22 marca 2016 roku Gimnazjum im. bł. ks. Michała Sopoćki gościło w swoich murach uczniów szóstych klas ze szkół podstawowych z Turośni Dolnej i Kościelnej, Tołcz oraz Niewodnicy Kościelnej.

Gimnazjaliści, we współpracy z nauczycielami, starali się ułatwić przyszłym absolwentom szkół podstawowych decyzję, co do wyboru swojej dalszej edukacyjnej drogi.

W tym celu prowadzące, Katarzyna Czaczkowska oraz Wiktoria Beszta-Borowska, przedstawiły naszym gościom folder Gimnazjum, uwzględniając przy tym wszystkie potrzeby kandydatów do Gimnazjum.

Następnie rozpoczął się prawdziwy pokaz turosieńskich talentów: krótki przewodnik „Jak przetrwać w szkole” zaprezentowała grupa teatralna Turgina, uczniowie klas 2. odegrali współczesną wersję bajki o królewnie Śnieżce w języku niemieckim, zorganizowali też historyczny pokaz mody, Jakub Danilczuk oraz Kacper Walentynowicz pochwalili się swoimi umiejętnościami w czasie walki judo, a w nastrojowy nastrój wprowadziła nas swoim śpiewem po rosyjsku Karolina Halicka.

 

To nie był jednak koniec atrakcji dla naszych gości. Po występach uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i oprowadzeni po budynku gimnazjum przez starsze koleżanki. W każdej klasie czekała na nich niespodzianka – specjalnie przygotowane zajęcia ukazujące piękno danego przedmiotu. I tak w pracowni chemicznej czekały na nich niezwykłe doświadczenia, w klasie języka polskiego podstawy warsztatu dziennikarskiego, w sali informatycznej ciekawostki dotyczące Internetu, na hali gimnastycznej pokazowy mecz piłki ręcznej…

 

 

Pełni wrażeń szóstoklasiści wrócili na aulę, gdzie czekał ich test „Czego dowiedziałeś się w naszej szkole”. Laureaci konkursu otrzymali upominki. Zwieńczeniem dnia otwartego był wspólny śpiew utworu „Świecie nasz”.

 

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii

 

„Wszystko, co dobre, szybko się kończy” – tak też szybko dobiegł końca nasz wspólny Dzień Otwarty w Gimnazjum. Wszyscy jednak mamy nadzieję, że nie był on ostatni, i że od września spotkamy się w takim samym gronie, aby rozpocząć pracę w nowym roku szkolnym.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

/Renata Zegadło