Co roku spotykamy się w naszych  lokalnych miejscach  pamięci, aby przypomnieć kolejnym pokoleniom o wszystkich, którzy walczyli, polegli, stracili kogoś bliskiego lub w inny sposób ucierpieli na skutek ataku na Polskę.

            19 września 2023r. młodzież  z naszej szkoły  oraz innych szkół z terenu  naszej gminy wraz  z władzami samorządowymi Gminy Turośń  Kościelna uczciła  pamięć miejsc  związanych ściśle z  wydarzeniami  historycznymi , które  miały  miejsce  84 lata temu. Wśród  nich  był: Mały Katyń we wsi Borowskie Gziki , Kamień na miejscu straceń przy drodze Juraszki – Lubejki.  Każdy pomnik, obelisk   to symbol naszej pamięci, dlatego też w tych  miejscach złożone zostały kwiaty, zapalone znicze.

Pamiętamy  o nich.

zdjęcie nr1 zdjęcie nr2 zdjęcie nr3 zdjęcie nr4 zdjęcie nr5