Aktualności Szkoła Podstawowa

Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów informuję, że od najbliższego poniedziałku (26.10.2020r.) uczniowie kl. IV-VIII będą pracować w systemie zdalnym.

1. Pracujemy wg planu lekcji w oparciu o MS Teams.

2. Obecność na lekcjach jest obowiązkowa.

4. Mamy nadzieję, że nauka zdalna nie potrwa długo.

5. O zmianach, decyzjach, komunikatach będę Państwa informowała na bieżąco.

Z poważaniem,

Ewa Chrabołowska

950x401

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Nasi uczniowie nas i tym razem nie zawiedli. Nie było tradycyjnej akademii, ale życzenia płynące z głębi serc dzieci popłynęły. Na wysokości zadania stanął Samorząd Uczniowski. To najmłodsi uczniowie pojawili się przed kamerą i złożyli piękne życzenia. Po nich zabrali głos ich starsi koledzy, którzy życzyli dużo zdrowia i sukcesów w życiu zawodowym nie tylko nauczycielom, ale i wszystkim pracownikom oświaty. Nie zabrakło tradycyjnego 100 lat przy akompaniamencie instrumentów muzycznych - w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Po krótkim filmie życzenia złożył przedstawiciel Rady Rodziców. Następnie głos zabrał pan Wójt, który powiedział, że Święto Edukacji to radosne święto, chociaż w tym roku przebiega   w smutnej atmosferze. Życzył sukcesów i nadziei, że będzie lepiej!  Oby nauka stacjonarna trwała jak najdłużej- tymi słowami zakończył swoją wypowiedź. Następnie wręczył nagrody Wójta. Do życzeń dołączyła się również pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim pracownikom za poświęcenie w tak trudnym okresie. Szczególnie podkreśliła ciężką pracę wychowawców. Również wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na koniec pani Dyrektor zaprezentowała wystawę poświęconą obchodom 100-lecia szkoły i zapewniła pana Wójta, że obchody tak ważnego wydarzenia są skromne, ale nauczyciele zrobili wszystko, by przybliżyć uczniom historię tej placówki.

Oby kolejne obchody tak ważnego święta przebiegały w bezpiecznych dla nas wszystkich warunkach!

 
Na zajęciach uzdalniających teatralnie uczniowie klasy V przez cztery tygodnie tworzyli teatr kukiełkowy. Śmiech, radość towarzyszyły każdemu spotkaniu. A efekty można zobaczyć na zdjęciach.☺️
Już piąty raz nasi wolontariusze wzięli udział w akcji, która upamiętnia bohaterskie walki Polaków podczas powstania warszawskiego. Cieszymy się, że możemy chociaż trochę podziękować jeszcze żyjącym powstańcom za ich bohaterstwo i poświęcenie. Chwała Bohaterom!

                        Turośń Kościelna, 05.10.2020r.

 

 Drodzy Rodzice!

W związku z wejściem powiatu białostockiego do strefy czerwonej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo odwołuje się konsultacje w Szkole Podstawowej w Turośni Kościelnej w dn. 07.10.2020r (środa).

Prosimy o zrozumienie sytuacji. W razie potrzeby prosimy o kontakt z nauczycielami telefonicznie, poprzez e-dziennik lub drogą mailową.

                                                           Dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej

     Ewa Chrabołowska

 

Z sercem do ludzi są też oni. 8 Wspaniałych z Powiatu Białostockiego.
To dnia 01.10.2020 r odbyła się gala wręczenia nagród 15 powiatowego Konkursu 8 wspaniałych.
Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Białostockiego odebrała także nasza absolwentka Amelia Mielech, która została laureatką tego konkursu w zeszłym roku szkolnym.
Ze względu na pandemię gala odbyła się dopiero dziś dziś.
Amelka podczas nauki w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej wykazała się niesamowitą postawą, zapałem do pomocy innym oraz wielkim sercem podczas wszystkich akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Amelii podczas wręczenia nagród towarzyszyła jej siostra Magda. To w rodzinie zaczyna się kształtowanie empatii. Magdo dziękujemy za wspieranie Amelki w działaniach.
Amelia, życzymy Ci, abyś dalej podążała tą drogą.
Dziękujemy również  Marysi Hryniewickiej oraz Karolinie Drozdowskiej, które jako uczestniczki otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Dziewczyny działajcie dalej! Jesteśmy z Was dumni.
Całą listę laureatów oraz skład komisji konkursowej można znaleźć na stronie:
https://www.powiatbialostocki.pl/.../konkurs-osmiu...
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego udziału w Szkolnym Kole Wolontariatu. Szczegóły u opiekunów koła.

1 września 2020 r. w hali Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Z uwagi na trwający stan epidemiczny w Polsce oraz wytyczne MEN, rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w innej formie niż co roku.

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Chrabołowska powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim uczniom promocji do następnej klasy i wysokich wyników nauczania. Omówiła procedury obowiązujące w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Następnie p. Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć wręczył stypendium naukowe uczennicy klasy ósmej Zuzannie Jurczak.

Koniec roku szkolnego, zwykle najbardziej wyczekiwany dzień przez uczniów…

Rozdanie świadectw, zakończenie roku i pożegnanie szkoły na dwa miesiące wakacyjne wyglądało inaczej niż zwykle w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej. 26 czerwca pożegnano klasę VIII, która pojawiła się w szkole na chwilę, aby odebrać swoje świadectwa, tak ważne dla ich przyszłości.

Świadectwa klas młodszych od pierwszej klasy do VII włącznie, zostały odebrane przez rodziców 29 oraz 30 czerwca.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy bezpiecznych wakacji!

Patrzymy w przyszłość z wielkim optymizmem i mamy nadzieję, że zabrzmi ten tradycyjny dzwonek pierwszego września, a nasza szkoła zapełni się uczniami, którzy z utęsknieniem czekają na powrót do niej.

 

  Opr. G. D.