Grupa SŁONECZKA

W środę 20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w grupie Słoneczka. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu dzieci złożyły przybyłym gościom świąteczne życzenia
i wręczyły drobne upominki.

Katarzyna Kruk

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i na złe chwile. 24 listopada Słoneczka uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Misia wraz z rodzicami. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim milutkim przyjacielem. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z pluszowym misiem, wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem kącików i Darów Froebla. Powstały przepiękne misie oraz smaczne kanapki z miodem. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Katarzyna Kruk

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walt Disneya. W Słoneczkach to była wspaniała zabawa i okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Słoneczka zaprezentowały swoje umiejętności taneczne jak i znajomość bajek.

Katarzyna Kruk

Nasze Przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, jego głównym celem jest realizacja działań promujących czytelnictwo. W ramach programu zostały zrealizowane zajęcia z wykorzystaniem książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)“. Dzieci wysłuchały opowiadania, a następnie pokolorowały i wykleiły bibułą własną skarpetę.

Upalna pogoda i kończący się rok szkolny sprawiają iż, większość czasu spędzamy na podwórku podejmując wiele ciekawych zabaw. Należą do nich głównie zabawy ruchowe rozwijające całe ciało oraz zabawy z wodą, która pozwala się nieco ochłodzić i przynosi mnóstwo radości dzieciom. Zabawy spryskiwaczem, wyciskanie gąbek, przelewanie, wyławianie z wody różnych przedmiotów, malowanie (np. kolorową śmietaną, kostkami lodu)) na dużej powierzchni sprawiają, że poprzez wesołą zabawę dzieci wzmacniają swoje ręce i przygotowują je w ten sposób do nauki pisania. Zachęcam do podejmowania podobnych aktywności podczas wakacji, życząc jednocześnie udanego wypoczynku.

Ten wyjątkowy dzień dzieci z grupy Słoneczka uczciły przygotowując Rodzicom przedstawienie o rodzinie. W kilku scenkach opowiedziały historię o perypetiach rodziny Nowaków, której członkowie nieustannie szukają się podczas spaceru w parku.

W tym roku ostatnie dni zimy spędziliśmy na zabawach z pingwinami. W ramach projektu ,,English Special Days” poruszaliśmy się zgodnie ze wskazówkami piosenki ,,Penguin dance”, skakaliśmy po lodowych krach, przenosiliśmy jaja pingwinów (które wcześniej policzyliśmy) oraz bawiliśmy się z rymowanką o głodnym pingwinku (,,Hungry penguin looking for a dish. Hungry penguin, maybe a fish? Yes,yes, yes. Yummy, yummy, yummy. I want a fish in my tummy”.) Nie zabrakło również pracy plastycznej, w której mały pingwin ślizga się po lodzie.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie dzieci dinozaurami, 1 marca zorganizowaliśmy w naszej grupie dzień dinozaura w ramach projektu ,,English Special Days”. Przeliczaliśmy jaja dinozaurów, nazywaliśmy ich kolory (oczywiście w języku angielskim), przechodziliśmy przez tor przeszkód pełen dinozaurów lub ich śladów.

17 lutego odbył się w naszej grupie Bal Karnawałowy. Imprezę rozpoczęliśmy od prezentacji strojów przygotowanych przez rodziców, wśród których nie zabrakło przebrań superbohaterów, księżniczek, smoków, pilnujących porządku szeryfa i policjanta, wesołej biedronki, pandy, syreny oraz budowlańca. Po prezentacji było mnóstwo zabaw przy muzyce i radości ze wspólnej zabawy.

20 stycznia 2023r. gościliśmy w naszej grupie wyjątkowych gości - babcie i dziadków, którzy przybyli do nas, by wspólnie cieszyć się ich świętem. Słoneczka zaprezentowały przygotowane piosenki i wiersze oraz przedstawienie jasełkowe, które ze względu na częste nieobecności dzieci, nie mogły się odbyć w okresie świątecznym.