Upalna pogoda i kończący się rok szkolny sprawiają iż, większość czasu spędzamy na podwórku podejmując wiele ciekawych zabaw. Należą do nich głównie zabawy ruchowe rozwijające całe ciało oraz zabawy z wodą, która pozwala się nieco ochłodzić i przynosi mnóstwo radości dzieciom. Zabawy spryskiwaczem, wyciskanie gąbek, przelewanie, wyławianie z wody różnych przedmiotów, malowanie (np. kolorową śmietaną, kostkami lodu)) na dużej powierzchni sprawiają, że poprzez wesołą zabawę dzieci wzmacniają swoje ręce i przygotowują je w ten sposób do nauki pisania. Zachęcam do podejmowania podobnych aktywności podczas wakacji, życząc jednocześnie udanego wypoczynku.

Joanna Olendzka

Dwaj chłopcy malują kolorowymi kostkami lodu na dużych kartkach  Dzieci wyciskają wodę z gąbek do pomarańczowych pojemników  Dziewczynka trzyma w rękach zamrożone gumowe zwierzątka  Grupa dzieci na tle obrazu namalowanego śmietaną na folii  Grupa dzieci prezentuje pomalowane dłonie i obraz namalowany śmietaną na folii