W dniu 25.04. 2018r. uczniowie  klas III naszej szkoły  mieli okazję  uczestniczyć w Dniu Otwartym w Zespole Szkół  Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.    Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną  szkoły na przyszły rok szkolny, ponadto wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz poznać  działania szkolnego Wolontariatu.

Głównym celem wyjazdu było poznanie lepiej placówki, z której potencjalnie mogą skorzystać. Wyjazd  był również elementem zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, celem przybieżenia uczniom różnych profesji, których mogą w tej szkole się nauczyć.

Wybór  szkoły pozostawiamy jednak  naszym gimnazjalistom, może  niezdecydowani   dokonali  podczas tej wizyty    wyboru. Zapewne pokazanie  specyfiki oraz możliwości  kształcenia w danym zawodzie  ułatwi   trzecioklasistom   zaplanowanie  przyszłej kariery zawodowej.

Życzymy powodzenia.