Grupa PROMYCZKI

W piątek 5 kwietnia grupa „Promyczki” zapoznała się z pracą ogrodnika. Dzieci dowiedziały się jak zasadzić roślinę. Poznały etapy sadzenia roślin począwszy od nasionka. Z pomocą wychowawczyni wyciągały cenny materiał. Następnie każde nasionko trzeba było wypłukać i osuszyć.

Grupa „Promyczki” odwiedziła sekretariat szkolny, aby dowiedzieć się na czym polega praca sekretarki. Było to kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu „Mogę być, kim chce”. Pani Agatka i Justyna opowiedziały nam o swojej codziennej pracy.

Przez cały tydzień grupa Promyczki odchodziła Tydzień głośnego czytania. Głośne czytanie dzieciom ma mnóstwo zalet m.in. wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.

8 lutego grupa Promyczki obchodziła Tłusty Czwartek, tego dnia dzieci poznały historię pączka oraz sposób jego przygotowania. Przedszkolaki wykonały plastyczne pączki, które bardzo przypominały te prawdziwe. Miały również możliwość wykonania zdjęcia w kolorowej ramce z pączkami. Z chęcią czekały na podwieczorek, gdzie czekały na nie pyszne pączki.

Karolina Ignaciuk

Dzieci z grypy Promyczki podczas zajęć często wykorzystują albumy z literami, z których chętnie układają wyrazy. W czasie ostatnich zajęć układały z liter imion rodziców rodzeństwa i swoje. Podczas tych ćwiczeń utrwalają one poznane litery oraz dzielenie wyrazów na głoski. Promyczki z chęcią biorą udział w takiej formie zajęć.

Karolina Ignaciuk

17 stycznia grupa Promyczki obchodziła Dzień Pizzy. Taki dzień to świetny sposób na zintegrowanie dzieci i promowanie różnorodności kulturowej, a także rozwijanie zainteresowania kulinarnego i promowanie zdrowego odżywiania.

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. W grupie Promyczki uroczystość Dnia Babci i Dziadka świętowaliśmy 17 stycznia.

W trakcie zimowej i mroźnej aury dzieci z Promyczek wykonały doświadczenie z ogólnopolskiego projektu „Mała fabryka Eksperymentu”. Zadanie dotyczyło wykonanie „zimowych baniek mydlanych”. W tym celu przedszkolaki samodzielnie zrobiły płyn potrzebny do realizacji zadania. Przy pomocy słomek wydmuchiwały bańki i obserwowały magię jak przezroczyste kuleczki zamarzają. Na ich ściankach tworzyły się lodowe malowidła. Okazało się, że zamarznięta bańka kruszy się i łamie jak szkło.

Boże Narodzenie jest bardzo wyczekiwanym okresem przez najmłodszych. To czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w rodzinnym gronie. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Między innymi jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszej grupie trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek, układów tanecznych, kompletowaliśmy stroje. 19  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców, którzy z wielkim podekscytowaniem przybyli na nasze widowisko.

Pierwszy śnieg Promyczki wykorzystały na zabawie na placu szkolnym. Nie zabrakło pięknych aniołów na śniegu, bitwy na śnieżki. Próba ulepienia bałwana nie powiodła się jednak to nie przeszkodziło dzieciom, ponieważ spędzili miło czas na świeżym powietrzu.