Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej w Finale województwa podlaskiego w zawodach piłki ręcznej – „Szczypiorniak na Orlikach 2014”.

!!!

W dniach 23 – 24 maja 2014 na Orliku w Turośni Kościelnej odbyły się turnieje eliminacyjne piłki ręcznej ogólnopolskiej akcji „ Szczypiorniak na Orlikach” organizowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i PGNiG . W sumie wystartowało w nich 7 drużyn z terenu Gminy Turośń Kościelna. Mecze piłki ręcznej rozegrane zostały w miłej i sportowej atmosferze dostarczając uczestnikom i kibicom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci bawiły się świetnie, pogoda dopisała. Każdy uczestnik turnieju otrzymał koszulkę z napisem „ Kocham ręczną”, a zwycięskie drużyny otrzymały prawo startu w finale województwa podlaskiego.

or11

Zwycięzcami obu turniejów okazali się uczennice i uczniowie SP Turośń Kościelnej, podopieczni p. Joanny Strzałkowskiej, którzy udali się na finały wojewódzkie do Białegostoku . Dziewczęta z klasy szóstej SP Turośń Kościelna wywalczyły 3 miejsce, natomiast chłopcy z klasy szóstej SP Turośń Kościelna zajęli V miejsce w województwie.