W dniach 06.10.2020r. i 07.10.2020r. odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.  Uroczystość miała na celu zachęcić najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania z biblioteki szkolnej, przygotować do świadomego uczestnictwa w kulturze, rozwinąć zainteresowania czytelnicze, a także rozbudzić nawyk dbałości o książki. Na początku spotkania dzieci wysłuchały legendy pt. „ Smok wawelski” w nieco innej odsłonie. Towarzyszył nam bowiem teatrzyk kamishibai. Za pomocą niezwykłej atmosfery, relaksacyjnej japońskiej muzyki w tle, dzieci na nowo zapoznały się ze smokiem spod Wawelu i dzielnym Skubą. Po wysłuchaniu i obejrzeniu tej legendy przystąpiliśmy do działań. Na pierwszaków czekały quizy dotyczące znajomości różnych bajek i baśni. Należało rozpoznać po ilustracjach tytuły, nie zabrakło rekwizytów, a także zagadek.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą z literatury dziecięcej.  Omówiliśmy  regulamin korzystania z biblioteki, a także zasady dotyczące poszanowania książek. Następnie najmłodsi czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie. Po nim każdy wypożyczył książkę do domu i otrzymał zakładki.

Mam nadzieję, że zainteresowanie literaturą i czytanie będzie towarzyszyło naszym pierwszakom już zawsze.