Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Nasi uczniowie nas i tym razem nie zawiedli. Nie było tradycyjnej akademii, ale życzenia płynące z głębi serc dzieci popłynęły. Na wysokości zadania stanął Samorząd Uczniowski. To najmłodsi uczniowie pojawili się przed kamerą i złożyli piękne życzenia. Po nich zabrali głos ich starsi koledzy, którzy życzyli dużo zdrowia i sukcesów w życiu zawodowym nie tylko nauczycielom, ale i wszystkim pracownikom oświaty. Nie zabrakło tradycyjnego 100 lat przy akompaniamencie instrumentów muzycznych - w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Po krótkim filmie życzenia złożył przedstawiciel Rady Rodziców. Następnie głos zabrał pan Wójt, który powiedział, że Święto Edukacji to radosne święto, chociaż w tym roku przebiega   w smutnej atmosferze. Życzył sukcesów i nadziei, że będzie lepiej!  Oby nauka stacjonarna trwała jak najdłużej- tymi słowami zakończył swoją wypowiedź. Następnie wręczył nagrody Wójta. Do życzeń dołączyła się również pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim pracownikom za poświęcenie w tak trudnym okresie. Szczególnie podkreśliła ciężką pracę wychowawców. Również wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na koniec pani Dyrektor zaprezentowała wystawę poświęconą obchodom 100-lecia szkoły i zapewniła pana Wójta, że obchody tak ważnego wydarzenia są skromne, ale nauczyciele zrobili wszystko, by przybliżyć uczniom historię tej placówki.

Oby kolejne obchody tak ważnego święta przebiegały w bezpiecznych dla nas wszystkich warunkach!