Aktualności Przedszkole

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Każdy przedszkolak to mały Polak” zorganizowany przez p. Monikę Bibułowicz, Katarzynę Kruk i Ewę Wojtulewicz. Ideą konkursy było wzbudzanie patriotycznych postaw wśród przedszkolaków. Rozwijanie zainteresowań – jakże trudną – polską historią. W konkursie udział wzięło 34 uczestników.

22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Corocznie wiosną prowadzone są różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Od 19 kwietnia 2021 r. przedszkole wraca do nauki stacjonarnej.

Nauka zdalna w kl. I-VIII przedłużona do 23 kwietnia 2021r.

31 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na kurczaczka wielkanocnego. Na konkurs wpłynęło 27 prac wykonanych z najróżniejszych materiałów – papieru, włóczki, piórek, a nawet butelek.

Wchodzimy w zakładkę Przedszkole, która znajduje się na niebieskim pasku na górze, następnie wybieramy zakładkę Grupy i dokonujemy wyboru grupy, do której uczęszcza nasze dziecko.

W zakładce poszczególnych grup, co tydzień znajdziemy materiały do pracy z dziećmi, które będą umieszczane w plikach PDF.

Pierwsze materiały zostaną umieszczone we wtorek 30 marca 2021.

Zapraszamy do korzystania.

 

Alicja Radziwon z grupy "Gwiazdeczki" zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt."Serduszko puka w rytmie cza cza".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Wojtulewicz

W związku z obecnie panującą sytuacją pandemiczną Dzień Otwarty w Przedszkolu Samorządowym w Turośni Kościelnej organizowany corocznie w

naszym przedszkolu w tym roku nie odbędzie się.

Przedszkolaki doczekały się w końcu śniegu. Radość z tak długo wyczekiwanego śniegu musiała mieć upust w różnych aktywnościach na świeżym powietrzu.

Ostatnie tygodnie w przedszkolu to czas, w którym dzieci wykonują mnóstwo zadań związanych ze Bożego Narodzenia. Pieką pierniki, wykonują ozdoby świąteczne, upominki dla swoich rodzin,uczą się kolęd, śpiewają świąteczne piosenki, wykonują różne zadania kalendarza adwentowego. To, co jest wspólne dla wszystkich grup – to przygotowanie świątecznego przedstawienia dla najbliższych.

4 grudnia, tuż przed swoimi imieninami nasze przedszkole, jak co roku odwiedził św. Mikołaj. I mimo to, iż w tym roku mógł jedynie pomachać dzieciom przez okno, postarał się, by dostarczyć im prezenty, na które czekały. Tego dnia wszystkie działania przedszkolaków były związane z postacią św. Mikołaja. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z bohaterem dnia, a oprócz tego:

25 listopada, jak co roku przedszkolaki obchodziły święto swoich ukochanych Pluszowych Misiów. W każdej z grup dominowały tego dnia różnego rodzaju zabawy: muzyczne, ruchowe, konstrukcyjne, plastyczne, z elementami kodowania.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jesienne drzewko” odbyło się 18 listopada.

Celem konkursu było m.in.:

-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody,

-uwrażliwianie dzieci i dorosłych na piękno przygody jesienią,

-wdrażanie do współpracy rodziców dzieci z przedszkolem

Przedszkole Samorządowe w Turośni Kościelnej przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadziło dnia 13.11.2020r. imprezę sportową, inspirującą dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, zapobiegającą wszelkiego rodzaju patologiom społecznym.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat dla każdego Polaka. Po wielu latach zniewolenia Polska stała się wolnym, suwerennym krajem. W przedszkolu już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do wartości narodowych, zapoznajemy z symbolami naszego kraju, wpajamy szacunek do ziemi rodzinnej.

W ubiegłym tygodniu dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne, pod kierunkiem p. Moniki Bibułowicz przygotowały przedstawienie p.t. ,,Zamieszanie w Krainie Bajek”. By pokazać w praktyce czego się nauczyły, zaprosiły na swój spektakl Panią Dyrektor oraz swoich kolegów i koleżanki z przedszkola.