Dzień 26 października na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy Kropelki. To w poniedziałek odbył się finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka”. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość. Gośćmi honorowymi byli Wójt Gminy Turośń Kościelna, Pan G. Jakuć, Sekretarz Gminy, Pan P. Kondracki i Dyrektor Zespołu Szkół, Pani E. Chrabołowska.

Po powitaniu gości i udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie, które odczytała Pani Dyrektor. „Czy przyrzekacie być zawsze uśmiechnięci… „ tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi. Dzieci przyrzekły m.in. grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i drobny prezencik.

Pan Wójt razem z Panem Sekretarzem również nie zapomnieli o tym, jak ważny to dzień dla każdego przedszkolaka i na zakończenie wręczyli dzieciom upominki. Zwieńczeniem całej uroczystości był wspólny taniec dzieci i gości.

E. Kossakowska