Grupa SŁONECZKA


W grupie ,,Słoneczek" pojawiły się pierwsze dary froeblowskie – drewniane klocki o różnych kształtach i kolorach w prostych drewnianych pudełeczkach, tak różne od zabawek, które dostępne są dzieciom na co dzień. To co ujęło nas najbardziej to właśnie ich prostota. Okazało się jednak, że te proste klocki dają nieskończenie wiele możliwości ich wykorzystania sprzyjając wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Wiosna na wsi 12.04 - 16.04.2021  pobierz

Nadeszła wiosna 06.04. - 09.04. 2021  pobierz

Wielkanoc 29.03.2021 - 02.04.2021 pobierz

W tym roku nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych babć i dziadków. Przygotowaliśmy więc film z występu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu.

Walentynki grupa Słoneczka obchodziła w tym roku nieco wcześniej (piątek 12 lutego). Dzieci od rana spędzały ten czas w walentynkowym nastroju, ćwiczenia oddechowe tym razem odbyły się z wykorzystaniem papierowych serduszek, które Słoneczka samodzielnie wycinały.

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą, dlatego jak co roku nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci zamieniły się w: królewny, strażaków, piratów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek.

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki dlatego już w piątek 20 listopada dzieci z grupy Słoneczka brały udział w tym nietypowym święcie. Była to okazja do różnych zabaw z kredką w roli głównej ale nie tylko.

W dniu 06.11.2020 r. w grupie „Słoneczka” obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia. W tematykę zdrowego żywienia wprowadziła nas pogadanka pt. ,,Wiem co jem”, jej zadaniem było uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie się, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wartość odżywczą warzyw i owoców oraz jakie skutki niesie ze sobą jedzenie niezdrowych produktów.

Dzieci z grupy Słoneczka 9 października wspólnie wykonały sok owocowy- warzywny. Zajęcia rozpoczęliśmy od nazywania, opisywania kształtu i smaku jabłka i marchewki. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z działaniem sokowirówki oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa.