Aktualności Szkoła Podstawowa
Do zobaczenia we wrześniu!
Dnia 13 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka autokarowa klas I-IV do Dorożek, niedaleko okolic Białegostoku do Parku edukacyjno – rekreacyjnego ,,Morza, lądy, oceany”. Wycieczka w całości została sfinansowana przez Wojta Gminy Turośń Kościelna pana Grzegorza Jakucia z okazji Dnia Dziecka.
Na miejscu dzieci miały możliwość zwiedzenia Muzeum Morza, gdzie znajdują się eksponaty dotyczące tematyki morskiej oraz żywe raki, żółwie, kraby, największe ślimaki i papużki. Na terenie parku każdy z uczestników wycieczki mógł podziwiać figury zwierząt morskich i nie tylko, które odzwierciedlały rzeczywiste rozmiary. W oczku ze złotymi rybkami dzieci mogły karmić wraz z kapitanem rybki. Kapitan statku zaprosił również wszystkie dzieci do obejrzenia i zwiedzenia prawdziwego kutra rybackiego, wejścia pod pokład a także posterowania nim. Do tego wszystkiego dzieciom dostarczono rozrywki, która pobudziła ich do zabawy ruchowej i sportu, między innymi
na ogromnej zjeżdżalni czy też torze tubingowym. Na zakończenie dzieci mogły zrelaksować się na leżakach oraz zakupić pamiątki z miejsca, które odwiedziły.
Dziękujemy Panu Wójtowi za udany prezent z okazji Dnia Dziecka.
Klasa 6 i 8 wzięły udział w konkursie wielkanocnym w aplikacji do nauki słownictwa języka angielskiego Wocabee. Najlepsze wyniki uzyskali:
- Amelia Zaczeniuk, kl. 6
- Dominik Czaczkowski, kl. 8
Z dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się w pierwszej 10 wśród wszystkich szkół w Polsce.
Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!! :)
12 czerwca 2024r. uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej uczestniczyli w wycieczce w ramach projektu -„Poznajemy Podlaskie”.W godzinach porannych udaliśmy się na wycieczkę, aby poznać najciekawsze zakątki Podlasia, w tym wigierską monumentalną puszczę, polodowcowe jeziora i klasztorne tajemnice.
Pierwszym przystankiem naszej „odysei” była miejscowość Płociczno. Tam czekała na uczestników zabytkowa kolejka wąskotorowa, którą uczniowie udali się na przejażdżkę po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym do stacji Krusznik. Z wagonów kolejki uczniowie podziwiali przyrodę i piękne widoki tego uroczego zakątka Polski.
Kolejnym przystankiem w naszej podróży było Muzeum Marii Konopnickiej i zwiedzanie multimedialnej wystawy poświęconej życiu poetki . Podczas pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli w grze dydaktycznej „Pół żartem, pół serio o Marii Konopnickiej.
Muzeum Wigier w Starym Folwarku – to kolejny punkt wycieczki, tam uczestnicy obejrzeli wystawę stałą co kryje głębia jeziora Wigry jak wygląda życie na jego powierzchni i na terenach, które jezioro otaczają oraz faunę i florę tego regionu.
Następnie uczestnicy zwiedzali stary Pokamedulski Klasztor na półwyspie, poznając historię zakonu kamedułów Uczniowie obejrzeli eremy oraz katakumby. Podczas pobytu na wieży zegarowej uczniowie podziwiali przepiękną panoramę klasztoru i otaczające go wody jeziora. W refektarzu wszyscy zjedli obiad.
Ostatnim punktem wycieczki był dwugodzinny pobyt w Aquaparku w Suwałkach.
Wycieczka była bardzo interesująca, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc w województwie podlaskim, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o najbliższym nam regionie Polski. Zmęczeni, ale pełni wrażeń w godzinach wieczornych udaliśmy się w drogę powrotną. Wyjazd ten przybliżył nam nieznane dotąd, a urokliwe i warte obejrzenia miejsca na Podlasiu.
Z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbył się przegląd talentów, który okazał się prawdziwym świętem kreatywności i umiejętności naszych uczniów. Atmosfera była pełna radości i oczekiwania, a każdy z uczestników czekał z niecierpliwością na swoją kolej.
Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty, które zaskoczyły i zachwyciły publiczność. Była prezentacja mydełek oraz bransoletek robionych z gumek. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe pokazy gimnastyczne i cyrkowe, które wymagały nie lada odwagi i precyzji. Nie zabrakło wokalistów, sportowców, fanów kostki Rubika oraz prezentacji artystycznych, gdzie młodzi malarze pokazali swoje prace, które wywoływały podziw i uznanie.
To wydarzenie pokazało, jak wiele talentów kryje się w naszych uczniach i jak ważne jest, aby dać im przestrzeń do ich rozwijania.
Karolina Łukasik kl Ia-1 miejsce
Antoni Grądzki kl Ia- 2 miejsce
w "III Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania dla Pierwszaków",
który odbył się 6 czerwca 2024r. w Bialskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.
Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Dorota Poślada
Warsztaty ekologiczne 6 czerwca 2024 przywitały nas ulewą, jednakże jako społeczność dbająca o środowisko wcale nas to nie zasmuciło, gdyż rozumiemy, jak bardzo teraz potrzebny jest wszystkim deszcz. Warsztaty rozpoczęliśmy od pracy nad plakatami pod tytułem „Jak dbamy o środowisko". Następnie gościliśmy panią Anię z Olejowych Smaków, która przybliżyła nam techniki wytwarzania olejów i prozdrowotne właściwości tych substancji. Następnie przedstawiciele Narwiańskiego Parku Narodowego opowiedzieli o rodzajach Sów oraz ważek i motyli występujących w naszym regionie. Dzień zakończył się zajęciami prowadzonymi przez naszego kolegę Dominika, który nauczył nas produkowania mydeł oraz mydła w płynie, a także wykładem pana z Leśnictwa Suraż przybliżającego ekologiczną rolę lasów.
Było wesoło, zabawnie i rozwijająco. Dziękujemy za udział!❤️
6 czerwca uczennice klasy VII reprezentowały naszą szkołę w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko- Muzycznym poświęconym pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.
Monika Urwanowicz, Natalia Kalinowska oraz Klaudia Adamska zaprezentowały się w Konkursie Recytatorskim, a Daria Białous w Konkursie Pieśni.
Wszystkie dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę i zostały finalistkami Konkursu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!
Konkurs ortograficzny skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich, sprawdzał znajomość zasad ortograficznych poznanych przez dzieci na tym etapie edukacji. Składał się z dwóch etapów- klasowego, w którym udział brali wszyscy uczniowie oraz szkolnego, w którym z dyktandem mierzyli się zwycięzcy z klas. Z przyjemnością informujemy, iż wyłoniono zwycięzców, którzy popełnili najmniej błędów w tym niełatwym wyzwaniu:
Wyróżnienia: Michał Mystkowski i Mateusz Mystkowski
3 miejsce: Paulina Piotrowicz i Oliwia Średzińska
2 miejsce: Amelia Bieryło
1 miejsce: Kamil Rybnik i Jan Klim.
Gratulujemy!
Organizatorzy
Beata Szelągowska
Renata Zegadło-Piasecka
Strona 1 z 94