Chmurki

Rok szkolny 2019 / 2020

Zdalne przedszkole

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wakacyjne podróże 22.06. - 30.06.2020   pobierz 

Jak to było w przedszkolu 15.06. - 19.06.2020  pobierz

Wiosenne zabawy 08.06. - 12.06.2020  pobierz

Niby tacy sami, a jednak różni 01.06. - 05.06.2020  pobierz

Świeto mamy i taty 25. 05. - 29.05.2020  pobierz

Moja miejscowość, mój region 18.05. - 22.05.2020 pobierz

Dbamy o przyrodę 11.05. - 15.05.2020 pobierz 

Wiosna na wsi 04. 05. - 08.05.2020 pobierz

Mieszkamy w Polsce 27.04. - 30.04.2020 pobierz

Wiosenne powroty 20.04. - 24.04.2020 pobierz

Wiosenne przebudzenia 14.04. - 17.04.2020  pobierz

Wielkanoc 6.04. - 10.04.2020 pobierz

Zabawy w domu 30.03 -03.04.2020 pobierz

CHMURKI I DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia nasza planeta Ziemia, miała swoje święto. Tego dnia, który znowu spędzaliśmy oddzielnie, połączyło nas wspólne działanie – obserwacja przyrody i podziwianie piękna naszej planety. Pomysłu na świętowanie było mnóstwo - podziwianie zwierząt, ciekawych kamieni, rozkwitających kwiatów i krzewów oraz zabawy na świeżym powietrzu. Jedni spędzali ten czas na świeżym powietrzu, przy okazji pozując do zdjęć na tle przyrody, inni ją fotografując - uwieczniając na zdjęciu wygrzewającą się w słońcu jaszczurkę, motyla, ślimaka, bociany, mrówki. Gratuluję wytrwałości młodym fotografom, którzy cierpliwie podążali w poszukiwaniu oznak wiosny. Dziękuję, że zechcieliście tego jednego wyjątkowego dnia skupić się na tym, co jest takie niezwykłe i piękne, a na co dzień wydaje się być zwyczajne.

Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli wspólnie obserwować i zachwycać się otaczającą nas przyrodą.

Pozdrawiam

Joanna Olendzka

ŚWIĘTA WIELKANOCNE U CHMUREK

Drogie Chmurki! Drodzy Rodzice!

Zwykle strona internetowa, na której zamieszczałam różne informacje z tego co robimy w naszej grupie, służyła do tego, by przekazać wszystkim informacje o tym, co robimy wspólnie w przedszkolu. Od pewnego czasu zmieniła nieco ona swój charakter i służy głównie do tego, by przekazywać Wam propozycje aktywności na cały tydzień do pracy w domu, ale również do tego, by pokazać, jak każdy z nas pracuje indywidualnie w domu.

Pierwszą okazją do podzielenia się z innymi naszą aktywnością były Święta Wielkanocne, a raczej przygotowania do nich. Jak możemy zaobserwować na zdjęciach (żałuję, że nie mogę umieścić wszystkich, które otrzymałam), każdy włożył wiele wysiłku, pomysłowości i zaangażowania w przygotowanie świątecznych kartek, koszyczków, gry, pisanek, życzeń.

Gratuluję wszystkim, którzy znajdują czas, a przede wszystkim chęci do pracy z podręcznikiem. Gratuluję wytrwałości i cierpliwości przy wykonywaniu wszystkich zadań-widzę, że staracie się je wykonywać dokładnie i starannie.

Drodzy Rodzice! Cieszę się, że znajdujecie czas na pracę z dziećmi - wierzę, że będzie on owocny. Życzę jednocześnie mnóstwo cierpliwości, spokoju i uśmiechu na każdy dzień.

Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne. Jednocześnie życzę Państwu nieustającej wiary i nadziei na lepsze jutro.

J. Olendzka

 

WALENTYNKI, WALENTYNKI…

14 dzień lutego w naszej grupie obfitował w przeróżne aktywności. Zaczęliśmy od prezentacji serduszek, które każdy z nas przygotował w domu z najbliższymi. Każde z nich było inne i wyjątkowe (papierowe, szyte, wyszywane, wyklejane, rysowane, malowane, a nawet wypiekane i galaretkowe). Następnie udaliśmy się do biblioteki, by tam wysłuchać wierszy o szczęśliwie zakochanych parasolach, nieco mniej udanej miłości hipopotama do żaby czy żuka do biedronki, i wykonać walentynkową kartkę dla ukochanych osób. Chętni zaśpiewali również piosenki o walentynkach lub miłości. Dzień zakończyliśmy układając na dywanie serca z klocków, literek, patyczków i słomek. Każdy otrzymał również pracę domową. Mam nadzieję, że każdy odrobił ją z największą przyjemnością.

Chmurki i J.Olendzka

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

13 lutego gościliśmy w naszej grupie czworo muzyków – studentów Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Przybyli do nas, by opowiedzieć o instrumentach, na których uczą się grać od wielu lat. I tak zapoznali nas z brzmieniem i budową oboju, gitary, fletu poprzecznego i akordeonu. I to ten ostatni zrobił na wszystkich największe wrażenie. Mieliśmy również okazję przyjrzeć się z bliska batucie dyrygenta. Melodie wydobywające się z tych pięknych instrumentów, zaczarowały nawet tych, którym trudno, na co dzień wytrzymać w skupieniu kilkanaście minut.

Serdeczne dziękujemy naszym gościom, którzy mimo napiętego planu zajęć, znaleźli chwilę, by się z nami spotkać.

 

Chmurki i J.Olendzka

KOSMICZNEPODRÓŻECHMUREK

 

Miesiąc luty rozpoczęliśmy w naszej grupie od rozmów o kosmosie. Przewodnikiem po wszechświecie był Antoni-jeden z przedszkolaków, który wie na ten temat chyba wszystko. W bardzo obrazowy sposób opowiadał swoim rówieśnikom o budowie Układu Słonecznego, bez zająknięcia wymieniał wszystkie nazwy planet. Sprawnie odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek; przygotował również każdemu kolorowankę. Dodatkiem do prezentacji Antoniego był film ukazujący sposób poruszania się planet wokół Słońca. W tym tygodniu rozwijaliśmy swoją wyobraźnię lepiąc z plasteliny wyimaginowanego mieszkańca kosmosu, układając rakiety - na dywanie z patyczków, a na kratownicy z kolorowych kubeczków. Dowiedzieliśmy się także kim był Mikołaj Kopernik. To był bardzo interesujący tydzień, który z każdym dniem przynosił kolejne odpowiedzi na pytania o kosmos.

 

Chmurki i J. Olendzka

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada, jak każdego roku, świętujemy w przedszkolu dzień pluszowego misia. Jest to dzień, który przypomina nam, aby dbać o zabawki, porządkować je i dzielić się nimi z innymi dziećmi. Oprócz pluszowych misiów zaprosiliśmy również Rodziców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach. Okazali się również nieocenioną pomocą przy wykonaniu pracy plastycznej. Tego dnia przenieśliśmy się do spiżarni misiów, gdzie przeliczaliśmy ich zapasy zimowe - ustawialiśmy odpowiednią liczbę baryłek z miodem na odpowiedniej półce, przeliczaliśmy je pilnując przy tym prawej i lewej strony. Przy spokojnej muzyce kołysaliśmy misie do zimowego snu oraz sami zamieniliśmy się w misie, zakładając przygotowane przez siebie maski misiów. Udało nam się również zatańczyć w parach misiowy taniec i wyjść na spacer w towarzystwie naszych pluszowych ulubieńców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność, aktywny udział i pomoc podczas zajęć.

Joanna Olendzka

Brzydkie kaczątko

Przez cały październik podczas popołudniowego odpoczynku przypominaliśmy sobie te bardziej i te trochę mniej znane bajki i baśnie z całego świata. I mimo to, iż czasami czytaliśmy ich kilka w ciągu dnia, to nie wystarczyło, by poznać je wszystkie. 31.października udaliśmy się do biblioteki szkolnej na spotkanie z panią Kasią - bibliotekarką, która tym razem przeczytała nam historię brzydkiego kaczątka. Wszyscy z wielką uwagą i zapartym tchem słuchali i czekali końca historii biednego, niechcianego przez nikogo ptaka, który wyrósł jednak na pięknego łabędzia, w związku z czym nikt nie miał problemu z odpowiadaniem na przygotowane przez panią Kasię pytania do tekstu. Na podsumowanie wizyty w bibliotece, każdy wykonał przy użyciu plasteliny, kredek i piór-łabędzia.

Dziękujemy pani Kasi za poświęcony nam czas i interesujące przedstawienie kolejnej ciekawej historii.

Chmurki i p. Asia