Zabawy i ćwiczenia ruchowe oddziałują wszechstronnie na organizm każdego człowieka- zarówno dziecka, jak i dorosłego. Zwiększają jego wydolność i sprawność fizyczną. Wpływają pozytywnie na pracę układów i narządów wewnętrznych oraz na rozwój emocjonalny. Ruch działa również relaksacyjnie- pomaga wyciszyć się i skoncentrować, wspomaga rozwój koordynacji przestrzennej i wzrokowo- ruchowej oraz prawidłową postawę ciała.

 

My- przedszkolaki o tym wiemy, dlatego chętnie bierzemy udział we wszystkich aktywnościach ruchowych. W ostatnim dniu września w ramach „Europejskiego Tygodnia Sportu” zorganizowaliśmy w naszej grupie „Dzień Sportu”. Próbowaliśmy swoich sił w różnych zadaniach ruchowych. Zabawy tak bardzo nam się podobały, że szukaliśmy również nowych wyzwań sprawnościowych na podwórku. Dodatkowo otrzymaliśmy propozycję podjęcia tygodniowego wyzwania wspólnie z rodzicami w domu. Polegało ono na opracowaniu planu ćwiczeń i systematycznym ich realizowaniu przez kolejne dni tygodnia.

GWIAZDECZKI i Monika Bibułowicz