Grupa PROMYCZKI

22 marca przypada Światowy Dzień Wody, który ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Z tej okazji „Promyczki” dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o wodzie. Przedszkolaki nasłuchiwały odgłosy związane z wodą, zrozumiały jak woda wędruje w przyrodzie, jak trafia do naszych kranów.

W dniach od 20 do 24 lutego w naszej grupie zorganizowaliśmy Tydzień Kreatywności. W dzisiejszym zabieganym świecie dzieci nasiąknięte są technologicznymi gadżetami i rozwiązaniami. Tydzień Kreatywności miał na celu ponownie otworzyć naszych najmłodszych na naturalną tendencję do fantazjowania i eksperymentowania.

22 lutego na całym świecie obchodzony był Dzień Myśli Braterskiej – święto harcerzy i skautów. W związku z tym do sali dzieci z grupy Promyczki przybyli harcerze. Była to 37 drużyna (TDH) Turosieńska Drużyna Harcerska „Feniks”z drużynową Sylwią Suproń, z przyboczną Zuzanną i zastępową Hanną.

Karnawał to czas spotkań z przyjaciółmi, bali i przebieranych zabaw. Jest to zjawisko stare, wywodzi się ze starożytnych kultur. W zorganizowanym balu karnawałowym najstarsze grupy przedszkolaków- Promyczki i Chmurki, wcieliły się w różne postacie bajkowe.

9 lutego grupa Promyczki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jest to najpopularniejsze danie na świecie, które uwielbiają dzieci jak i dorośli. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania najsłynniejszej pizzy – Margherity a także dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi.

20 stycznia przedszkolaki z grupy Promyczki zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na przedstawienie- musical z okazji ich święta. Zaprezentowali wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy w końcu zapukają do drzwi Przedszkola. Widownia dopisała. Liczni przybyli goście podziwiali swoje wnuczęta w grze aktorskiej.

4 stycznia grupa Promyczków przedstawiła swoją wersję historii narodzenia Jezusa. Dzieci przebrane w piękne stroje zachwyciły publiczność swoją grą aktorską, śpiewem i tańcem. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

 

7 listopada Nasze Promyczki obchodziły jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności.

W piątek 28 października grupa Promyczków obchodziła Dzień Dyni. Dzieci poznały różne odmiany tego warzywa oraz zaproponowały sposoby ich wykorzystania. Przyniesione dynie dzieci malowały farbami a następnie ozdabiały jesiennymi liśćmi.

22 czerwca Promyczki wybrały się na podsumowanie spotkań czytelniczych do Gminnej Biblioteki w Turośni Kościelnej. Od jesieni kiedy była jeszcze pandemia spotykaliśmy się on-line z Panią Alinką. W środę odwiedziliśmy ją po raz ostatni jako grupa Promyczki.