We wtorek 9 stycznia dwie najstarsze grupy przedszkolne odwiedziły funkcjonariuszki Komisariatu Policji w Łapach, panie: sierżant Monika Muszyńska i młodszy aspirant Monika Perkowska.

Spotkanie miało na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, na podwórku i na ulicy. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię, (konieczność posiadania elementów odblaskowych na odzieży), zachowanie się podczas jazdy samochodem (nakaz podróżowania w fotelikach), zachowania się w kontakcie z osobami obcymi.

Zostały utrwalone numery alarmowe, , z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci mogły poszerzyć zakres wiedzy na temat pracy policjanta, obejrzeć z bliska lizak, pałkę, itp. Chętni mieli możliwość zmierzenia policyjnej czapki i kamizelki. Funkcjonariuszki przybliżyły dzieciom tajniki pracy policji kryminalne. Każdy mógł obejrzeć swoje odciski palców, które wcześniej z dużą starannością zostały pobrane przez jedną z policjantek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi fotografiami.

Dziękujemy za poświęcony czas.

Eliza Kossakowska

Dzieci poruszają się bezpiecznie po drodze jako pasażerowie aut  Dziewczynka przymierza kamizelkę kuloodporną  Dziewczynka ćwiczy prawidłowe przechodzenie po pasach  Pamiątkowe zdjęcie dzieci z grupy Promyczki z policjantkami  Pamiątkowe zdjęcie z policjantkami dzieci z grupy Chmurki  Policjantka pobiera odciski palców od przedszkolaków  Policjantka przypomina dziewczynkom o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię  Policjantki prowadzą z dziećmi dyskusję o ruch drogowym