Grupa PROMYCZKI

22 czerwca Promyczki wybrały się na podsumowanie spotkań czytelniczych do Gminnej Biblioteki w Turośni Kościelnej. Od jesieni kiedy była jeszcze pandemia spotykaliśmy się on-line z Panią Alinką. W środę odwiedziliśmy ją po raz ostatni jako grupa Promyczki.

W roku szkolnym 2021/2022 w grupie Promyczków realizowany był program ,,Cztery pory roku – kodujemy na okrągło”. Dzieci korzystały z narzędzi do kodowania offline, tablicy multimedialnej jak i tabletów. Wykorzystywane były również karty pracy i gry planszowe.

Pogoda dopisywała więc grupa Promyczków postanowiła spędzić cały dzień w niezwykłym miejscu. A dokładnie w miejscu o nazwie Stodoła na cztery nogi. Jest to piękne kameralne miejsce gdzie można spotkać się ze zwierzętami i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

19 maja grupa Promyczki gościła w budynku szkoły swoich rodziców z okazji połączonych Świąt Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezenowały przed swoimi najbliższymi wiersze, piosenki I tańce.

5 maja dzieci z grupy Promyczki odwiedziły bibliotekę szkolną z okazji zbliżającego się Świeta Pani Kasi, czyli Dnia Bibliotekarza. Przedszkolaki wysłuchały całego procesu powstania książki: od autora, po proces napisania książki, wydrukowania, trafienia do księgarni a nastepnie do biblioteki. Przypomniałay wspólnie z Panią Kasią zasady obchodzenia się z książką oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Nastepnie wysłuchały bajki “ Brzydkie Kaczątko” I wykonały piekną pracę plastyczną do tej bajki. Po powrocie w sali wykonały również zakładki do książek.

Drodzy Rodzice grupy Promyczki

 

Z okazjii zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy:

zdrowia, pogody ducha, wiary, nadziei i miłosci do ludzi,

radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

oraz Wesołego Alleluja

PROMYCZKI, PANI MARTA i PANI ZUZANNA

Kroliczek Kurczaczek Kroliczek wykonane z papieru  Prace plastyczne wielkanocne wykonane przez grupe Promyczki  Zajaczki wykonane z jajek przez dzieci z grupy Promyczki

 

2 grudnia Promyczki rozmawiając o potrzebach małych skrzdlatych przyjaciół postanowiły zbudować im kreatywne karmniki.

We wtorkowy poranek mogliśmy podziwiać zimową aurę. Śnieg jak szybko napadał tak i szybko znikł. Na szczęście Promyczki zdążyły ulepić parę kulek a nawet bałwana.

CYKL TEMATYCZNY: POLSKA MOJA OJCZYZNA (08.11.2021 - 12.11.2021)  pobierz