W grupie ,,Słoneczek" pojawiły się pierwsze dary froeblowskie – drewniane klocki o różnych kształtach i kolorach w prostych drewnianych pudełeczkach, tak różne od zabawek, które dostępne są dzieciom na co dzień. To co ujęło nas najbardziej to właśnie ich prostota. Okazało się jednak, że te proste klocki dają nieskończenie wiele możliwości ich wykorzystania sprzyjając wszechstronnemu rozwojowi dziecka.


Służą dzieciom do zabaw percepcyjno - manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych. Dzieci podejmują z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne, poznają świat matematyki, tworzą ornamenty. Wymienionym aktywnościm towarzyszy śpiew, ruch oraz słuchanie literatury. W minionym tygodniu poznaliśmy dar 1, dar 2, dar 3 i dar 4.
Komplet materiałów dydaktycznych składa się z 14 pudełek darów, a także siatki geometrycznej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Katarzyna Kruk