Grupa PROMYCZKI

Już po raz kolejny grupa Promyczków w dniach 31 października i 21 listopada udała się na spotkanie do biblioteki szkolnej. W ramach programu zachęcającego dzieci do sięgania po książkę pani Kasia zaprezentowała nam ciekawe pozycje w szkolnym księgozbiorze. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy treści książek „Franklin chce mieć zwierzątko” i „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”.

Grupa Promyczki 6 listopada obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. Tego dnia dzieci mogły przebrać się za dowolną, bajkową postać. W sali dostojne przechadzały się Elzy z „Krainy lodu” i jej siostra Anna, na dywanie szalał Chudy z „Toy Story”, w pięknej sukni bawiła się Bella z „Pięknej i Bestii”wraz z Myszką Miki i wiele innych.

30 października dzieci z grupy Promyczki odwiedziła Miejską Komendę Policji w Białymstoku. Wyjazd był bardzo ciekawym przeżyciem wśród najmłodszych. Windą wjechaliśmy na ostatnie piętro budynku. Tam spotkaliśmy się z panią policjantką Joanną Witowską, która w odpowiednim do tego przygotowanym pomieszczeniu,w sali edukacyjnej ,,Komisariat Młodego Policjanta”, opowiedziała nam, jak wygląda praca służb policyjnych.

23 października grupa Promyczki zrealizowała zajęcia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest ukierunkowany na zainteresowanie książkami i wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych. Przedszkolaki wysłuchali książkę L. Orianne pt:”O Wilku, który miał humory”. Jest to opowieść o Wilku, który na co dzień nie radził sobie ze swoimi emocjami.

W grupie „Promyczki” 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaków, natomiast kilka dni później 11 października- Dzień Dziewczynek. W tych dniach składaliśmy sobie życzenia i wspólnie się bawiliśmy. Chłopcy w eleganckich krawatach popisywali się kondycją fizyczną, a dziewczynki w koronach na głowie kolorowały mazakami papierowe mandale. Na koniec przedszkolaki dostały od rodziców upominki za które serdecznie dziękujemy. Były to dni, pełne wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Ewa Wojtulewicz

Przedszkolaki z grupy Promyczki postanowiły zwiedzić budynek szkoły. Dzieci miały okazję zobaczyć ważne pomieszczenia znajdujące się w szkole. „Promyczki” udały się do szkolnej kuchni, gdzie duże wrażenie zrobiły urządzenia elektryczne o nietypowych rozmiarach. Następnie udaliśmy się do biblioteki.

Ostatni raz dzieci z grupy Promyczki miały okazję zintegrować się przed zakończeniem roku szkolnego. 1 czerwca wybraliśmy się do gospodarstwa „Stodoła na cztery nogi” w Turośni Kościelnej. Właścicielka zagrody pani Ania przygotowała nam szereg atrakcji.

10 maja grupę Promyczki odwiedziła pielęgniarka szkolna pani Halina Opolska. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodziepielęgniarki, pokonać lęk przez zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

25 kwietnia przedszkolacy z grupy Promyczki wybrały się do biblioteki szkolnej. Z okazji Dnia Książki pani Kasia przygotowała nam ciekawe zajęcia. Z uwagą wysłuchaliśmy bajkę pt: „ Franklin sadzi drzewo”, która wyśmienicie nawiązała do Dnia Ziemi.

22 marca przypada Światowy Dzień Wody, który ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Z tej okazji „Promyczki” dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o wodzie. Przedszkolaki nasłuchiwały odgłosy związane z wodą, zrozumiały jak woda wędruje w przyrodzie, jak trafia do naszych kranów.