Uczniowie  naszej szkoły jak również rodzice  w dniach 16.09.-17.09.   mogli obejrzeć  innowacyjne i interaktywne widowisko w mobilnej przestrzeni o Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat w różnych dziedzinach. 

Historia naszej ojczyzny stała się inspiracją do opowieści o osiągnięciach rodaków, którzy rozsławili Polskę na świecie. W mobilnej  naczepie usłyszeć było można o dokonaniach m.in.: Ludwika Hirszfelda, który wprowadził oznaczenia grup krwi: 0, A, B i AB i odkrył przyczyny konfliktu serologicznego; Jana Czochralskiego, którego prace nad metodą otrzymywania monokryształów krzemu umożliwiły produkcję układów scalonych; Wandy Rutkiewicz, jednej z najwybitniejszych na świecie himalaistek, która jako pierwsza kobieta stanęła na szczycie K2; Ireny Sendlerowej, która uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci podczas II wojny światowej, czy współpracującego z NASA Mieczysława Bekkera.

Narratorem opowieści była cyfrowa postać, która poruszała się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie.

Dzięki temu nowoczesnemu  projektowi nasi uczniowie poznali naszą historię w innej  odsłonie.


Pokaz Iskry Niepodległej Pokaz Iskry Niepodległej 2