Chmurki

Rok szkolny 2019 / 2020

Zdalne przedszkole

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zabawy w domu 30.03 -03.04.2020

pobierz

 

WALENTYNKI, WALENTYNKI…

14 dzień lutego w naszej grupie obfitował w przeróżne aktywności. Zaczęliśmy od prezentacji serduszek, które każdy z nas przygotował w domu z najbliższymi. Każde z nich było inne i wyjątkowe (papierowe, szyte, wyszywane, wyklejane, rysowane, malowane, a nawet wypiekane i galaretkowe). Następnie udaliśmy się do biblioteki, by tam wysłuchać wierszy o szczęśliwie zakochanych parasolach, nieco mniej udanej miłości hipopotama do żaby czy żuka do biedronki, i wykonać walentynkową kartkę dla ukochanych osób. Chętni zaśpiewali również piosenki o walentynkach lub miłości. Dzień zakończyliśmy układając na dywanie serca z klocków, literek, patyczków i słomek. Każdy otrzymał również pracę domową. Mam nadzieję, że każdy odrobił ją z największą przyjemnością.

Chmurki i J.Olendzka

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

13 lutego gościliśmy w naszej grupie czworo muzyków – studentów Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Przybyli do nas, by opowiedzieć o instrumentach, na których uczą się grać od wielu lat. I tak zapoznali nas z brzmieniem i budową oboju, gitary, fletu poprzecznego i akordeonu. I to ten ostatni zrobił na wszystkich największe wrażenie. Mieliśmy również okazję przyjrzeć się z bliska batucie dyrygenta. Melodie wydobywające się z tych pięknych instrumentów, zaczarowały nawet tych, którym trudno, na co dzień wytrzymać w skupieniu kilkanaście minut.

Serdeczne dziękujemy naszym gościom, którzy mimo napiętego planu zajęć, znaleźli chwilę, by się z nami spotkać.

 

Chmurki i J.Olendzka

KOSMICZNEPODRÓŻECHMUREK

 

Miesiąc luty rozpoczęliśmy w naszej grupie od rozmów o kosmosie. Przewodnikiem po wszechświecie był Antoni-jeden z przedszkolaków, który wie na ten temat chyba wszystko. W bardzo obrazowy sposób opowiadał swoim rówieśnikom o budowie Układu Słonecznego, bez zająknięcia wymieniał wszystkie nazwy planet. Sprawnie odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek; przygotował również każdemu kolorowankę. Dodatkiem do prezentacji Antoniego był film ukazujący sposób poruszania się planet wokół Słońca. W tym tygodniu rozwijaliśmy swoją wyobraźnię lepiąc z plasteliny wyimaginowanego mieszkańca kosmosu, układając rakiety - na dywanie z patyczków, a na kratownicy z kolorowych kubeczków. Dowiedzieliśmy się także kim był Mikołaj Kopernik. To był bardzo interesujący tydzień, który z każdym dniem przynosił kolejne odpowiedzi na pytania o kosmos.

 

Chmurki i J. Olendzka

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada, jak każdego roku, świętujemy w przedszkolu dzień pluszowego misia. Jest to dzień, który przypomina nam, aby dbać o zabawki, porządkować je i dzielić się nimi z innymi dziećmi. Oprócz pluszowych misiów zaprosiliśmy również Rodziców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach. Okazali się również nieocenioną pomocą przy wykonaniu pracy plastycznej. Tego dnia przenieśliśmy się do spiżarni misiów, gdzie przeliczaliśmy ich zapasy zimowe - ustawialiśmy odpowiednią liczbę baryłek z miodem na odpowiedniej półce, przeliczaliśmy je pilnując przy tym prawej i lewej strony. Przy spokojnej muzyce kołysaliśmy misie do zimowego snu oraz sami zamieniliśmy się w misie, zakładając przygotowane przez siebie maski misiów. Udało nam się również zatańczyć w parach misiowy taniec i wyjść na spacer w towarzystwie naszych pluszowych ulubieńców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność, aktywny udział i pomoc podczas zajęć.

Joanna Olendzka

Brzydkie kaczątko

Przez cały październik podczas popołudniowego odpoczynku przypominaliśmy sobie te bardziej i te trochę mniej znane bajki i baśnie z całego świata. I mimo to, iż czasami czytaliśmy ich kilka w ciągu dnia, to nie wystarczyło, by poznać je wszystkie. 31.października udaliśmy się do biblioteki szkolnej na spotkanie z panią Kasią - bibliotekarką, która tym razem przeczytała nam historię brzydkiego kaczątka. Wszyscy z wielką uwagą i zapartym tchem słuchali i czekali końca historii biednego, niechcianego przez nikogo ptaka, który wyrósł jednak na pięknego łabędzia, w związku z czym nikt nie miał problemu z odpowiadaniem na przygotowane przez panią Kasię pytania do tekstu. Na podsumowanie wizyty w bibliotece, każdy wykonał przy użyciu plasteliny, kredek i piór-łabędzia.

Dziękujemy pani Kasi za poświęcony nam czas i interesujące przedstawienie kolejnej ciekawej historii.

Chmurki i p. Asia