We wtorek 26 marca w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zorganizowany został w przedszkolu konkurs recytatorski pt. „Brzechwa dzieciom”. Na scenie swoje wiersze prezentowało 45 osób. Komisja konkursowa w składzie p. Beata Szymoniuk- wicedyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, p. Katarzyna Purta- bibliotekarka oraz Ewa Wojtulewicz i Monika Bibułowicz miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Wszystkie przedszkolaki pięknie recytowały przygotowane w domu wiersze. Po długich obradach laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

3-latki: I miejsce- Natalia Łukaszuk, II- Jakub Ignaciuk, III- Ignacy Więsław, wyróżnienia: Antoni Łukaszuk i Aleksander Leszczyński

4-latki: I miejsce- Julia Trzeszczkowska, II- Honorata Sobolewska, III- Kazimierz Dębicki, wyróżnienia: Monika Golba, Aleksandra Nieścier i Zuzanna Maria Jakim

5-latki: I miejsce- Julia Borowska, II- Karolina Leszczyńska, III- Milena Konopko, wyróżnienia: Amelia Jarosz, Mateusz Sokołowski, Aleksandra Owczarczuk, Karolina Golba

6-latki: I miejsce- Zuzanna Jarocka, II- Natalia Królicka, III- Lena Petleczyc, wyróżnienia: Zuzanna Danowska i Miłosz Mielech.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

Monika Bibułowicz

Chłopiec recytuje wiersz  Dziewczynka recytuje wiersz  Dziewczynka przebrana za wiosnę recytuje wiersz  Zdobywczyni I miescja w kategorii 4 latków recytuje wiersz  Dzieci na widowni słuchają recytacji wiersza  Komisja konkursowa słucha recytacji wiersza  Chłopiec odbiera nagrodę i dyplom za udział w konkursie  Na scenie stoją 3 latki z komisją konkursową  Na scenie 4 latki stoja z komisja konkursowa  Na scenie stoją 5 latki z dyplomami za recytację