22 marca odbył się w przedszkolu I etap (wewnętrzny) konkursu recytatorskiego „Bajczytanki Pani Hanki- czyli Hanna Niewiadomska dzieciom”. Przed licznie zgromadzoną widownią oraz komisją konkursową wystąpiło 18 przedszkolaków. Jury w składzie: dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej- pani Ewa Chrabołowska, wicedyrektor- pani Beata Szymoniuk oraz przedstawiciel rodziców- pani Urszula Kiełek (mama Piotra) przyznało 3 miejsca oraz wyróżnienie w dwóch kategoriach wiekowych (młodszej i starszej).

Laureatami konkursu zostali:

GDRUPA MŁODSZA (4-5 lat): I m-ce: Milena Jakim, II m-ce: Rozalia Adamska, III m-ce: Zofia Bibułowicz, wyróżnienie: Magdalena Motoszko

GRUPA STARSZA (6-7 lat): I m-ce: Błażej Mielech, II m-ce: Maria Borowska, III m-ce: Maria Dzikowska, wyróżnienie: Bartosz Kamiński

Przedszkolaki, które zajęły I i II miejsca będą reprezentowały naszą placówkę 11 kwietnia na konkursie gminnym, którego gościem honorowym będzie autorka wierszy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą odwagą i bardzo dobrą pamięcią. Każdy z nich zaprezentował się najlepiej, jak tylko potrafił.

Podziękowania należą się także rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, pani Joannie Olendzkiej za pomoc w jego organizacji oraz pani Krystynie Podwysockiej za wykonanie pięknej i oryginalnej dekoracji.

Monika Bibułowicz