W odpowiedzi na duże zainteresowanie dzieci dinozaurami, 1 marca zorganizowaliśmy w naszej grupie dzień dinozaura w ramach projektu ,,English Special Days”. Przeliczaliśmy jaja dinozaurów, nazywaliśmy ich kolory (oczywiście w języku angielskim), przechodziliśmy przez tor przeszkód pełen dinozaurów lub ich śladów.

Uczyliśmy się też krótkiej rymowanki, podczas której każdy naśladował dinozaura (,,Dinosaur, dinosaur turn around.Dinosaur, dinosaur stomp the ground. Dinosaur, dinosaur show your paws. Dinosaur, dinosaur snap your jaws. Dinosaur, dinosaur turn around. Dinosaur, dinosaur sit back down”). Na koniec dnia ratowaliśmy również małe dinozaury uwięzione w kostkach lodu (a tę ostatnią zabawę powtarzaliśmy przez kolejnych kilka dni). Był to czas, kiedy dzieci mogły pochwalić się przed innymi swoją wiedzą na temat życia dinozaurów i podzielić ciekawymi książkami na ten temat.

Joanna Olendzka

Chłopiec na tle dekoracji z dinozaurami układa na talerzyku jajka z plasteliny  Chłopiec polewa wodą zamrożoną w kostce lodu figurkę dinozaura  Chłopiec prezentuje pracę plastyczną z talerzyka papierowego  Chłopiec w tunelu naśladuje ryczącego dinozaura  Dwaj chłopcy polewają wodą zamrożoną figurkę dinozaura  Dwoje dzieci polewa wodą plastikowe figurki dinozaurów zamrozone w kostkach lodu  Dziewczynka idzie po wąskiej ścieżce między gumowymi dinozaurami  Dziewczynka na tle dekoracji z dinozaurami przelicza oczka na kostce do gry  Dziewczynka pokonuje tor przeszkód