Grupa SŁONECZKA

Nasze Przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, jego głównym celem jest realizacja działań promujących czytelnictwo. W ramach programu zostały zrealizowane zajęcia z wykorzystaniem książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)“. Dzieci wysłuchały opowiadania, a następnie pokolorowały i wykleiły bibułą własną skarpetę.

Upalna pogoda i kończący się rok szkolny sprawiają iż, większość czasu spędzamy na podwórku podejmując wiele ciekawych zabaw. Należą do nich głównie zabawy ruchowe rozwijające całe ciało oraz zabawy z wodą, która pozwala się nieco ochłodzić i przynosi mnóstwo radości dzieciom. Zabawy spryskiwaczem, wyciskanie gąbek, przelewanie, wyławianie z wody różnych przedmiotów, malowanie (np. kolorową śmietaną, kostkami lodu)) na dużej powierzchni sprawiają, że poprzez wesołą zabawę dzieci wzmacniają swoje ręce i przygotowują je w ten sposób do nauki pisania. Zachęcam do podejmowania podobnych aktywności podczas wakacji, życząc jednocześnie udanego wypoczynku.

Ten wyjątkowy dzień dzieci z grupy Słoneczka uczciły przygotowując Rodzicom przedstawienie o rodzinie. W kilku scenkach opowiedziały historię o perypetiach rodziny Nowaków, której członkowie nieustannie szukają się podczas spaceru w parku.

W tym roku ostatnie dni zimy spędziliśmy na zabawach z pingwinami. W ramach projektu ,,English Special Days” poruszaliśmy się zgodnie ze wskazówkami piosenki ,,Penguin dance”, skakaliśmy po lodowych krach, przenosiliśmy jaja pingwinów (które wcześniej policzyliśmy) oraz bawiliśmy się z rymowanką o głodnym pingwinku (,,Hungry penguin looking for a dish. Hungry penguin, maybe a fish? Yes,yes, yes. Yummy, yummy, yummy. I want a fish in my tummy”.) Nie zabrakło również pracy plastycznej, w której mały pingwin ślizga się po lodzie.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie dzieci dinozaurami, 1 marca zorganizowaliśmy w naszej grupie dzień dinozaura w ramach projektu ,,English Special Days”. Przeliczaliśmy jaja dinozaurów, nazywaliśmy ich kolory (oczywiście w języku angielskim), przechodziliśmy przez tor przeszkód pełen dinozaurów lub ich śladów.

17 lutego odbył się w naszej grupie Bal Karnawałowy. Imprezę rozpoczęliśmy od prezentacji strojów przygotowanych przez rodziców, wśród których nie zabrakło przebrań superbohaterów, księżniczek, smoków, pilnujących porządku szeryfa i policjanta, wesołej biedronki, pandy, syreny oraz budowlańca. Po prezentacji było mnóstwo zabaw przy muzyce i radości ze wspólnej zabawy.

20 stycznia 2023r. gościliśmy w naszej grupie wyjątkowych gości - babcie i dziadków, którzy przybyli do nas, by wspólnie cieszyć się ich świętem. Słoneczka zaprezentowały przygotowane piosenki i wiersze oraz przedstawienie jasełkowe, które ze względu na częste nieobecności dzieci, nie mogły się odbyć w okresie świątecznym.

 

9 grudnia odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tego dnia wszystko kręciło się wokół bałwanków. Było układanie bałwanków z piłeczek i ich przeliczanie, zabawa w bałwankową rodzinę ( tu świetnie odegrali role członków bałwankowej rodziny-rodzice), wiersz o bałwanku, który stał się czekoladowy, piosenka paluszkowa o 5 dobrze bawiących się bałwankach i praca plastyczno – techniczna z wykorzystaniem ryżu, skarpetek i elementów dekoracyjnych, z których każdy był inny i wyjątkowy.

2 grudnia udaliśmy się na spacer w kierunku gminnego placu zabaw. I cóż za niespodzianka nas tam spotkała - spacerujący wraz ze swoją właścicielką, panią Anią Sawicką, baran Maciek.

Cały październik w naszej grupy upłynął pod znakiem jesieni. Każdego dnia na spacerze obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie, wykonywaliśmy jesienne prace plastyczne, przeliczaliśmy i układaliśmy różne wzory z kasztanów, śpiewaliśmy piosenki i uczyliśmy się różnych rymowanek o tematyce jesiennej.