Zippim huśtają Kubusia Puchatka dziecko zjeżdza na zjeżdzalni wraz z Zippim dziewczynka na podwórku zbiera liście z patyczakiem Zippim pracę dzieci na temat Przygody Zippiego w naszej grupie