Grupa PROMYCZKI

Wiosna na wsi 12.04 - 16.04.2021  pobierz

Wiosenny czas 06.04 - 09.04.2021  pobierz

Wielkanoc 29.03.2021 - 02.04.2021 pobierz

Przygotowania do balu karnawałowego w naszej grupie rozpoczęliśmy już kilka dni przed imprezą. W tłusty czwartek każdy namalował pączka o jakim marzy. Każdego niemal dnia dzieci wycinały kolorowe serpentyny, którymi udekorowaliśmy naszą salę (większość Promyczków wolała przygotowywać serpentyny niż bawić się w czasie wolnym).

W czwartek (4 lutego) za pośrednictwem platformy Microsoft Team gościliśmy w naszej grupie, wolontariuszy z koła szkolnego wolontariatu prowadzonego przez p. Beatrycze Smaszcz – Turosieńską.

Od 9-13.11 2020r. Każdy dzień rozpoczynaliśmy tzw. ,,porankiem patriotycznym”, w ramach którego poznawaliśmy polskie symbole narodowe, czytaliśmy polskie legendy, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wykonaliśmy kotyliony na 11 listopada.

5 listopada, tak jak wielu innych przedszkolaków, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Bajek. Jest to wspaniała okazja do tego, by przypomnieć dzieciom bajki i baśnie, które my dorośli znamy ze swojego dzieciństwa. Tego dnia opowiadaliśmy sobie w skrócie historie tych postaci książkowych, które dzieci znały najlepiej.

Ostatnie dni września i początek października w naszej grupie przebiegał pod hasłem profilaktyki. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń komunikacyjnych oraz Internetu. W ramach naszych działań napisaliśmy wspólnie wiersz, którego też nauczyliśmy się na pamięć, na tabletach rozwiązaliśmy quiz p. h. ,,Jestem cyberbezpieczny”oraz wzięliśmy udział w konkursie plastycznym.