Grupy

ROK SZKOLNY 2019/2020

Zdalne przedszkole

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W lesie 22.06. - 30.06.2020  pobierz

Pożegnania nadszedł czas 15.06. - 19.06.2020  pobierz

Wakacyjne podróże 08.06. - 12.06.2020  pobierz

Niby tacy sami a jednak różni 01.06. - 05.06.2020  pobierz

Budowle 25.05. - 29.05.2020   pobierz 

Święto rodziców 18.05. - 22.05.2020  pobierz

Łąka w maju 11.05. - 15.05.2020 pobierz

Moja ojczyzna 04.05. - 08.05.2020 pobierz    pobierz1   pobierz2

Moja miejscowowść, Mój dom 27.04. - 30.04.2020 pobierz

Dbamy o przyrodę 20.04. -24.04.2020 pobierz

Wiosna na wsi 14.04. - 17.04.2020 pobierz

Wielkanoc 06.04. - 10.04.2020 pobierz

Zabawy w domu 30.03-03.04.2020  pobierz

ZADANIE W PROGRAMIE- ŁĄKA MAJOWA

W maju zakończyliśmy swój udział w ogólnopolskim programie Kreatywny Przedszkolak. Dzięki wsparciu naszych rodziców zrealizowaliśmy ostatnie zadanie- wykonaliśmy makiety pięknych wiosennych łąk. Dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę podczas realizacji tego zadania, jak i wszystkich pozostałych.

KROPELKI

 

DOMOWY OGRÓDEK- ZADANIE W PROGRAMIE

Zgodnie z harmonogramem ogólnopolskiego projektu „Kreatywny Przedszkolak” w kwietniu planowaliśmy stworzyć przedszkolny ogródek. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców udało nam się zrealizować powyższe zadanie w domach. Samodzielnie lub z niewielką pomocą założyliśmy własne hodowle warzyw, ziół i innych roślin. Sadziliśmy, sialiśmy, podlewaliśmy i cierpliwie czekaliśmy, by ze smakiem zjeść to, co udało nam się wyhodować.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za pomoc w realizacji kolejnego zadania.

KROPELKI

 

MY SIĘ W DOMU NIE NUDZIMY…

Pobyt w domu z rodzicami i rodzeństwem w okresie kwarantanny jest dla nas ciekawym doświadczeniem. Czasami tęsknimy za naszymi koleżankami i kolegami, wspólnymi zabawami oraz spacerami, staramy się jednak aktywnie spędzać czas. Wykonujemy zadania zaproponowane przez naszą panią oraz realizujemy własne pomysły. Nasi rodzice również organizują nam różne aktywności, byśmy zdobywali nowe umiejętności, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

KROPELKI

KREATYWNE PISANKI

Drodzy Rodzice, bardzo dziękuję za wszystkie informacje o przedszkolakach, które od Państwa otrzymuję. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa kreatywności i zaangażowania w organizację czasu dzieciom. Jestem również przekonana, że podczas pobytu w domu Kropelki zdobędą nowe umiejętności i wiadomości. Dziękuję za współpracę podczas realizacji zadania z programu „Kreatywny Przedszkolak”. Wszystkie pisanki są wyjątkowe i bardzo oryginalne, nie sposób opisać ich słowami. Zapraszam zatem do galerii poniżej, gdzie można podziwiać efekty twórczej pracy naszych przedszkolaków.

Monika Bibułowicz

 

ZADANIE PROJEKTOWE DLA CHĘTNYCH

Od września grupa Kropelkirealizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak. Co miesiąc systematycznie wykonywaliśmy jedno zadanie zgodnie z harmonogramem projektu. Niestety nie zdążyliśmy zrealizować zadania marcowego, które polega na wykonaniu kreatywnej pisanki. Zachęcam Państwa do zrobienia wspólnie z dzieckiem w domu wyjątkowej i niepowtarzalnej pisanki. Sposób jej wykonania jest dowolny. Bardzo proszę o przesłanie zdjęcia tych twórczych działań na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozdrawiam serdecznie.

 

Monika Bibułowicz

WALENTYNKI

 

W piątek 14 lutego pod hasłem „Święta Przyjaźni” obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Tego dnia dominował w przedszkolu kolor czerwony oraz zabawy z wykorzystaniem różnorodnych serc. Aby zatańczyć taniec na gazetowym sercu musieliśmy sami odnaleźć swojego partnera lub partnerkę po kolorze kotylionu. W kolejnej zabawie odkodowywaliśmy ćwiczenia ruchowe przyporządkowane do odpowiednich kolorów serduszek. Mieliśmy również okazję wysłuchać miłych komplementów od innych osób. Wesołe zabawy zakończyliśmy rozmową na temat przyjaźni i wspólną pracą plastyczną, będącą podsumowaniem zajęć.

 

KROPELKI i Monika Bibułowicz

SPOTKANIE Z KOTEM W BUTACH

W czwartek 13 lutego po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie z Małego Wolontariatu, którzy przeczytali nam baśń o Kocie w Butach. Podczas spotkania poznaliśmy także nową zabawę ruchową w kotka i myszkę, która bardzo nam się podobała.

KROPELKI

 

KRAINA ŚNIEGU

Realizując kolejne zadanie w ramach projektu Kreatywny Przedszkolak stworzyliśmy własną Krainę Śniegu. Na początku wysłuchaliśmy baśni o Królowej Śniegu, następnie z białych materiałów, kubeczków plastikowych oraz sztucznego śniegu zbudowaliśmy makietę. Najbardziej podobała nam się zabawa plastyczną masą. Po skończonej pracy cała nasza sala wyglądała jak Zimowa Kraina, a my sami jak bałwanki. Tym sposobem wyczarowaliśmy w przedszkolu namiastkę zimy, na którą nadal czekamy.

 

KROPELKI i Monika Bibułowicz

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

17 stycznia zaprosiliśmy do przedszkola nasze wspaniałe babcie i kochanych dziadków. Od rana z niecierpliwością oczekiwaliśmy przybycia gości. Z okazji zbliżającego się ich święta zaprezentowaliśmy Jasełka. Swoim występem udało nam się wywołać uśmiech na twarzach naszych najbliższych. Na zakończenie złożyliśmy wszystkim życzenia i wręczyliśmy drobne upominki- symbole naszej miłości i wdzięczności. Kilka dni później na zajęciach w ramach programu Kreatywny Przedszkolak ozdabialiśmy lukrowymi pisakami pyszne pierniczki dla naszych kochanych babć i dziadków.

 

KROPELKI i Monika Bibułowicz

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK

 

Za nami pierwsze półrocze, które spędziliśmy na wzajemnym poznawaniu się i adoptowaniu do warunków przedszkolnych. W tym czasie poznaliśmy obowiązujące w grupie zasady kulturalnego zachowania się, rozwijaliśmy naszą samodzielność oraz umiejętności zgodnej zabawy z innymi. Codziennie chodziliśmy na spacery lub bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Umiemy już wiele, chętnie pomagamy paniom i sobie nawzajem. Z zainteresowaniem słuchamy różnych opowiadań i z uśmiechem uczestniczymy w zajęciach. Uwielbiamy zabawy ruchowe oraz tańce. Sprawnie sprzątamy po sobie. Staramy się być uprzejmi i koleżeńscy. Każdy z nas potwierdzi, że fajnie jest być przedszkolakiem.

 

KROPELKI 

SPOTKANIE Z POEZJĄ

W czwartek 16 stycznia po raz kolejny odwiedziła nas pani Danuta Dryl z członkami Małego Wolontariatu. Tym razem uczniowie przygotowali własne interpretacje wierszy Juliana Tuwima. Z zainteresowaniem słuchaliśmy utworów „Okulary”, „Dwa Michały”, „Dyzio Marzyciel” oraz „Bambo”. Bardzo podobały nam się również ilustracje ruchowe do wierszy przygotowane przez naszych starszych kolegów. Następne spotkanie zaplanowaliśmy w lutym, uczniowie odwiedzą nas tuż po feriach.

KROPELKIi Monika Bibułowicz

BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE...

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy naszych rodziców na Jasełka. Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ debiutowaliśmy w roli aktorów. Na scenie staraliśmy się ukryć lekkie zdenerwowanie, a dzięki wsparciu rodziców z widowni wystąpiliśmy najlepiej, jak tylko potrafiliśmy. W naszym przedstawieniu pojawiły się zarówno anioły, psotny diabełek, gwiazdeczki, pasterze, królowie i dzieci, które również przybyły z darami do stajenki. Na zakończenie Jasełek zaśpiewaliśmy wspólnie z rodzicami kolędę i złożyliśmy świąteczne życzenia. Dziękujemy serdecznie za wszystkie  pozytywne emocje, które towarzyszyły nam w tym wyjątkowym dla nas dniu. Raz jeszcze życzymy wesołych, rodzinnych i pogodnych (zarówno w sercu, jak i za oknem) świąt oraz wszystkiego, co najpiękniejsze w Nowym Roku. :) 

 

KROPELKI i Monika Bibułowicz

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

We wtorek 10 grudnia zaprosiliśmy rodziców do udziału w warsztatach. Wspólnie wykonaliśmy kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. Kreatywny Przedszkolak. Z patyczka i filcu zrobiliśmy kolorową świąteczną ozdobę. Dzięki wsparciu rodziców wykonaliśmy ją na tyle szybko, że udało nam się także zrobić kolorowe choinki z włóczki i pomponów. Po pracy nadszedł czas na wesołe zabawy oraz słodkie niespodzianki.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

28 listopada ponownie spotkaliśmy się z Małym Wolontariatem działającym przy Szkole Podstawowej. Tym razem uczniowie zapoznali nas z tradycją Andrzejek. Dzieci wspólnie z panią Danutą Dryl przygotowały nam drobne upominki oraz wesołe wróżby. Rzucając kostką próbowaliśmy się dowiedzieć, co czeka nas w najbliższej przyszłości. W zabawie z butami okazało się, kto z nas otrzyma wkrótce ciekawą niespodziankę. Dzięki naszym starszym kolegom i koleżankom spędziliśmy miło kolejne czwartkowe popołudnie. Serdecznie dziękujemy za wspólną, wesołą zabawę.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

MISIE W PRZEDSZKOLU

Światowy Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy razem z rodzicami 25 listopada. Tego dnia zabraliśmy do przedszkola również nasze ulubione maskotki. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki z misiami, którą z uśmiechem poprowadziły obecne na zajęciach mamy. Następnie samodzielnie pokonywaliśmy tor przeszkód, a z kolorowych kwiatów układaliśmy według wzoru małe bukiety dla misiów. Po odśpiewaniu STO LAT pluszakom przystąpiliśmy do wykonywania zadania plastycznego. Z kolorowej włóczki wykleiliśmy piękne, mięciutkie misie i po uporządkowaniu miejsc pracy tańczyliśmy w rytm skocznej muzyki. Pogoda nie zachęcała do spacerów, więc zaprosiliśmy misie do zabaw ruchowych na Magicznym Dywanie. To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń, więc po obiedzie szybko zasnęliśmy, a razem z nami spały również nasze misie.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK I ATLAS LIŚCI

W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak”. Po zapoznaniu z różnymi rodzajami liści każdy z nas z pomocą pań wykonał własny atlas, w którym znalazł się liść dębu, kasztanowca, klonu i brzozy. Każdy liść wykonany został inną techniką. Najbardziej podobało nam się jednak odbijanie naturalnych okazów pomalowanych kolorową farbą.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

SPOTKANIE Z MAŁYM WOLONTARIATEM

W listopadzie rozpoczęliśmy współpracę z Małym Wolontariatem, który działa w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej. Będziemy spotykać się z uczniami kl. I-III oraz ich opiekunem- panią Danutą Dryl we czwartki po podwieczorku. Podczas pierwszej wizyty wolontariuszy w przedszkolu poznaliśmy ich bliżej dzięki wspólnym zabawom integracyjnym. Chętnie słuchaliśmy również wierszy czytanych przez starszych kolegów i koleżanki. Nie możemy doczekać się już kolejnego spotkania.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

JESIENNE MANDALE

Od października realizujemy w naszej grupie ogólnopolski projekt edukacyjny "Kreatywny Przedszkolak", którego głównym celem jest uruchamianie naszej twórczości, byśmy potrafili zrobić "coś z niczego". W każdym miesiącu będziemy wykonywać jedno zadanie i jednocześnie uczyć się współpracy, porządkowania miejsca pracy, doskonalić motorykę małą oraz umiejętność koncentracji i skupienia. Pierwszym zadaniem było wykonanie jesiennych mandali. Do ich stworzenia wykorzystaliśmy dary jesieni: szyszki, orzechy włoskie, kasztany, jarzębinę, liscie oraz głóg. Najpierw w dwóch grupach ułożyliśmy duże mandale na dywanie, a potem każdy z nas stworzył własną, oryginalną mandalę na bazie masy solnej. Ostatni etap polegał na pomalowaniu mandali na jesienne kolory.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

DZIEŃ KROPKI

W piątek 13 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi w pokonywaniu trudności, zabawy i wiary we własne możliwości. Tego dnia na naszych zajęciach dominowały kropki. Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki o niesfornych kropkach zmieniających kolor i położenie. Przez resztę dnia prezentowaliśmy swoje umiejętności. Okazało się, że chociaż mamy tylko 3 lata wiele potrafimy. Umiemy już stanąć w kole i zrobić wężyk, niektórzy pewnie stoją na jednej nodze, inni sprawnie przeskakują przez przeszkody, są wśród nas nawet tacy, którzy znają kolory (również po angielsku). Potrafimy skupić się na zabawie, wykonywać polecenia i odbijać stempelki. Samodzielnie jemy posiłki i sprzątamy po sobie salę. Umiemy chodzić na spacery z wężem i coraz rzadziej płaczemy z tęsknoty za rodzicami.

 

 

OTO MY

Każdy z nas jest inny, mamy różne zainteresowania i umiejętności. Różnimy się wyglądem zewnętrznym oraz temperamentem. Od 1 września połączyło nas przedszkole. W grupie Kropelki spotykamy się codziennie, by wspólnie bawić się i poprzez zabawę poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności. Na razie uczymy się panować nad emocjami i tęsknotą za rodzicami. Staramy się nie płakać, niestety nie zawsze udaje nam się powstrzymać napływające do oczu łzy. Wiemy, że z każdym dniem będzie łatwiej, ponieważ staniemy się bardziej samodzielni i pewni siebie. Pierwszy tydzień upłynął nam na wzajemnym poznawaniu się. Mamy za sobą już pierwsze zajęcia, poznaliśmy kilka piosenek i zabaw, z radością malowaliśmy palcami i bawiliśmy się na podwórku. Nieśmiało nawiązujemy pierwsze kontakty z nowymi kolegami i koleżankami, pomagamy też pani i sobie nawzajem. Przed nami jeszcze wiele niezapomnianych chwil, na które czekamy z niecierpliwością.

Monika Bibułowicz i Kropelki

 

 

Podkategorie

 

POGODNE „SŁONECZKA” TO MY

I po wakacjach… hurra! Możemy nareszcie wrócić do przedszkola i rzucić się w wir zabawy. Już trochę stęskniliśmy się za naszymi kolegami i koleżankami, za paniami również. Teraz jesteśmy w grupie 4-latków i nazywamy się „SŁONECZKA”. Nazwa naszej grupy odzwierciedla nasze codzienne nastroje, w których przychodzimy do przedszkola. Pierwszego września powitaliśmy w naszym gronie nowych przedszkolaków: Olę, Natalię, Roberta, Maksa, Kacpra, Juliana i Błażeja. Już nie możemy doczekać się wspólnych zabaw i psot, które z całą pewnością urozmaicą nasz pobyt w przedszkolu. O wszystkim, co wydarzy się w naszej grupie będziemy na pewno informować na bieżąco na stronie internetowej.

SŁONECZKA