W czwartek, 8 lutego dzieci z grupy Chmurki, wybrały się z wizytą do marketu budowlanego Castorama, na zaproszenie jednego z rodziców, Pana Dawida Królickiego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą sprzedawcy artykułów budowlanych, zawodem stolarza oraz wyposażeniem marketu budowlanego castorama.

Przedszkolaki miały możliwość obserwować pracę osób zatrudnionych w tak dużym sklepie, obejrzeć różne rodzaje artykułów budowlanych, zebranych w jednym miejscu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, które mijały idąc do salki, w której odbyły się stolarskie warsztaty. Przedszkolaki pod czujnym okiem pracowników castoramy i zachowaniem wszystkich zasad BHP, wykonały karmniki dla ptaków. Po odłożeniu gwoździ i młotków każdy mógł pomalować swój karmnik na wymarzony kolor. Dziecięca pomysłowość i fantazja nie miała granic. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i obdarowane drobnymi upominkami. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „stolarzy” w naszym kąciku z klockami.  Serdecznie dziękujemy Panu Dawidowi Królickiemu i wszystkim pracownikom castoramy za wspólnie spędzony czas i możliwość wzięcia udziału w warsztatach stolarskich. Dziękujemy!!!

Eliza Kossakowska

Dzieci idące w parach zwiedzają sklep castorama  Dzieci jedzące słodycze  Dzieci stojące wokół stołu zjadające słodki poczęstunek  Dzieci zbijają karmniki dla ptaków  Dziewczynki i chłopcy malują karmniki dla ptaków  Pamiątkowe zdjęcie z pracownikiem castoramy  Trzech chłopców pracuje młotkami