Niezwykle się cieszymy, bo razem z rozpoczęciem zimowej przerwy wystartowała trzecia edycja projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”.

W dniach 20-24 stycznia 2020 roku w naszej szkole były realizowane zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Celem zajęć jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodego pokolenia oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej. Zajęcia realizowane są głównie w oparciu o gry i zabawy, w okresie ferii zimowych i II semestru roku szkolnego.

Uczniowie pod okiem prowadzących najpierw rozwiązali test wiedzy, a następnie poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne W tym tygodniu uczniowie, oprócz zajęć w szkole odwiedzili oddział NBP w Białymstoku oraz filię BS w Turośni Kościelnej. Podczas warsztatów w Oddziale Okręgowym NBP m.in. sprawdzali autentyczność pieniędzy. Uczniowie gościli w zakładzie produkcyjnym ChM w Lewickich - zakładzie produkującym implanty i narzędzia ortopedyczne.

Poniżej relacja zdjęciowa z zajęć.