Aktualności Szkoła Podstawowa

Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania 

Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej

i Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej

Rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Poziom był bardzo wyrównany.
 
Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Julia Świstun kl. VIII i Magdalena Roszkowska kl. VIB
II miejsce: Hanna Dzikowska kl. VIIa, Maja Jurczak kl. VIb, Patryk Danilczuk kl. IV
III miejsce: Aleksandra Średzińska kl. VIIa, Wiktoria Szewczuk kl. VIIb, Szymon Śladowski kl. VIB.
 
Gratulujemy!!!

Miło nam poinformować że zostaliśmy nagrodzeni za udział w programie edukacyjnym "Ekomisja - nie marnuję" realizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy wsparciu partnerów biznesowych Amica i Lidl Polska.

W nagrodę za nasz udział otrzymaliśmy blender kielichowy i grę planszową! Już nie możemy się doczekać powrotu do szkoły abyśmy mogli wspólnie cieszyć się nagrodami i wykorzystać je podczas zajęć!

167072688 2885023535158698 5638169465733221320 n

Takie życzenia w języku angielskim z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wypisali uczniowie klas I - III na swoich kartkach świątecznych przygotowanych na konkurs.

A oto zwycięzcy tego konkursu:

I miejsce - Amelia Zaczeniuk kl. III

II miejsce - Robert Rabiczko kl. II i Dominik Dakowicz kl. III

III miejsce - Zofia Więcko kl. II.

Wyróżnieni: Zofia Bibułowicz kl. Ib, Julia Bukłaho kl. III, Arek Purta kl. III.

Gratulujemy!

Szanowni Państwo,

w związku z działaniami podejmowanymi celem ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 sekretariat szkoły w dniach od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r. czynny będzie w godzinach 9.00 – 13.00. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 856505210 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy za zrozumienie.

Na nadejście tegorocznej wiosny czekaliśmy z utęsknieniem. Zima dała się nam we znaki. Astronomiczna wiosna miała pojawić się 20 marca, ale klasy I –III rozpoczęły jej powitanie już 19 marca. Uczniowie ubrali się tego dnia na kolorowo. Sale ozdobiliśmy ptakami, kwiatami i owadami. W czasie zajęć śpiewaliśmy wiosenne, radosne piosenki, malowaliśmy plakaty, które posłużyły do dekoracji klasopracowni. Wszystko po to, by zachęcić WIOSNĘ do pobytu w naszej okolicy.

W niektórych klasach był to „dzień bez podręczników i zeszytów”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Nad organizacją i przebiegiem dnia czuwał MSU.

Dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej informuje iż zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 17 marca 2021 r. od najbliższego poniedziałku tj. od 22.03.2021r. do 11.04.2021 r. uczniowie klas I-III będą uczyć się w trybie zdalnym.

Nauka zdalna kontynuowana jest także w klasach IV-VIII.

Przedszkole pracuje w trybie stacjonarnym, czyli bez zmian.

Informuję, iż pracujemy wg planu lekcji w oparciu o MS Teams a obecność na lekcjach jest obowiązkowa.

W dniu 17.03.2021r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. „Mistrz pięknego czytania”.  Celem konkursy były: popularyzacja książek i czytelnictwa, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, dbałość o piękno języka ojczystego, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz stwarzanie możliwości rywalizacji w miłej atmosferze. Konkurs był adresowany do uczniów z klas I-III. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas klasowych eliminacji. Zmagania odbywały się w II etapach. W I z nich uczniowie czytali wybrany i przygotowany przez siebie fragment prozy. II etap był nieco trudniejszy, gdyż czytane teksty nie były wcześniej znane uczestnikom. Komisja w składzie: Pani dyrektor Ewa Chrabołowska, Pani wicedyrektor Beata Szymoniuk i Pani Bożena Wojno wytypowała zwycięzców i mistrzów czytania:

I miejsce- Maria Borowska kl. II

II miejsce: Zofia Bibułowicz kl. Ib i Martyna Szewczuk kl. II

III miejsce: Maja Jarmołowska kl. III

Wyróżnienia: Julia Bukłaho kl. III i Angelika Zajkowska kl. II

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wzięcie udziału, a uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję.

Nauczyciel bibliotekarz

Katarzyna Purta

  

W związku z wystąpieniem przypadku SARS-CoV-2 na terenie Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej Dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej w porozumieniu z organem prowadzącym i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku zawiesza działalność w/w przedszkola od 15 marca 2021 r. do 19 marca 2021 r.

 

Ewa Chrabołowska

Dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej