Aktualności Gimnazjum

Dnia 17.06.2019r gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, którą zorganizował pan Wójt gminy Turośń Kościelna  Grzegorz Jakuć.

Na początku uczniowie udali się do zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie do Sejmu – siedziby parlamentu.

Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem zwiedzanych miejsc.

Dnia 5 grudnia 2018 roku młodzież z gimnazjum uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Białegostoku na spektakl pt.: „Oskar i pani Róża”. To przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Widzowie - razem z bohaterami przedstawienia - cierpieli, płakali, ale czasami i śmiali się do łez.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: ”Wolność jest w nas”. Głównym celem spotkania było aktywne włączenie się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie obchodów była Msza Św. pod przewodnictwem JM biskupa seniora Stanisława Stefanka, terenowa gra patriotyczna nawiązująca do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny.

Grupa uczniów z gimnazjum realizująca projekt „Ferie z ekonomią” tworząc model biznesowy  „Centrum rekreacyjno-sportowe TUR” w Turośni Kościelnej, osiągnęła miano laureata  projektu.  Uczniowie otrzymali w  nagrodę dwudniowy wyjazd  do Warszawy, który odbył się 29-30.05.2018r. Podczas wyjazdu uczestnicy projektu wzięli udział w grze miejskiej  przygotowanej przez studentów i pracowników ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zwiedzili Stare Miasto, Centrum Pieniądza w NBP oraz uczestniczyli w  warsztatach podsumowujących projekt w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prowadzonych  przez pana dr. Darka Danilewicza z SGH.

JAWORKI – NIEDZICA – ZAKOPANE - JASKINIE DEMIANOWSKIE – SŁOWACJA - OŚWIĘCIM MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

22 – 23 – 24 – 25.05.2018 

           

We wtorek już o godzinie 02:45 pod naszą szkołę został  podstawiony autokar. Następnie uczniowie wraz z opiekunami weszli do środka i o 03:15 wyruszyliśmy na czterodniową wycieczkę szkolną.

W dniu 25.04. 2018r. uczniowie  klas III naszej szkoły  mieli okazję  uczestniczyć w Dniu Otwartym w Zespole Szkół  Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.    Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną  szkoły na przyszły rok szkolny, ponadto wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz poznać  działania szkolnego Wolontariatu.

Głównym celem wyjazdu było poznanie lepiej placówki, z której potencjalnie mogą skorzystać. Wyjazd  był również elementem zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, celem przybieżenia uczniom różnych profesji, których mogą w tej szkole się nauczyć.

Wybór  szkoły pozostawiamy jednak  naszym gimnazjalistom, może  niezdecydowani   dokonali  podczas tej wizyty    wyboru. Zapewne pokazanie  specyfiki oraz możliwości  kształcenia w danym zawodzie  ułatwi   trzecioklasistom   zaplanowanie  przyszłej kariery zawodowej.

Życzymy powodzenia.

 

Dzisiaj na lekcji matematyki świętowaliśmy uroczyście Dzień Kobiet. Jeden z uczniów - Damian Dudziński przyniósł przepyszny tort, który bardzo wszystkim smakował.

W godzinach popołudniowych uczniowie Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej brali udział w świątecznych warsztatach artystycznych. Podczas zajęć młodzież pod okiem nauczycielki plastyki, p. Renaty Zegadło-Piaseckiej tworzyli ozdoby choinkowe, stroiki, prace plastyczne, małe choineczki, a także renifery z cukierkowymi noskami.

" Współczesny patriotyzm nie oznacza konieczności poświęcania tego, co w życiu najbardziej cenimy. Wymaga od nas jedynie chwili uwagi i zastanowienia, a uzewnętrznia się w małych pozornie czynnościach, które mają pomóc budować kraj, zmieniać go na lepsze.

Bycie patriotą współcześnie to okazywanie szacunku innym, czy też dbałość o piękno mowy ojczystej.”     

Julia

  24 listopada odbyła się gala i podsumowująca konkurs literacki "W czym dziś przejawia się patriotyzm?”, którego głównym celem było: pogłębianie patriotycznych postaw uczniów oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.

Dnia 16 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w Szachach.

 Dziewczęta z Turośni zajęły drugie miejsce przegrywając z reprezentacją Zabłudowa.