Grupa SŁONECZKA

W odpowiedzi na duże zainteresowanie dzieci dinozaurami, 1 marca zorganizowaliśmy w naszej grupie dzień dinozaura w ramach projektu ,,English Special Days”. Przeliczaliśmy jaja dinozaurów, nazywaliśmy ich kolory (oczywiście w języku angielskim), przechodziliśmy przez tor przeszkód pełen dinozaurów lub ich śladów.

17 lutego odbył się w naszej grupie Bal Karnawałowy. Imprezę rozpoczęliśmy od prezentacji strojów przygotowanych przez rodziców, wśród których nie zabrakło przebrań superbohaterów, księżniczek, smoków, pilnujących porządku szeryfa i policjanta, wesołej biedronki, pandy, syreny oraz budowlańca. Po prezentacji było mnóstwo zabaw przy muzyce i radości ze wspólnej zabawy.

20 stycznia 2023r. gościliśmy w naszej grupie wyjątkowych gości - babcie i dziadków, którzy przybyli do nas, by wspólnie cieszyć się ich świętem. Słoneczka zaprezentowały przygotowane piosenki i wiersze oraz przedstawienie jasełkowe, które ze względu na częste nieobecności dzieci, nie mogły się odbyć w okresie świątecznym.

 

9 grudnia odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tego dnia wszystko kręciło się wokół bałwanków. Było układanie bałwanków z piłeczek i ich przeliczanie, zabawa w bałwankową rodzinę ( tu świetnie odegrali role członków bałwankowej rodziny-rodzice), wiersz o bałwanku, który stał się czekoladowy, piosenka paluszkowa o 5 dobrze bawiących się bałwankach i praca plastyczno – techniczna z wykorzystaniem ryżu, skarpetek i elementów dekoracyjnych, z których każdy był inny i wyjątkowy.

2 grudnia udaliśmy się na spacer w kierunku gminnego placu zabaw. I cóż za niespodzianka nas tam spotkała - spacerujący wraz ze swoją właścicielką, panią Anią Sawicką, baran Maciek.

Cały październik w naszej grupy upłynął pod znakiem jesieni. Każdego dnia na spacerze obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie, wykonywaliśmy jesienne prace plastyczne, przeliczaliśmy i układaliśmy różne wzory z kasztanów, śpiewaliśmy piosenki i uczyliśmy się różnych rymowanek o tematyce jesiennej.

„Dzień Mamy i Taty” to jedno z ważniejszych wydarzeń w przedszkolu, ponieważ gościmy wówczas naszych rodziców na przedstawieniach przygotowanych specjalnie dla nich. W tym roku zaprezentowaliśmy krótką sztukę pt. „Zielony Kapturek”, do której z przyjemnością przygotowywaliśmy się ponad miesiąc.

Przez rok z przyjemnością realizowaliśmy ogólnopolski projekt „Serdeczna Karteczka”. W maju wykonaliśmy ostatnie kartki z podziękowaniami i życzeniami. Tym razem adresatami byli strażacy.

9 maja dzieci z grupy Słoneczka miały okazję zapoznać się z zawodem behawiorysty. Pani Andżelika Kamińska , pomaga zrozumieć ludziom zachowanie ich pupili. To bardzo ważne, aby wszyscy wiedzieli jak postępować ze zwierzętami, respektując ich potrzeby i żeby nie traktowali ich jak zabawki. Ta wiedza jest potrzebna, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, np. z udziałem psów.