W ramach treści programowych Gwiazdeczki zawitały do przedszkolnej kuchni. Dzieci chciały poznać sekrety kuchni i zawodu kucharza oraz zobaczyć kto kryje się za tymi pysznymi daniami. Na miejscu powitały nas panie kucharki, które oprowadziły dzieci po kuchni. W trakcie oprowadzania Pani Jola zapoznała wszystkich ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

Cała grupa z zaciekawieniem oglądała wyposażenie kuchni i akcesoria kuchenne. Największą frajdą okazały się ogromne garnki, miski i patelnie, które są niezbędne do przygotowania dużej ilości jedzenia. Pani Ela intendentka opowiedziała dzieciom o zakupie żywności, odpowiednim stroju na kuchni oraz o zachowaniu czystości podczas przygotowywania posiłków. Gwiazdeczki były bardzo ciekawe i zadawały wiele pytań. Na koniec dzieci wręczyły Paniom na kuchni laurkę z podziękowaniami za przepyszne jedzenie każdego dnia a Pani Jola postawiła każdemu na nosie mączną pieczątkę.

Zuzanna Kartowicz-Bajda

Dzieci patrzą na duży piekarnik  Dzieci rozglądają się po kuchni  Dzieci z wychowawcami stoją w kuchni przedszkolnej  Pani kucharka chce dotknąć nos dziewczynki  Pani kucharka rozmawia z dziećmi  Pani kucharka trzyma laurkę