11 kwietnia w budynku Gimnazjum, w ramach Programu Profilaktycznego Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej „Uzależnienia? Nie, dziękuję!”, odbył się gminny konkurs recytatorski „Bajczytanki Pani Hanki- czyli Hanna Niewiadomska dzieciom.”

Uczestniczyły w nim dzieci z naszego przedszkola oraz z zaprzyjaźnionych placówek znajdujących się na terenie gminy Turośń Kościelna: z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek” w Niewodnicy Kościelnej, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej oraz ze Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach. Gościem specjalnym tego wydarzenia była autorka wierszy pani Hanna Niewiadomska, która wspólnie z dyrektor Zespołu Szkół panią Ewą Chrabołowską oraz z panią bibliotekarką Katarzyną Purtą oceniała występy przedszkolaków. Członkowie komisji mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy z uczestników konkursu zaprezentował własną oryginalną interpretację wybranego wiersza. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

DZIECI 3-4-letnie

I miejsce- Zofia Bibułowicz (PS w Turośni Kościelnej)

II miejsce- Franciszek Danilczuk (Niepubliczne Przedszkole „Puchatek” w Niewodnicy Kościelnej)

III miejsce- Rozalia Adamska (PS w Turośni Kościelnej)

Wyróżnienie- Milena Jakim (PS w Turośni Kościelnej)

DZIECI 5-6-letnie

I miejsce- Maja Jarmołowska (Niepubliczne Przedszkole „Puchatek” w Niewodnicy Kościelnej)

II miejsce- Maria Borowska (PS w Turośni Kościelnej)

III miejsce- Rozalia Sadłowska

Wyróżnienie- Maria Dzikowska i Bartosz Kamiński (PS w Turośni Kościelnej)

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, wszyscy wykazali się nie tylko talentem recytatorskim ale i odwagą oraz pewnością siebie podczas wystąpień. Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród. Specjalne podziękowanie otrzymała także pani Hanna Niewiadomska. Rymowanka w wykonaniu dzieci i pani Joanny Olendzkiej oraz portret naszkicowany przez absolwentkę szkoły Justynę Podwysocką wzruszyły i zaskoczyły naszego gościa.

Monika Bibułowicz