Grupa ŚNIEŻYNKI

22 listopada, jak co środę, udaliśmy się na salę gimnastyczną, by troszeczkę się poruszać. Tym razem w ćwiczeniach pomagały nam pluszowe misie, które w ten sposób świętowały swój dzień. Tegoroczne zajęcia z misiami pomagały dzieciom przygotować ich ciało do większej samodzielności, a w przyszłości także do pisania. I tak dzieci chodziły na czworakach, naśladowały ruch kraba, chodziły po ławeczce (przewróconej do góry nogami), turlały się, wachlowały kartkami papieru, zgniatały je w kulkę, prasowały i rwały na kawałki, by w rezultacie wykleić nimi kontury misiów narysowanych oburącz przez rodziców. Na koniec wszystkie dzieci nagrodziły swoje misie garnuszkami miodu, po które musiały się wspiąć na drabinki.

 

25 października udaliśmy się do biblioteki szkolnej na spotkanie czytelnicze. Pani Kasia opowiedziała nam o pracy bibliotekarza, o zbiorach książek i o obowiązkach czytelnika, a następnie przeczytała nam książkę o przygodach żółwika Franklina, którą otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

20 października w ramach projektu English Special Days zorganizowaliśmy Dzień kolorowych liści. Ten dzień był pełen zabaw i ćwiczeń, w których dominował język angielski. Utrwalaliśmy nazwy kolorów, przeliczaliśmy w języku angielskim. Wykorzystaliśmy również piękną jesienną pogodę do obserwowania liści - ich barw w ich naturalnym środowisku. Każdy przyniósł ze sobą do sali piękny kolorowy bukiet. Po południu wyklejaliśmy kontury klonowego liścia na wzór tych prawdziwych.

10 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Drzewa. Była to wspaniała okazja, by uświadomić najmłodszym jakie znaczenie mają drzewa w życiu zwierząt i ludzi. Pomógł nam w tym niezwykły film p.t. ,,Drzewo, które umiało dawać”. Wszystko co robiliśmy tego dnia było związane z drzewami.

W środę 17 maja naszą grupę odwiedził tata Zuzi Jarockiej , Pan Maciek Jarocki, który z zawodu jest budowlańcem i dekarzem. Chcąc jak najbardziej realistycznie przedstawić zakres prac, jaki wykonuje codziennie, wybudował z dziećmi mini DOM!!! Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pomagali Panu Maćkowi podczas prac stolarskich i dekarskich.

(…) Kochana Mamo, kochany Tato
dzisiaj dziękować chcemy wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie.”- Jadwiga Koczanowska

W środę, 5 kwietnia , miło nam było gościć Rodziców, których zaprosiliśmy na coroczne warsztaty plastyczne. Powitaliśmy ich rozmową o tradycjach wielkanocnych. Następnie każde dziecko wraz z opiekunem wykonało świąteczny koszyczek w wybranym przez siebie wzorze. Wspólne wykonanie ozdoby, wywołało we wszystkich wiele radości ze spędzonego wspólnie czasu. Efekty były zachwycające.

Na wiosnę czekamy wszyscy - wiosna to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia. Niesie ze sobą nadzieję, optymizm, których czasem ciężko doszukiwać się w zimie. Dlatego tak chętnie celebrujemy pierwszy dzień wiosny! Dzieci tego dnia przyszły ubrane na kolor zielony. Sala zamieniła się w dom śmiesznych żabek. Zabawom o tematyce wiosennej towarzyszyła radość z nadejścia WIOSNY!!!

W piątek 17 marca dzieci z grupy Śnieżynki, w ramach kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, mogły skomponować swój ulubiony napój mleczny. Dzieci pod czujnym okiem Pani Karoliny Jarosz, mamy Amelki, kroiły owoce, korzystały z blendera.

Dnia 15 lutego 2023. w naszej grupie odbyła się zabawa karnawałowa pod hasłem „W Krainie Lodu”. Na wspaniały efekt imprezy wpłynęły: dobry humor Śnieżynek, przepiękna, tematyczna dekoracja, dobra muzyka, korowody taneczne i liczne konkursy. Wszyscy uczestnicy z dumą prezentowali swoje piękne stroje. Były postacie z „Krainy Lodu” – Elza, Anna, Olaf, a także inni bohaterowie z bajek, którzy opanowali na kilka godzin naszą salę. Popisy taneczne podczas zabawy zasługiwały na ogromny podziw obserwujących. Panowała gorąca, radosna atmosfera. pozostały miłe wrażenia.