Aktualności Szkoła Podstawowa

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki informuję, że od najbliższego poniedziałku (18.01.2021r.) uczniowie kl. I-III wracają do nauki stacjonarnej.

Przedłużona zostaje nauka zdalna w klasach IV-VIII.

Rozkład jazdy autobusów bez zmian.

Wszyscy zobowiązani są do stosowania Procedur funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2020/2021 w czasie pandemii.

Boże Narodzenie to dla większości z nas najpiękniejszy czas w roku. Pomimo, że uczniowie Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej tak jak inni, uczą się zdalnie to żadna pandemia nie pozwoli im popsuć świątecznego nastroju. Podczas godzin wychowawczych nauczyciele robili zdjęcia grupowe swoim wychowankom. Każdy w dobrym humorze u siebie w domu, a jednocześnie wszyscy razem na lekcji - bawili się świetnie. Mikołajowe czapki, świąteczne gadżety pozwoliły poczuć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Jak co roku chociaż teraz w innej formie odbył się także ,,Przegląd kolęd i piosenek świątecznych’’. Wielu uczniów za pomocą internetu zaprezentowało własne wykonania różnych kolęd i piosenek świątecznych, kultywując przy tym tradycje świąt Bożego Narodzenia. Na szczególne podziękowania zasługują: Anielka Białous z kl. IA, która przygotowała piosenkę pt. ,,Ding dong spadł już śnieg”, Daria Białous z kl. IV, która wykonała piosenkę pt. ,,Świeć, gwiazdeczko, świeć’’, Julia Dryl z kl. V, która w pięknym stroju zaprezentowała piosenkę pt. ,,Kto wie, czy za rogiem”, Wiktoria Suszyńska z kl. VIA, która a’ cappella wykonała kolędę pt.,,Cicha noc’’, Aleksandra Średzińska z kl. VIIA, która przygotowała i pięknie zaśpiewała kolędę pt.,,Nie było miejsca dla Ciebie”.

Dużą popularnością cieszyła się kolęda pt. ,,Przybieżeli do Betlejem’’. Za jej piękne wykonanie podziękowania należą się: Kacprowi Świstun z kl. VIB, który zaśpiewał ją przy palącym się komiku, przez co można było poczuć magię zbliżających się świąt, a także Kubie Kiełek z kl. VIIA, Wiktorii Szewczuk i Kindze Urwanowicz z kl. VIIB.

Byli i tacy uczniowie, którzy kolędy grali na instrumentach. Tu podziękowania należą się Rozalii Trockiej z kl. VIIA, która wykonała na gitarze kolędę pt.,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz Szymonowi Krajewskiemu z kl. IVA, który zagrał tą samą kolędę na akordeonie. Spokojną kolędę pt.,,Jezus malusieńki” na gitarze wykonał Wojtek Łukaszuk z kl. VIIA, a nastrojową kolędę - kołysankę pt. ,,Lulajże Jezuniu’’ zagrała na flecie prostym Natalia Kalinowska z kl. IV.

Kacper Bednarek z kl. VIIB sam tworzy i komponuje. Zaprezentował swoje dwa świąteczne utwory – DREM i TIME.

Dziękujemy za piękne wykonania – posłuchajmy kilku z nich. Gratulujemy wszystkim wykonawcom pasji i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ding AB1A

 

Nie bylo AS7A

 

TIME KB7B

Podsumowanie konkursu MSU na portret Mikołaja okazało się zadaniem niezmiernie trudnym. Wpłynęło wiele prac. Wszystkie przepiękne, pomysłowe i wykonane z niezwykłą starannością. Wybór najlepszej pracy pozostawiamy św. Mikołajowi. Myślę, że się ucieszy widząc tyle przepięknych prac i osobiście wynagrodzi.

Komisja miała kłopot z ustaleniem miejsc, ale wyróżniła prace:

w kategorii klas I :

Paweł Łukaszuk i Kacper Frankowski z kl Ib oraz Aniela Białous z kl. Ia

w kategorii klas II – III :

Julia Bukłaho i Amelia Zaczeniuk z kl. III oraz Piotr Kiełek z kl. II

Dyplomy i niespodzianki za wyróżnione prace zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Wyróżnione prace

Pozostałe prace naszych młodych artystów

Opiekun MSU

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie i osiągnęli sukces! Znaleźli się w półfinałach.

 WYNIKI TK

WYNIKI TK2

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 
 

MSU ogłasza mikołajkowy konkurs plastyczny na „PORTRET MIKOŁAJA”.

Uczestnicy – uczniowie klas I – III SP w Turośni Kościelnej.

Format pracy A-4, technika dowolna.

Prace będą oceniane w kategorii kl. I i kl. II – III.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły.

Zdjęcia prac należy przesłać do wychowawcy do 4 grudnia 2020r.

santa claus 2163392 640

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Ze względu na sytuację epidemiczną Dzień Pluszowego Misia w tym roku obchodzimy trochę inaczej.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu Uczniowskiego poprosili uczniów naszej szkoły o przysłanie zdjęć ze swoimi pluszakami.

Poniżej prezentujemy ulubione misie naszych uczniów.

Samorząd Uczniowski i Mały Samorząd Uczniowski

 

Pomimo, że szkoła od pewnego czasu znowu jest zdalna uczniowie klasy 5 świetnie się bawią i uczą, a także rozwijają swoje zdolności na zajęciach teatralnych. Popatrzcie sami jakie cuda zostały wyczarowane przez młodych artystów 😀

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Napisz coś miłego koleżance lub koledze, zadzwoń do babci, dziadka, pobaw się z rodzeństwem.

Znajdź się wśród życzliwych!!!!

dzien zyczliwosci20

Samorząd Uczniowski

Od pierwszaka do ósmoklasisty, każdy uczeń naszej szkoły mógł włączyć się czynnie w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na różny sposób można było to uczynić. Ze względu na sytuację epidemiczną mimo, że musieliśmy zostać w domu, a w murach szkoły panowała cisza to dziś o godzinie 11.11 w czasie trwających zajęć on-line zabrzmiał hymn państwowy, który został odśpiewany przez naszych uczniów, z zachowaniem właściwej postawy.

Nasza Ojczyzna w dniu swojego święta została obdarowana przez uczniów pięknymi kwiatami w kolorach bieli i czerwieni. W ten sposób okazaliśmy jej szacunek, był to również wyraz naszego patriotyzmu.

Należy podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju jak również ta osoba, która uśmiechnie się życzyliwie do drugiej osoby, pozdrowi sąsiada, pięknie przeczyta wiersz polskiego poety.

Bądźmy, więc patriotami na co dzień!

Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów informuję, że od najbliższego poniedziałku (09.11.2020r.) uczniowie kl. I-III będą pracować w systemie zdalnym. Zostaje również przedłużona nauka zdalna w klasach IV-VIII. Przedszkole pracuje w trybie stacjonarnym, czyli bez zmian. Informuję iż pracujemy wg planu lekcji w oparciu o MS Teams a obecność na lekcjach jest obowiązkowa.

Z poważaniem,

Ewa Chrabołowska

 

na strone