Jubileusz 100 – lecia szkoły i 50 – lecia nadania imienia Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej zbliża się wielkimi krokami. Historię tej placówki uczniom klasy II i III b przybliżyła Pani Danuta Więcko, była nauczycielka i dyrektor tej szkoły. Ze wzruszeniem opowiadała dzieciom o tym, jak wyglądała szkoła i jakie panowały w niej warunki ponad pięćdziesiąt lat temu. Dzieci usłyszały o prostych pomocach, przyborach (drewnianym piórniku, stalówce i piórze, później długopisie). W skupieniu słuchały opowieści o mundurkach, tarczy i pieszych wędrówkach do szkoły. Zaskoczeniem dla dzieci były liczne wycieczki, obozy,  rajdy, kolonie i zimowiska organizowane przez szkołę.  Po wysłuchaniu opowieści uczniowie zadawali liczne pytania. Pytali o ulubiony przedmiot uczniów, o czytane dawniej książki i kary dla niesfornych uczniów. Na koniec podziękowali za piękną lekcję historii i zaprosili Gościa na kolejne spotkanie. Zaproponowali nawet poprowadzenie lekcji, czym zaskoczyli tak doświadczonego pedagoga.

Wdzięczni za spotkanie – uczniowie kl II z wychowawczynią

   zdj.3 Zd. 4