Grupa ŚNIEŻYNKI

7 maja gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości - Panie Ewelinę oraz Monikę, które przybliżyły nam i uporządkowały naszą wiedzę na temat wody. To spotkanie uświadomiło nam jak ważną rolę odgrywa ona w przyrodzie i otaczającym nas świecie.

23 kwietnia jest uznawany na całym świecie dniem książki. My uczciliśmy ten dzień odwiedzając bibliotekę szkolną, w której pani Kasia Purta zabrała nas w fantastyczny świat książek.

Święta Wielkanocne kojarzą się dzieciom głównie z zajączkiem i pisankami. Dlatego to właśnie zabawy kolorowymi jajkami dominowały w tym czasie w zabawach dzieci, które z dużym zaangażowaniem turlały je, poszukiwały ukrytych w sali, kolorowały, zbierały magnesem, wrzucały do wysoko zawieszonej parasolki, ozdabiały ryżem i koralikami.

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy naszą sportową przygodę z ćwiczeniami gimnastycznymi na sali gimnastycznej. W każdą środę o godzinie 10:00 wyruszaliśmy by rozwijać naszą siłę, szybkość, zwinność, równowagę, koordynację, współpracę, współzawodnictwo, wytrwałość, umiejętność celowania, uważnego słuchania, reagowania na polecenia i kibicowania.

W tym roku dzieci z naszej grupy przygotowały babciom i dziadkom montaż słowno-muzyczny pełen piosenek, gry na instrumentach i tańca. Dzieci wcielając się w role wnuczków podglądały swoich dziadków przez lornetki i relacjonowały czym się aktualnie zajmują.

15 grudnia mieliśmy okazję zaprezentować rodzicom swoje umiejętności podczas wystawienia Jasełek. Wcieleni w role narratorów, Józefa, Maryji, aniołów i pasterzy przypominaliśmy jak to było wiele lat temu z narodzeniem Pana Jezusa.

12 grudnia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Guzika. Podczas oglądania animacji ,,Pete the cat and his 4 groovy buttons”- osłuchiwaliśmy się z językiem angielskim, utrwalaliśmy nazwy kolorów, przeliczaliśmy guziki, a nawet włączyliśmy się do wspólnego śpiewania z przesympatycznym kotem (oczywiście po angielsku). Zabawy guzikami stały się fantastyczną okazją do poprawienia sprawności naszych palców, koordynacji ręka-oko, ćwiczeń klasyfikacyjnych i rozwijania kreatywności. Popołudnie zaś zdominowała zabawa ,,Myszka Miki gra w guziki”, w którą być może niejeden rodzic bawił się będąc dzieckiem.

22 listopada, jak co środę, udaliśmy się na salę gimnastyczną, by troszeczkę się poruszać. Tym razem w ćwiczeniach pomagały nam pluszowe misie, które w ten sposób świętowały swój dzień. Tegoroczne zajęcia z misiami pomagały dzieciom przygotować ich ciało do większej samodzielności, a w przyszłości także do pisania. I tak dzieci chodziły na czworakach, naśladowały ruch kraba, chodziły po ławeczce (przewróconej do góry nogami), turlały się, wachlowały kartkami papieru, zgniatały je w kulkę, prasowały i rwały na kawałki, by w rezultacie wykleić nimi kontury misiów narysowanych oburącz przez rodziców. Na koniec wszystkie dzieci nagrodziły swoje misie garnuszkami miodu, po które musiały się wspiąć na drabinki.

 

25 października udaliśmy się do biblioteki szkolnej na spotkanie czytelnicze. Pani Kasia opowiedziała nam o pracy bibliotekarza, o zbiorach książek i o obowiązkach czytelnika, a następnie przeczytała nam książkę o przygodach żółwika Franklina, którą otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

20 października w ramach projektu English Special Days zorganizowaliśmy Dzień kolorowych liści. Ten dzień był pełen zabaw i ćwiczeń, w których dominował język angielski. Utrwalaliśmy nazwy kolorów, przeliczaliśmy w języku angielskim. Wykorzystaliśmy również piękną jesienną pogodę do obserwowania liści - ich barw w ich naturalnym środowisku. Każdy przyniósł ze sobą do sali piękny kolorowy bukiet. Po południu wyklejaliśmy kontury klonowego liścia na wzór tych prawdziwych.