Aktualności Wolontariat

Z sercem do ludzi są też oni. 8 Wspaniałych z Powiatu Białostockiego.
To dnia 01.10.2020 r odbyła się gala wręczenia nagród 15 powiatowego Konkursu 8 wspaniałych.
Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Białostockiego odebrała także nasza absolwentka Amelia Mielech, która została laureatką tego konkursu w zeszłym roku szkolnym.
Ze względu na pandemię gala odbyła się dopiero dziś dziś.
Amelka podczas nauki w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej wykazała się niesamowitą postawą, zapałem do pomocy innym oraz wielkim sercem podczas wszystkich akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Amelii podczas wręczenia nagród towarzyszyła jej siostra Magda. To w rodzinie zaczyna się kształtowanie empatii. Magdo dziękujemy za wspieranie Amelki w działaniach.
Amelia, życzymy Ci, abyś dalej podążała tą drogą.
Dziękujemy również  Marysi Hryniewickiej oraz Karolinie Drozdowskiej, które jako uczestniczki otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Dziewczyny działajcie dalej! Jesteśmy z Was dumni.
Całą listę laureatów oraz skład komisji konkursowej można znaleźć na stronie:
https://www.powiatbialostocki.pl/.../konkurs-osmiu...
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego udziału w Szkolnym Kole Wolontariatu. Szczegóły u opiekunów koła.

Działania Wolontariatu klas 1 – 3

Listopad i grudzień były miesiącami bardzo pracowitymi dla wolontariuszy z klas 1 – 3. W każdy czwartek uczniowie z chęcią odwiedzali przedszkole. Wspólna zabawa dawała wiele radości i zadowolenia. Dzieci pamiętały też o przygotowaniu wróżb andrzejkowych najmłodszym. W grudniu wolontariusze wykonali karty świąteczne.

Andrzejkowe wróżby w przedszkolu...

Uczniowie klasy 3b gimnazjum działający w wolontariacie szkolnym 29 listopada zorganizowali Andrzejki dla przedszkolaków. Przygotowane zostały różne zabawy tematyczne. Przedszkolaki uczestniczyły w wróżeniu z wosku, w czarodziejskiej tubie, w tańcu z balonami. Poznały dawne zabawy swoich rodziców, m.in. wróżby z butami (kogo but jako pierwszy wyjdzie za drzwi, tego marzenie się spełni). Śmiechu było co niemiara.

Dobre uczynki czas zacząć...

Andrzejkowy dzień wolontariat rozpoczął kiermaszem świątecznym i zbiórką na rzecz dzieci potrzebujących z Grajewa. W piątek odbyło się także głosowanie na najbardziej pomocnego i życzliwego kolegę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek, w dniu w którym będziemy odchodzić Dzień Wolontariatu.

Dzielimy się z innymi...

Już po raz drugi Wolontariat szkolny przeprowadził zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci potrzebujących. W tym roku nasze zeszyty, mazaki, kleje trafiły do dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku. 

Pamiętamy o tych, co kiedyś żyli...

Za oknem prawie wakacyjna pogoda. Słońce i złote liście raczej nie przywołują listopadowych dni... Wolontariat jednak pamięta o opuszczonych grobach na cmentarzu parafialnym. 

Nowy rok szkolny 2018/2019

Nowe działania wolontariatu...

"BohaterON- włącz historię..."Po raz drugi nasi uczniowie pokazali, że bliska jest im historia ojczyzny.

Teatr szkolny w Hospicjum w Turośni Kościelnej

Od rana wszyscy aktorzy i wolontariusze byli podekscytowani. O 8.30 zaczęliśmy przygotowania do wyjścia. Podopieczni hospicjum w Turośni Kościelnej na nas czekali, a są to wyjątkowi widzowie.

Pomagamy pieskom...

W dniu dzisiejszym wolontariat szkolny zawitał w progach Schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Urocze psiaki przywitały nas merdającymi ogonkami.

Dzieci ze Stowarzyszenia Akacja w naszej szkole...

Już po raz drugi wolontariat wraz z kołem teatralno-poetyckim "Turgina" Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej witał w progach podopiecznych fundacji Akacja. 
Zaproszone dzieci obejrzały spektakl pt. "Poplątane bajki" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Gala XIII EDYCJI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH”

17 maja 2018 roku (w czwartek) w Supraślu w Centrum Informacji Turystycznej odbyła się Gala XIII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH”.

 Ogólnopolskie Eliminacje Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

6 kwietnia 2018 roku, nasza uczennica Patrycja Dryl – zwyciężczyni Powiatowej Edycji „Ośmiu Wspaniałych” wzięła udział w Ogólnopolskich Eliminacjach, które odbyły się w MDK im. M. Gwizdak w Warszawie. Cały konkurs został zorganizowany przez Fundację „Świat na Tak”.