Ofiarować, oznacza dawać drugiemu to,

co wolałoby się zatrzymać dla siebie.

Selma Lagerlof

Każde dziecko powinno mieć szczęśliwe dzieciństwo: mamę, tatę, babcię, dziadka, kota, psa. Czasem muchy w nosie i kolano rozbite, które szybko zostanie zabandażowane przez czułe ręce rodziców. Tak powinno być, ale nie zawsze jest. Są wśród nas dzieci, które los nie oszczędza. Chore, czasem smutne i co najgorsze opuszczone przez rodziny, znajdują co prawda w placówkach opiekuńczych bezpieczeństwo, ale jednak nie jest to ich wyśnione miejsce. Nasi uczniowie mają to szczęście, że wychowują się w domach rodzinnych i pomimo młodego wieku potrafią to docenić, a nawet dzielić się dobrem.

Po raz pierwszy we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 z oddziałem integracyjnym im. Świętego Jana Pawła II w Łapach nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę słodyczy, środków higienicznych, pampersów oraz kolorowych skarpetek – dzieciom porzuconym z Ośrodka Terapeutycznego w Ignatkach. Akcja przerosła najśmielsze, nasze oczekiwania. Oprócz wspomnianych potrzeb uczniowie dzielili się nowymi ubrankami, a nawet zabawkami. Wszystkie dary zostały pięknie opakowane i zawiezione do placówki w połowie grudnia.

Mamy nadzieję, że odgłos małych stópek ubranych w kolorowe, nasze skarpetki będzie od dzisiaj radosny, a bąbelkowe kąpiele sprawią wiele radości. A żeby zębowa wróżka nie miała za dużo pracy obok paczek ze słodyczami znalazły się szczoteczki i pasty do ząbków.

Jak dobrze, że jesteście – dzieciaczki z Ignatek, dzięki Wam możemy się dzielić i cieszyć z dawania.