Grupa SŁONECZKA

„Dzień Mamy i Taty” to jedno z ważniejszych wydarzeń w przedszkolu, ponieważ gościmy wówczas naszych rodziców na przedstawieniach przygotowanych specjalnie dla nich. W tym roku zaprezentowaliśmy krótką sztukę pt. „Zielony Kapturek”, do której z przyjemnością przygotowywaliśmy się ponad miesiąc.

Przez rok z przyjemnością realizowaliśmy ogólnopolski projekt „Serdeczna Karteczka”. W maju wykonaliśmy ostatnie kartki z podziękowaniami i życzeniami. Tym razem adresatami byli strażacy.

9 maja dzieci z grupy Słoneczka miały okazję zapoznać się z zawodem behawiorysty. Pani Andżelika Kamińska , pomaga zrozumieć ludziom zachowanie ich pupili. To bardzo ważne, aby wszyscy wiedzieli jak postępować ze zwierzętami, respektując ich potrzeby i żeby nie traktowali ich jak zabawki. Ta wiedza jest potrzebna, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, np. z udziałem psów.

Realizując kolejne zadanie z projektu „Serdeczna Karteczka” przygotowaliśmy własnoręcznie kartki z podziękowaniami i życzeniami dla pracowników schroniska w Białymstoku „Dolina Dolistówki”. 4 kwietnia przypada również „Dzień Zwierząt Bezdomnych” więc wspólnie z rodzicami włączyliśmy się akcję zbiórki karmy dla podopiecznych schroniska.

W związku z realizacją tygodniowego bloku tematycznego „Jestem kulturalny”, dzieci z grupy Słoneczek wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego Groszek. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu.

W środę 27 kwietnia przedszkolaki z grupy Słoneczka wybrały się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego. Pan weterynarz pokazał nam swoje miejsce pracy. Pokrótce objaśnił nam na czym polega praca lekarza zwierząt.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę. W przedszkolu uczymy się dbać o środowisko i wiemy, jak ważna jest to kwestia.

Od 21 marca przez miesiąc realizowaliśmy w naszej grupie Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świętujemy! Freblujemy!” oparty na pedagogice freblowskiej, której głównym celem jest rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową poznawaliśmy zwyczaj robienia palm wielkanocnych. Pani Ania (mama Bartosza), która jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich „Cacanki”, opowiedziała nam m.in. z czego wykonuje się palmy i co one symbolizują.