Aktualności Szkoła Podstawowa

W krainę  przyjaznych nimf i faunów, groźnych olbrzymów karłów i zwierząt przemawiających ludzkim głosem wprowadziła piątoklasistów sztuka teatralna pt. „W krainie Narnii”. Spektakl odsłonił uczniom jaka jest prawdziwa siła rodzinnych więzi, czym jest odpowiedzialność oraz to, że dobro zawsze góruje nad złem.

W czasie przedstawienia uczniowie mogli odwołać się do fabuły książki  autorstwa Clive’a Staplesa „Opowieści z Narnii”. Podczas bezpośredniego odbioru nie zabrakło gry światłem, momentów teatralno-musicalowych. W największym napięciu oczekiwano na przyjście Aslana, który  wybawił Narnię od złej Białej Wiedźmy.

Spektakl pozytywnie został odebrany przez naszą młodzież.

14 lutego za sprawą Świętego Walentego w klasach I-III  od rana było bardzo przyjemnie.

Wszystkie dzieci ubrane były na czerwono , a sale lekcyjne przyozdobione były czerwonymi serduszkami. Uroczyście otworzona została „walentynkowa poczta”, z której wysypało się mnóstwo walentynek. Walentynki trafiły do  adresatów.

W dniach 17 - 21 luty w naszej szkole obchodzimy

Tydzień Bezpiecznego Internetu - 

"Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów poprzez bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci."

 

Wkrótce relacja z naszych działań.

Natalia Kalinowska – uczennica klasy 3 otrzymała wyróżnienie w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „112 RATUJE ŻYCIE” w kategorii „plakat”.

10 lutego 2020 roku, w przeddzień Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego, w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „112 ratuje życie”.

Niezwykle się cieszymy, bo razem z rozpoczęciem zimowej przerwy wystartowała trzecia edycja projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”.

W dniach 20-24 stycznia 2020 roku w naszej szkole były realizowane zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tur” w Turośni Kościelnej jest w trakcie tworzenia nowych wniosków, w ramach których będziemy chcieli kontynuować działania sportowe na terenie Gminy Turośń Kościelna, jak w poprzednich latach oraz wzbogacając ofertę o kolejne zajęcia sportowe (w miarę pozyskanych środków). Jak sprawy potoczą się pomyślnie ruszymy z zajęciami na przełomie lutego i marca.

            Przy składaniu wniosków niezbędny jest wkład własny Klubu (materialny). Zwracamy się więc z prośbą o opłatę symbolicznej składki członkowskiej w wysokości 5 złotych od dziecka i 10 złotych od osoby dorosłej. Mile widziane są też darowizny na rzecz Klubu. Wpłaty można dokonać przelewem lub osobiście u trenerów.

Uczniowski Klub Sportowy „Tur” w Turośni Kościelnej

ul. Białostocka 4, 18-106 Turośń Kościelna

nr konta: 82 8074 0003 0130 1427 2000 0010

Składka członkowska: dzieci 5 zł, dorośli 10 zł.

Darowizna:

W tytule przelewu należy wtedy wpisać:

Darowizna na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

Darowiznę można odliczyć od podatku (PIT-0).

Dziękujemy

Z poważaniem Zarząd UKS „Tur” w Turośni Kościelnej

 

14 stycznia 2020 r. odbył się apel szkolny na temat: „Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?” przygotowany przez uczniów klasy 3.

Nie zabrakło wspólnie śpiewanych piosenek o tematyce zimowej. A  najważniejszym punktem apelu było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw.

9 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się „Bal karnawałowy” w klasach I-III.

Przy rytmach znanych i popularnych utworów muzycznych dzieci wykonywały różne zadania. Były to konkursy, zabawy w dużych i małych grupkach oraz tańce nowoczesne solo i w  parach.

W grudniu odbyły się zajęcia plastyczne, na których Wolontariusze przygotowywali upominki starszym, schorowanym ludziom przebywającym w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Turośni Kościelnej. Były to karty świąteczne z życzeniami  oraz pierniki. W czwartek, przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy chorych. Śpiewaliśmy im kolędy, składaliśmy najserdeczniejsze  życzenia oraz wręczyliśmy przygotowane prezenty. Były to bardzo wzruszające, a zarazem radosne chwile.

20 grudnia w klasie 1 odbyła się  Klasowa Wigilia, na którą przybyli rodzice i dziadkowie uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Ewa Chrabołowska.

Świąteczny czas...

Świąteczny czas rozpoczęliśmy z przytupem! Najpierw 8 klasa wraz z p.Dorotą Rygorczuk roztoczyła po całej szkole wspaniałe zapachy dekorując świąteczne pierniczki. Później, w sobotę 8 grudnia odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty, na których wykonywaliśmy świąteczne kartki. Nie zabrakło na nich motywów religijnych. W międzyczasie zajadaliśmy pyszne kanapki- dziekujemy firmie BOST za wyśmienitą wędlinę na nasz poczęstunek.