W dniu 9 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, zachęcanie do kształtowania silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami; rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej; utrwalenie poczucia dumy narodowej oraz promowanie młodych talentów.

W szkole gościliśmy przedstawicieli 3 gminnych szkół: łącznie 15 uczestników.

Prezentacje uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca- Pani Maria Busłowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, sekretarz- Pani Beata Szelągowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Turośni Kościelnej,  członek- Pan Paweł Kondracki, Sekretarz Gminy Turośń Kościelna.

Recytacja oceniana była w następujących kategoriach: opanowanie tekstu, dykcja, dobór i rozumienie tekstu i ekspresja wypowiedzi. Po podliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas IV- VI:

I miejsce- Emilia Żochowska kl. VI  Szkoła Podstawowa w Tołczach (Artur Oppman „Rok 1918”)

II miejsce- Maria Walentynowicz kl. V Szkoła Podstawowa w Tołczach (Maria Konopnicka „Ojczyzna moja”)

III miejsce- Maria Borowska kl. V Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej ( Adam Mickiewicz „Inwokacja”)

Wyróżnienie- Alicja Kalinowska kl. V Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej (Jan Lechoń „Polonia Resurrecta”)

W kategorii klas VII- VIII:

I miejsce- Julia Dryl kl. VIII Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej (Adam Mickiewicz „Stepy akermańskie”)

II miejsce- Monika Urwanowicz kl. VII Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej (Maria Konopnicka „Ojczyzna moja”)

III miejsce- Urszula Hajduczenia kl. VII Szkoła Podstawowa w Tołczach (Maria Niwińska „Wierzę, że wrócę”)

Wyróżnienie- Szymon Krajewski kl. VII Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej ( Antoni Słonimski „Polska”)

Uroczyste  rozdanie  nagród  odbyło się  podczas szkolnego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej oraz karty prezentowe do salonu Empik. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo.

Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn1 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn2 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn3 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn4 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn5 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn6 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn7 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn8 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn9 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn10 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn11 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn12 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn13 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn14 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn15 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn16 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn17 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn18 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn19  Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn20 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn21 Gminny Konkurs Recytatorski ZSTurosn22