1 grudnia w grupie Gwiazdeczki obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na problemy, z którymi w codziennym życiu spotykają się osoby z niepełnosprawnościami.

W oparciu o serię obrazków, pogadankę, przeróżne zabawy grupa Gwiazdeczki została wprowadzona w tematykę niepełnosprawności. Dzieci poznały z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Wyjaśniono, że nie wszyscy mamy takie same możliwości i ze względu na pewne ograniczenia możemy różnić się zachowaniem i wyglądem. W naszej grupie już od najmłodszych lat przybliżamy tematykę integracji i szacunku względem drugiego człowieka. Na znak integracji z osobami niepełnosprawnymi wykonaliśmy wspólnie plakat, na którym wszyscy odbili swoje dłonie.

Marlena Kowalewicz

Chłopiec z zasłoniętymi oczami rozpoznaje przedmiot po dotyku  Dzieci podają do siebie piłkę przy użyciu tylko jednej ręki   Dzieci siedzą na dywanie i układają puzzle przedstawiające znak drogowy dla osób z niepełnosprawnością   Gwiazdeczki siedzą przy stoliku i kolorują znak drogowy dla osób z niepełnosprawnością   Nauczyciel pokazuje dzieciom gesty za pomoca których można się przywitać   Nauczyciel maluje dziecku dłoń w tle plakat na którym dzieci odbijają swoje dłonie   Grupa Gwiazdeczki pozuje do zdjęcia w tle wspólnie wykonany plakat