Nasze Przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, jego głównym celem jest realizacja działań promujących czytelnictwo. W ramach programu zostały zrealizowane zajęcia z wykorzystaniem książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)“. Dzieci wysłuchały opowiadania, a następnie pokolorowały i wykleiły bibułą własną skarpetę.

Codzienne czytanie dziecku wpływa na jego rozwój emocjonalny, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię. Wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy logicznego myślenia i zapamiętywania, poprawia koncentrację oraz uczy wartości takich jak odróżnianie dobra od zła.

Czytanie dziecku kształtuje nawyk czytelnictwa i zdobywania wiedzy na całe życie.

Rutkowska Beata

 dzieci z grupy sloneczka prezentuja wykonaną przez siebie prace plastyczna skarpete  dzieci z grupy sloneczka siedzą na dywanie i sluchaja czytanej przez nauczycielke ksiązki  dzieci z grupy sloneczka wykonują prace plastyczna wyklejane skarpety 1  dzieci z grupy sloneczka wykonują prace plastyczna wyklejane skarpety 2  praca plastyczna wykonana przez dzieci z grupy sloneczka skarperty wyklejone bibułą