II Edycja Świątecznego Top Model za nami🎄🎅🏻🤶🏻❄️🌨️

Dziękujemy wszystkim Mikołajom, Mikołajkom, Reniferom i Gwiazdeczkom za wprowadzenie nas we wspaniały, świąteczny nastrój. 

Wszyscy uczestnicy pokazu zostali oficjalnie wpisani na listę grzecznym dzieci Świętego Mikołaja😍

Boże Narodzenie coraz bliżej!🎄❄️


1 2 3 4

---------------------------------------------------------------

Wieczorem 27 października uczniowie klas 4-8 spotkali się na imprezie zorganizowanej z okazji zbliżającego się dnia postaci z bajek i filmów. Szkoła zapełniła się czarodziejami, elfami, księżniczkami, superbohaterami, sportowcami, troskliwymi misiami, SuperMario i zwierzakami😍 Były tańce, gry oraz pokaz Top Model. 

Gratulujemy wszystkim pomysłowych przebrań i dziękujemy za wspólną zabawę🧝🏻‍♀️🧜🏽‍♀️🦸🏼‍♀️

 bal1 bal2 bal3 bal4 

---------------------------------------------------------------

Dzień Edukacji Narodowej świętujemy 14 października, ale w naszej szkole obchody odbyły się już dzisiaj. Wykorzystaliśmy tę okazje do zaprezentowania swoich wspaniałych talentów. W programie wystąpili nasi harcerze z TDH 37 Feniks, niesamowity kolarz Paweł, malarze Klaudia, Zosia, Maja oraz Kacper, karateka Wiktoria, akrobatka Oliwia. W przepiękny nastrój wprowadziła nas swoją grą na keyboardzie Malwina. Dzięki Jankowi i Julce poznaliśmy nowa dyscyplinę sportu, jaką jest pickleball (kilkoro nauczycieli spróbowało nawet swoich sił z paletką). Dominik podzielił się swoją pasją, jaką jest tworzenie mydełek. Program zakończyli chórzyści ze wspaniałymi, wyśpiewanymi życzeniami. Każdy z nauczycieli otrzymał dyplom za posiadanie specjalnych talentów. Było pięknie!

Klasy 1-3 przygotowały śliczne kartki okolicznościowe, które można podziwiać na wystawie.

Wszystkim nauczycielom, pedagogom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy zadowolenia, szczęścia oraz rozwijania wspaniałych talentów ❤️❤️

image0 3 image1 2 image2 1 image3 1 image5

 

----------------------------------------------------------------------

6 października 2023r. zazieleniliśmy się na znak wsparcia dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Uczniowie założyli tego dnia element garderoby w kolorze zielonym. Obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego mają na celu podniesienie świadomości społecznej na temat tej choroby oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z MPD.
Jesteśmy solidarni💚💚💚

image0 2 image1 1

 

WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            25 września 2023r odbyły się wybory do MSU. Wybieraliśmy swoich przedstawicieli.

Z sześciu klas młodszych (ogółem 104 uczniów) zgłoszonych do wyborów zostało 14 uczniów.

Przewodniczym MSU został Mieszko Hołowacz z kl. IIIa

Zastępcy : Bagińska Apolonia z kl. IIIa

                 Średzińska Oliwia z kl. IIIb

 

W skład zarządu weszli jeszcze:

Hołowacz Julian z kl. IIa

Łobasiuk Jakub z kl. IIb

Białous Stanisław z kl. Ib

Polak Kajetan z kl. Ia

Życzymy powodzenia i sukcesów w realizacji pomysłów.

20230926 110327

 

W dniu 21 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z przyjemnością informujemy, iż skład SU na rok szkolny 2023/2024 jest następujący:
Przewodnicząca: Amelia Maciejczuk
Wiceprzewodnicząca: Julia Dryl
Sekretarz: Karolina Dryl


image0

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz wielu sukcesów!

Renata Zegadło-Piasecka
Joanna Kazuczyk

 

Obchody Dnia Ziemi w klasach 1 - 3 

25 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, który został zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. W inscenizacji ,,Ekologia na co dzień” uczniowie przedstawili zagrożenia Ziemi oraz sposoby ochrony przyrody. Następnie odbył się pokaz pięknych i pomysłowych strojów ekologicznych. Na koniec uczniowie prezentowali plakaty z wierszami, rymowankami i hasłami mówiącymi o ochronie naszej planety – Ziemi.

Samorząd Uczniowski z opiekunem

dzien ziemi 1 dzien ziemi 2 dzien ziemi 3 dzien ziemi 4 dzien ziemi 5 dzien ziemi 6

Dzień bez plecaka

6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień bez plecaka. Uczniowie zamienili plecaki na dowolne zamienniki, które przynieśli ze sobą do szkoły. Oczywiście wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru.

 

Życzliwi są wśród nas

17 grudnia został podsumowany etap szkolny ogólnopolskiego konkursu CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM. Organizatorem konkursu jest FUNDACJA DWA SKRZYDŁA  ANIOŁA. Dziewięcioro dzieci z klas drugich i klasy trzeciej przez trzy miesiące zapisywało w dzienniczku dobrych uczynków swoją pomoc najbliższym oraz kolegom, koleżankom, nauczycielom w szkole. Uczniowie za swoją piękną działalność  otrzymali świadectwa szlachetności oraz upominki z rąk pani Dyrektor Ewy Chrabołowskiej.

   Ostatnie dni w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia były czasem szczególnym. Uczniowie klas 1 – 3 starali się być życzliwi dla innych,  częściej używali zwrotów grzecznościowych: ,,Proszę”, ,,Dziękuję”, ,,Przepraszam”. W klasach wybrano króla bądź królową życzliwości. Zostali oni nagrodzeni dyplomami życzliwości.

                                                                                        Opiekun Samorządu Uczniowskiego

                                                                                                     Danuta Dryl

Pani dyrektor wrecza uczniom swiadectwa szlachetnoscijpg Uczniowie nagrodzeni swiadectwami szlachetnosci Nagrodzone krolowe zyczliwoscijpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pożegnania nadszedł czas

W drugim semestrze najmłodsi wolontariusze systematycznie uczęszczali  do najmłodszej grupy przedszkolaków. Miło i szybko mijał czas na wspólnej zabawie i czytaniu książek.  Na pożegnanie wolontariusze wręczyli młodszym kolegom własnoręcznie wykonane serduszka.

Dziękujemy pani Marcie za miłą współpracę.

 

Opiekun: Danuta Dryl

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Akcja ,,Ratujmy Ziemię” w klasach 1 - 3

  10 maja Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował akcję ,,Ratujmy Ziemię”, aby uświadomić najmłodszym uczniom potrzebę dbania o naszą planetę – Ziemię, która nas żywi i stanowi istotę naszej egzystencji.

    W tym dniu odbył się apel, na którym klasa 3 zaprezentowała przedstawienie ,,Jak uratować las?”. Uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego przypomniały zasady segregowania śmieci na terenie naszej  gminy w oparciu o prezentację multimedialną ,,Czysta gmina Turośń Kościelna”. Potem każda klas zaśpiewała piosenkę o Ziemi. Na koniec zostały wręczone dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie przyrodniczym ,,Ratujmy Ziemię”. Na plastyce dzieci wykonały prace ukazujące piękno naszych lasów, łąk i pól. Wolontariusze w ramach tej akcji sprzątali teren wokół szkoły i Orlik.

  Mamy nadzieję, że nasza akcja wzbudziła refleksję i czujność na stan naszego środowiska wśród najmłodszych mieszkańców tej pięknej planety.

 Przygotowała: Danuta Dryl

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Wyjście Wolontariuszy do hospicjum

Przed świętami Wielkanocnymi odbyły się warsztaty plastyczne. Wolontariusze wykonali karty świąteczne i wianuszki z wyciętych jaj. Świąteczne niespodzianki wraz z życzeniami wręczyli pensjonariuszom turosieńskiego hospicjum.  Na twarzach ludzi starszych i schorowanych zabłysła radość i uśmiech. Cieszyli się na nasz widok. Dzieci  czuły wzruszenie oraz  radość  bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Opiekun: Danuta Dryl

---------------------------------------------------------------------------------

Budzimy talenty w Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca uczniowie klas 1 – 3 przyszli do szkoły ubrani na zielono, aby powitać Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu odbył się przegląd talentów. Inicjatorem pomysłu był Mały Samorząd Uczniowski. Grupa uczniów z klasy drugiej popisała się talentem aktorskim w przedstawieniu o szczęściu. Inni pokazali akrobacje z piłką, kołem hula hop i piłeczką pingpongową. Były też talenty pisarskie, plastyczne, taneczne, wokalne i matematyczne. Najlepsi matematyce z trzech klas brali udział w olimpiadach matematycznych KANGURZE i OLIMPUSKU.

  Cieszymy się, że nasi uczniowie odważyli się zaprezentować swoje zainteresowania i zdolności. Gratulujemy, życzymy wytrwałości w ich rozwijaniu i oczywiście sukcesów.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Danuta Dryl

---------------------------------------------------------------------------------

Pamiętamy o kobietach

7 marca uczniowie Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu postanowili przygotować niespodzianki  paniom pracującym w naszej szkole oraz kobietom samotnym mieszkającym w naszej miejscowości z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Na warsztatach plastycznych wykonali piękne laurki. Myślimy, że panie się ucieszą.

Opiekun: Danuta Dryl

---------------------------------------------------------------------------------

Warto być życzliwym

  21 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w klasach 1 - 3 odbył się Dzień Życzliwości. Dziewczynki z samego rana witały wszystkich  uśmiechem, częstowały cukierkami, życząc ,,Miłego dnia”. W klasach odbyły się pogadanki na temat życzliwości. Uczniowie w tym dniu szczególnie starali się być mili i dobrzy dla siebie. Uwieńczeniem tego dnia był apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali plakaty. Klasa I wypisała cechy osób życzliwych. Klasa II dokończyła zdanie: ,,Życzliwy to jest ktoś, kto..”, a klasa 3 odpowiedziała na pytanie: ,,W czym pomaga nam życzliwość?’’ Następnie pani Dyrektor wręczyła order ,,Życzliwy dla wszystkich” uczniom, którzy zdaniem kolegów i koleżanek są najżyczliwsi. Na koniec przypomniała zasady bezpieczeństwa w szkole oraz regulamin w czasie spożywania posiłków.

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego: Danuta Dryl

-------------------------------------------------

PRACOWITY LISTOPAD MSU

            Listopad był miesiącem, w którym mogliśmy się wykazać swoją aktywnością i kreatywnością.

W klasie III b zorganizowaliśmy debatę na temat praw dziecka, na którą zaprosiliśmy pana pedagoga. Poznaliśmy KONWENCJĘ O PRAWACH DZIECKA oraz organizacje działające na  rzecz dzieci. Przeprowadziliśmy dyskusję na temat naszych praw. Każdy mógł wybrać prawo, które jest dla niego najważniejsze i je zilustrować. Obejrzeliśmy filmik o respektowaniu praw przez dorosłych i uczyliśmy się piosenki „Prawa dziecka”.

20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka przedstawiciele MSU zapoznali wszystkich kolegów i koleżanki z  klas I – III z postanowieniami Konwencji o Prawach Dziecka. Pierwszoklasistom przygotowaliśmy plany zajęć z ilustrowanymi prawami.

Pamiętaliśmy również o Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Przygotowaliśmy szkolne drzewo życzliwości i pozdrowień, które ustroiło się w kolorowe liście i kwiaty z pozdrowieniami i miłymi słówkami dla kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

24 listopada zaprosiliśmy do szkoły wszystkie misie i ulubione pluszaki.

Na koniec miesiąca zaplanowaliśmy andrzejki. Każda klasa miała własne zabawy i poczęstunki. Na koniec odbyła się wspólna zabawa taneczna. 

 

-------------------------------------------------

 

Dzień Nauczyciela

 

Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy    

w roli Nauczyciela.

Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie

w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

 

Mały Samorząd Uczniowski

 

-------------------------------------------------

 

WIADOMOŚCI Z MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            

        Do najważniejszych zadań MSU zaplanowanych na październik 2017 r. należało opracowanie planu pracy na bieżący rok szkolny, rozpropagowanie Dnia Uśmiechu, który w tym roku przypadł na 6 października oraz przygotowanie skromnych laurek z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

 

  

Do laurek dołączyliśmy wyhodowane w klasie III b kwiatki. Może nie były tak piękne jak z kwiaciarni, ale włożyliśmy  własną pracę i serce w pielęgnację ich. 

 

 

Rozpoczęliśmy też zbiórkę plastikowych nakrętek.

 

-------------------------------------------------

 

SKŁAD MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/18

Kalinowska Michalina kl. IIIa

Świstun Kacper kl. IIIb

Jurczak Maja kl. IIIb

Sobolewski Piotr kl. IIIb

Suszyńska Wiktoria kl. IIIa

Dryl Julia kl. II

Adamska Klaudia kl. I

 

Opiekunowie samorządu:

p. Barbara Komenda – I semestr

 

p. Malwina Szewczuk – II semestr

 

-------------------------------------------------

 

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

            28 września odbyły się wybory do MSU. Uprawnionych do głosowania było 72 uczniów. W głosowaniu udział wzięło 67 uczniów z klas I – III.  Oddano 63 głosy ważne i 4 głosy nieważne.

 

Oto wyniki:

Kalinowska Michalina kl. IIIa – 53

Świstun Kacper kl. IIIb – 38

Jurczak Maja kl. IIIb – 36

Sobolewski Piotr kl. IIIb -28

Suszyńska Wiktoria kl. IIIa – 28

Dryl Julia kl. II – 25

Adamska Klaudia kl. I – 22

Brandeburg Maciej kl. I – 21

Kolenda Euzebiusz kl. I – 20

Niewiński Oskar kl. IIIa - 20

Maciejczuk Amelia kl. II – 19

Czaczkowski Dominik kl. II – 19