Grupa KROPELKI

Dbamy o Ziemię 12.04. - 16.04.2021   pobierz

Język angielski 12.04. - 16.04.2021     pobierz

Chciałbym byc kosmonautą 06.04 -09.04.2021 pobierz

Wielkanoc 29.03.2021 - 02.04.2021 pobierz

W karnawale same bale, więc w naszej grupie nie mogło być inaczej. W poniedziałek już od rana dzieci rozmawiały ze sobą o strojach i przebraniach, które tego dnia założą.

Dzień Zakochanych to czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które codziennie lubią okazywać swoje uczucia min. rodzicom, rodzeństwu, paniom w przedszkolu i rówieśnikom z grupy.

Na zakończenie tygodnia pod hasłem ,,W kuchni” , Kropelki po raz kolejny zamieniły się w małych kucharzy. Tym razem wykonały sobie pyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie.

W pierwsza środę lutego, grupa Kropelki razem ze swoją przedszkolną babcią Agnieszką postanowiły upiec tradycyjną polską potrawę tj. babkę ziemniaczaną. Tematyka całego tygodnia ściśle związana jest z kuchnią i gotowaniem. Najmłodsze przedszkolaki mogły wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, które już zdążyli nabyć pod czujnym okiem rodziców w domu.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością , zapachem świeżego ciasta i wszystkim co dobre. W tym roku nie można było w sposób tradycyjny świętować Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Kropelki przygotowały program artystyczny, który został nagrany i przekazany Dziadkom za pomocą nośników pamięci.

Najmłodsi z naszego przedszkola podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki .

Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem wyczekiwały , prawdziwej zimy, z ujemną temperaturą, słońcem i śniegiem. Kiedy wreszcie Pani Zima dotarła do nas, powitała nas siarczystym mrozem i obfitymi opadami śniegu.