Od pierwszaka do ósmoklasisty, każdy uczeń naszej szkoły mógł włączyć się czynnie w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na różny sposób można było to uczynić. Ze względu na sytuację epidemiczną mimo, że musieliśmy zostać w domu, a w murach szkoły panowała cisza to dziś o godzinie 11.11 w czasie trwających zajęć on-line zabrzmiał hymn państwowy, który został odśpiewany przez naszych uczniów, z zachowaniem właściwej postawy.

Nasza Ojczyzna w dniu swojego święta została obdarowana przez uczniów pięknymi kwiatami w kolorach bieli i czerwieni. W ten sposób okazaliśmy jej szacunek, był to również wyraz naszego patriotyzmu.

Należy podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju jak również ta osoba, która uśmiechnie się życzyliwie do drugiej osoby, pozdrowi sąsiada, pięknie przeczyta wiersz polskiego poety.

Bądźmy, więc patriotami na co dzień!