Omawiając tematykę związaną z kosmosem dzieci z grupy Gwiazdeczek zamknęły kosmos w słoiku. Eksperyment był bardzo łatwy i szybki do wykonania. Były potrzebne słoiki, farby, woda, wata oraz brokat. Wodę zabarwiono farbami na kolor czerwony i niebieski.

Dzieci układały warstwy w słoikach zaczynając od waty posypanej brokatem a następnie zalewały zabarwioną wodą i aż został zapełniony cały słoik. Tak właśnie Gwiazdeczki zamknęły kosmos w słoiku.

Zuzanna Kartowicz-Bajda

 Chłopcy i dziewczynki prezentują wykonany kosmos w słoiku Chłopiec wkłada kawałki waty do słoika  Chłopiec wkłada watę do słoika  Chłopiec wyrównuje łyżką watę w słoiku  Dzieci kończą swój kosmos w słoiku  Dzieci prezentują wykonany kosmos w słoiku  Dzieci przygotowane czekają na wykonanie eksperymentu  Dzieci rozrywają watę na małe kawałki  Dzieci zachylają rękawy  Pani zalewa watę czerwoną wodą