Dnia 13 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka autokarowa klas I-IV do Dorożek, niedaleko okolic Białegostoku do Parku edukacyjno – rekreacyjnego ,,Morza, lądy, oceany”. Wycieczka w całości została sfinansowana przez Wojta Gminy Turośń Kościelna pana Grzegorza Jakucia z okazji Dnia Dziecka.
Na miejscu dzieci miały możliwość zwiedzenia Muzeum Morza, gdzie znajdują się eksponaty dotyczące tematyki morskiej oraz żywe raki, żółwie, kraby, największe ślimaki i papużki. Na terenie parku każdy z uczestników wycieczki mógł podziwiać figury zwierząt morskich i nie tylko, które odzwierciedlały rzeczywiste rozmiary. W oczku ze złotymi rybkami dzieci mogły karmić wraz z kapitanem rybki. Kapitan statku zaprosił również wszystkie dzieci do obejrzenia i zwiedzenia prawdziwego kutra rybackiego, wejścia pod pokład a także posterowania nim. Do tego wszystkiego dzieciom dostarczono rozrywki, która pobudziła ich do zabawy ruchowej i sportu, między innymi
na ogromnej zjeżdżalni czy też torze tubingowym. Na zakończenie dzieci mogły zrelaksować się na leżakach oraz zakupić pamiątki z miejsca, które odwiedziły.
Dziękujemy Panu Wójtowi za udany prezent z okazji Dnia Dziecka.

Dzien Dziecka w Dorozkach ZSTurosn1 Dzien Dziecka w Dorozkach ZSTurosn2 Dzien Dziecka w Dorozkach ZSTurosn3 Dzien Dziecka w Dorozkach ZSTurosn4 Dzien Dziecka w Dorozkach ZSTurosn5