Grupa ŚNIEŻYNKI

Na wiosnę czekamy wszyscy - wiosna to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia. Niesie ze sobą nadzieję, optymizm, których czasem ciężko doszukiwać się w zimie. Dlatego tak chętnie celebrujemy pierwszy dzień wiosny! Dzieci tego dnia przyszły ubrane na kolor zielony. Sala zamieniła się w dom śmiesznych żabek. Zabawom o tematyce wiosennej towarzyszyła radość z nadejścia WIOSNY!!!

W piątek 17 marca dzieci z grupy Śnieżynki, w ramach kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, mogły skomponować swój ulubiony napój mleczny. Dzieci pod czujnym okiem Pani Karoliny Jarosz, mamy Amelki, kroiły owoce, korzystały z blendera.

Dnia 15 lutego 2023. w naszej grupie odbyła się zabawa karnawałowa pod hasłem „W Krainie Lodu”. Na wspaniały efekt imprezy wpłynęły: dobry humor Śnieżynek, przepiękna, tematyczna dekoracja, dobra muzyka, korowody taneczne i liczne konkursy. Wszyscy uczestnicy z dumą prezentowali swoje piękne stroje. Były postacie z „Krainy Lodu” – Elza, Anna, Olaf, a także inni bohaterowie z bajek, którzy opanowali na kilka godzin naszą salę. Popisy taneczne podczas zabawy zasługiwały na ogromny podziw obserwujących. Panowała gorąca, radosna atmosfera. pozostały miłe wrażenia.

Za to, że zawsze jesteście przy mym boku.
Za to, że wskazujecie mi drogę w mroku.
Za to, że dni moje tęczą malujecie.
Dziś Babciu i Dziadku z głębi serca dziękuję!
Dużo zdrowia i radości winszuję!

W czwartek 12 stycznia, odwiedziła nas Pani Kaja Idźkowska, która jest nauczycielem chemii w szkole podstawowej. Zbliża się święto Babci i Dziadka, więc postanowiliśmy pod czujnym okiem eksperta, wykonać upominki w postaci pachnących i kolorowych mydełek, dla naszych seniorów.

Dzisiaj 1 grudnia, w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci z grupy Śnieżynki rozpoczeły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, postanowiły upiec pierniczki. Na zajęcia kulinarne została zaproszena Pani Ewa Chrabołowska , dyrektor Zespołu Szkół i rodzice.

''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

Wisława Szymborska

W środę 30 listopada naszą grupę w ramach programu czytelniczego ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, odwiedził Pan Maciej Ignaczuk, nauczyciel Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej.

W piątek18 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie, panią Sandrę Kamińską – mamę Michaliny, wykonującą zawód fryzjera. Było to spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody. Pani Sandra opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała różne narzędzia.

Grupa Śnieżynki 20 października obchodziła Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Z tej okazji przedszkolaki gościły u siebie Panią Katarzynę Konopko Drzemicką szefa kuchni z białostockiej restauracji. Pani Kasia na wstępie opowiedziała z czego składa się strój kucharza.

''Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…''

Cornelia Funke

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.